Opel Tigra - opony zimowe

Opel Tigra - opony zimowe

17 Paź 2010, 21:53

Mam pytanie ... czy do opla tigry z 95 roku wejda mi opony : 195/60/15

w tym momencie mam z przodu takie : 195/50/15

Image
mg1989sos
Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: MG F 1,8 145 KM

Re: Opel Tigra - opony zimowe

29 Paź 2010, 12:57

To zdjęcie faktycznie daje podstawy żeby przypuszczać że jednak nie wejdą. Producent też nie przewiduje takiego rozmiaru, więc może nie warto ryzykować? Jeśli chcesz zmienić rozmiar i mieć wyższy profil, to może 185/55/15? Moja narzeczona ma w Tigrze zimówki w tym rozmiarze, kupowane i zakładane w tym roku (faktem że auto trochę młodsze od Twojego, ale to raczej ma małe znaczenie). Tak więc jakby co to polecam Fuldę Cristal Montero w tym rozmiarze. Zadziała na bank :)
pimpurdan
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

Re: Opel Tigra - opony zimowe

04 Lis 2010, 16:08

Nie wejdą, nie ma bata... Ryzykuje zniszczeniem opony i nadkola jeśli zdecydujesz się na taki eksperymet. Więc nie polecam... :D
bborowka
Nowicjusz

Miejscowość: Oleśnica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...
    Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT
    W niedzielę zakończył się Goodwood Festival of Speed, święto motoryzacji w Wielkiej Brytanii. Wśród atrakcji przygotowanych przez Toyotę znalazło się 6 specjalnie opracowanych egzemplarzy Toyoty GT86, które ...

•  
    • Ogólny widok wnętrza kokpitu auta
      Tomasz Szymanek - Opel Vectra
      EMS Brussels
      Autosalon Genewa 2006