Opel vectra 1.6 1993r. Silnik gaśnie.

28 Sty 2007, 17:42

Witam. W oplu mam LPG i problem z silnikiem. Dotychczas gasł tylko podczas dojeżdżania do skrzyżowania (zwłaszcza podczas hamowania na luzie) na gazie jak i na benzynie, teraz mam z nim problemy w trasie. Silnik gaśnie podczas jazdy - czuć szarpanie i spadek mocy (zapala się kontrolka od sterowania silnikiem). Później mam problem z odpaleniem na benzynie a jak odpalę strasznie śmierdzi wachą ale jadę dalej bez problemu. Problem powtarza się co jakieś 30km jazdy na gazie. Problem pojawił się jak spadł śnieg i zrobiła się straszna chlapa. Co to może być ??
michbrod
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 29 Sty 2007, 08:14

    :roll: HMMM JA posiadam angielska wersje czyli vauxhalla vectre 1998 2.0 16v również z instalacja gazowa... widze ze mamy podobny problem bo moje auto gaśnie przy dojazdach na luzie co pomału mnie przeraża bo tracę wszelkie wspomaganie no i obroty nie trzyma równo czasem mam 900 czasem 1500 i nierówno pracuje na postoju wybieram się w przyszłym miesiącu do warsztatu to może coś więcej się dowiem jak coś to dam znać chyba ze ty już coś wiesz więcej to proszę o odpowiedz... po rozmowie z innymi kolegami jeden podsuął mi pomysł że to może być silniczek kroczkowy.... no ale zobaczymy POZDRAWIAM
    filipsta
    filipsta
    Nowicjusz
     
    Posty: 14
    Miejscowość: Polska-Anglia

    29 Sty 2007, 12:20

    Owszem może to być silniczek krokowy. A czy na postoju też pracuje nie równo czy tylko w czasie jazdy?


    @michbrod dobrze by było gdybyś powiedział nam kod błędu jaki wywala komp.

    A jeśli nie chcesz jechać na komputer to [link nie działa] masz opisne jak wywołać błędy w Astrze, ale wg. mnie powinno to być to samo.
    =DAMIAN=
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 58

    30 Sty 2007, 06:50

    Podczas jazdy silnik pracuje normalnie nie tracę mocy nic nie szarpie, ale np. gdy dojeżdżałem do ronda wczoraj to silnik zupełnie zgasł :roll: Dzięki za link jak będę wiedział coś więcej to na pewno to opublikuje POZDRAWIAM
    filipsta
    filipsta
    Nowicjusz
     
    Posty: 14
    Miejscowość: Polska-Anglia

    30 Sty 2007, 10:30

    Witam
    Mam inny samochodzik ale podobny problem, tutajW/g mojego rozeznania to może być przyczyną woda w paliwie, proponuję zastosować denaturat (około 0,5l na 25 litrów paliwa).
    zaxsx
    Początkujący
     
    Posty: 53
    Miejscowość: Polska

    30 Sty 2007, 20:06

    filipsta napisał(a):Podczas jazdy silnik pracuje normalnie nie tracę mocy nic nie szarpie, ale np. gdy dojeżdżałem do ronda wczoraj to silnik zupełnie zgasł :roll: Dzięki za link jak będę wiedział coś więcej to na pewno to opublikuje POZDRAWIAM


    A na wolnych obrotach na postoju jak sie zachowuje?
    =DAMIAN=
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 58
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Renault Supercinq GT Turbo
      W styczniu 1985 roku, czyli zaledwie cztery miesiące po wprowadzeniu Supercinq, pojawiła się wersja GT Turbo. Był to samochód o nowoczesnej stylistyce, innowacyjnie rozwiązanym wnętrzu i bardzo dobrych osiągach. Jak ...

    31 Sty 2007, 07:24

    Witam... Na wolnych obrotach dzieje się podobnie silnik raz gdy zatrzymuje się na światłach pracuje normalnie a na następnej krzyżówce wariuje i gaśnie... Obroty skaczą, normalnie trzyma około 900 a tu nagle 1500 albo zaczyna się dusić i sam odzyskuje równowagę albo po prostu zgaśnie. Właśnie zawoziłem moja kobietę do pracy i wjeżdżając do jej firmy (na luzie) silnik po prostu zgasł..... nie mam już siły na niego zaczyna wyglądać to tak, że to silnik rządzić mną a nie ja nim :twisted: POZDRAWIAM
    P.S. zaxsx -- ale ja mam instalacje gazową także raczej denaturat nie pomoże ale thx za radę
    filipsta
    filipsta
    Nowicjusz
     
    Posty: 14
    Miejscowość: Polska-Anglia