Opel vectra b 1.8 jaki silnik ?

Opel vectra b 1.8 jaki silnik ?

11 Lip 2013, 23:46

Otóż mam takie pytanie , posiadam vectre b silnik 1.8 125 km i miała wcześniej remont silnika wymieniony był blok silnika z tłokami (wszystkie inne podzespoły wtryski itp. zostało) i otóż były różne wersje vectry z silnikiem 1.8 ... jak znalesc numery tego bloku ? gdzie są napisane nie mam pojęcia. Z tego co czytałem to X18XE1 (115 km ) i Z18XE (125 km) niczym się nie różni poj. skokowa ta sama i srednica tłoka rózni się jedynie wtryskami i komputerem ,więc jakbym miał ten blok X18XE1(115) to moc powinna byc ta sama (125 km )? a gdybym miał X18XE 115 km i on różni sie wtryskiem średnicą tłoków (wieksza średnica tłoków) i wieksza poj. skokowa to powinnien na tej instalcji miec nawet wiecej km skoro pojemnosc i srednica jest wieksza ? Z góry dziękuje za pomoc :)
driver01
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 04 2012
Auto: nubira

Re: Opel vectra b 1.8 jaki silnik ?

12 Lip 2013, 16:11

driver01 napisał(a): jak znalesc numery tego bloku ?

Na bloku.. Nie wiem co Ci więcej powiedzieć..
Jeśli chcesz znać faktyczne "wysilenie" Twojego motorka to jedź na hamownię..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł! Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł!
    Czy z akumulatorem w naszym aucie jest wszystko w porządku, a jeśli coś jest nie tak to jak poradzić sobie gdy pojawiają się pierwsze problemy... Kiedy trzeba kupić nowy? Nie warto od razu biec po nowy akumulator, gdy auto ...
    BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Jaguar