Opel vectra B falujace obroty

02 Mar 2011, 16:42

Witam wszyzstkich
Mam mam problem z moja vectra B 1,8 16v w benzynie a problemem sa faluyjace obroty i gasniecie silnika po wymianie silnika krokowego jest dobrze przez jakis tydzien potem problem znowu powraca
dokładnie zostaje wymieniona czesc bez silniczka dokładnie ta aluminiowa czesc
janek4
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Kawęcin
  • 02 Mar 2011, 19:21

    kolego,dokładnie miałem to samo :mrgreen: powiedzieli,że to czujnik położenia wału,druga diagnoza przepływomież,jeszcze gdzieś pomiędzy jeden mechanik wyczyścił mi aparat zapłonowy<tam gdzie zaczyna się rura od przepływomiezai po tym zabiegu było dobrze przez jakis tydzień i znowu gasło,w Polsce jak byłem mechanik powiedział mi8 że to dziura w kolektorze ssącym...straciłem cierpliwość i sprzedałem auto bo miałem już dosyć :cry: szkoda bo była to moja pierwsza fura i od razu taki kanał...ale jadąc 120kmh na autostradzie hamując i auto gasnie to naprawde nic ciekawego,my6ślę ze receptą jest dobry mądry mechanik bo jakl się trafi na jakiegoś naciągacza to można pół auta wymienić i problem zostaje :cry: więc masz tu kolego pare rzeczy na które możesz zwrócić uwagę,powodzenia i pozdrawiam :wink:
    BVB GÓRĄ!!!!!
    szczupak25
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 142
    Miejscowość: Den Haag

    02 Mar 2011, 20:40

    witam podłoncz pod komputer . do tych silników musza byc czesci elektroniczne i niektóre mechaniczne orginalne z serwisu
    podruby nie chodza mam opla i wiem i jestem mechanikiem i testowałem osobiscie dwa tyg i znowu ja jednym czujniku straciłem 1000 zł a orginał kosztował 470 zł a podruba 170
    to był czujnik połozenia wałka rozrzadu meczyłem sie 2 lata i z silnikiem krokowym było to samo z elektroniki to tylko orginał i zgodnie z danymi samochodu
    ochroniarz02
    Początkujący
     
    Posty: 214
    Miejscowość: Biała Podlaska
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
      Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...
      BMW Z4: roadster przyszłości
      Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...