Opel Vectra B - lift czy nie lift ? Różnice, ocena ?

07 Gru 2013, 00:09

Witam wszystkich forumowiczów :unsure:

Długo szukałem samochodu, który odpowiadałby mi i również posiadanej kwocie ( czyli jak to często bywa 10 klocków :D ) . Jeździłem do tej pory Oplem Astrą F '94 1.6i benzyna w sedanie, jednak mimo naprawdę = 0,01% awaryjności znudził mi się ten samochód, a i moc nie porywająca. Ciężko było znaleźć jakieś fajne autko z ładnym wyglądem i większą mocą, i prawie zdecydowałem się na zakup Opla Vectry B w silniku 1.8 lub 2.0 benzyniaczku. Problem w tym, iż nie wiem za dużo o tym samochodzie. Czytałem dużo, jednak i tak potrzebowałbym pomocy . Czy wybrać wersję przed liftem czy po, jak z częściami ( szczególnie interesuje mnie ich dostępność w wersji po lifcie ), różnice między liftem i przed, jak z awaryjnością, spalaniem i ogólnymi wrażeniami z jazdy oraz, czy może istnieje auto, które bije na głowę Oplastego,w tym zakresie ? ;P

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i porady.
Yo! :mrgreen:
broneq92
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 05 05 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
2

07 Gru 2013, 12:31

Myślę że z dostępnością części nie będzie problemu zarówno w przedliftowej jak i poliftowej wersji. Z tego co wiem w silnikach benzynowych 2.0 16V ECOTEC problemem były pękające kolektory wydechowe szczególnie jak był zasilany na LPG.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0

07 Gru 2013, 13:10

Benzyniaka 2.0 odpuść - spalanie na poziomie 10l/100km a benzyna nie jest tania.

Moja propozycja to oszczędny niedrogi w zakupie Diesel, zob -> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Największymi bolączkami Vectry B są;
-mizerne nietrwałe zawieszenie (zużywające się szybko tuleje pływające, łączniki stabilizatora)
-usterki wyświetlaczy na desce rozdzielczej (zanikjące fragmenty cyfr na LCD)
-przeciekanie wody do wnętrza kabiny, do bagażnika (tylko hatchback)
-korozja (tylko przed lift)
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
1

07 Gru 2013, 13:43

krikus napisał(a):-korozja (tylko przed lift)
Tu się nie zgodze. Polift gnije trochę mniej.
Polecasz mu Vectre w której pompa kosztuje 2,5 tysiąca a sam silnik nie jest udany?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Gru 2013, 14:03

Koniu tak sie składa że mam taka Vectrę i jeśli jest to bezwypadkowy po-lift to z korozją nie ma szczególnego problemu. Zrobiłem już nią 50 tys km, a obecny stan licznika to prawie 200tys km i z pompą nie miałem problemów. Podobno jest to awaryjny mankament tego silnika, ale że miałby być to nieudany silnik to bym nie powiedział.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
2

07 Gru 2013, 19:58

Jak dla mnie Diesel odpada - trasówki mam można to ująć "rzadko" ( normalnie dziennie jeżdżę z 60km do i z pracy ), więc biorę benzyniaczka 1.8 albo 2.0 ( spalanie 10l przy gazowaniu to nie jest źle ;P ) - ważne by był w miarę dynamiczny .

Dobrze też żeby części nie były aż tak drogie jak tu czytam :shock: Żadnych turbo czy innych drogich w wymianie zabawek :D

Mam też pytanie, gdyż chciałem wymienić przednie i tylne zderzaki, i czy będą pasować takie stworzone dla Vectry przed liftem, czy tam jest jakoś inaczej ? :unsure:
broneq92
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 05 05 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manufaktura Car Show 2013
    W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...

08 Gru 2013, 08:19

broneq92 napisał(a):Dobrze też żeby części nie były aż tak drogie jak tu czytam :shock: Żadnych turbo czy innych drogich w wymianie zabawek :D

Mam też pytanie, gdyż chciałem wymienić przednie i tylne zderzaki, i czy będą pasować takie stworzone dla Vectry przed liftem, czy tam jest jakoś inaczej ?


Jedno drugiemu przeczy. Najpierw piszesz że ma być tanio i bez zbędnych gadżetów, a tu pytasz o mało istotne pierdoły jak zmiana zderzaków na ciut inne.

Kup takie auto co by jeździło tanio i było sprawne :ok:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
0

10 Gru 2013, 02:08

A no może i racja ;P Tyle, że kupno zderzaków jest jednorazowe, a części eksploatowane są na bieżąco ;d Ale prawda - najważniejsze by jeździł .

Jeszcze jedno pytanie : Czy jakbym poszerzył kwotę do 12 tyś to wyrwałbym Vectrę C czy się nie opłaca ? :unsure:
broneq92
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 05 05 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
0

10 Kwi 2014, 18:03

za 12k powinieneś wyrwać ładnego po lifta. W vectre C chyba bym się nie pchał.

Ja mam przed lifta 1,8 i powiem Ci ,że mimo iż mój rudy (już praktycznie z każdej strony) szczur powoli się sypie, to caly czas jeździ i służy mi dobrze.
Psuję się tak wiele rzeczy których nie trzeba naprawiać :) Myślę ,że zadbanym egzemplarzem polatasz bezproblemowo przez długi czas.
alv000
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 07 2008
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1997
0

10 Kwi 2014, 18:10

Brawo za odkop. Zamykam
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0