Opel Vectra B Woda wlewa się do środka Samochodu..

03 Mar 2007, 22:15

Witam,

Mam opla vectre b rocznik grudzień 2000 wersja po ostatnim liftingu.
Mam problem mianowicie za siedzeniem kierowcy, tzn pod wycieraczką pasażera z tyłu pojawiła sie woda, myślałem że może zrobiła sie dziura w podłodze co trochę byłoby dziwne bo o nic nie zahaczyłem aczkolwiek po wytarciu wody i opadach deszczy woda znów się pojawia, chociaż samochód nie ruszył sie z miejsca i teraz takie pytanie czym to może być spowodowane, i czy ktoś wie której to może być uszczelki wina gdyż wewnątrz samochodu po drzwiach nic nie spływa, nie mam pojęcia co to jest..

Pozdrawiam.
Yorgus
Nowicjusz

• 06 Mar 2007, 15:10

a czy masz szyberdach? bo jednemu znajomemu przedostawalo sie z nieszczelnego szyberdachu i potem w srodku slupka, bardzo dziwnie, ale jednak....
    DFireCrow

06 Mar 2007, 18:57

właśnie nie mam..
    Yorgus
    Nowicjusz

06 Mar 2007, 20:36

Ciężko będzie znależć miejsce przecieku . Auto było po naprawie blacharskiej z tej strony ?
    Zrób tak - zamknij się w środku , a z zewnątrz niech ktoś leje wodą z węża . Jeśli nic nie widać to zdemontuj co się da z tapicerki i lej wodą dalej.
    bonifacy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2007, 19:12

No chyba tak zrobie. Blacharka ani nic nie było nigdy robione..
    Yorgus
    Nowicjusz

27 Mar 2007, 23:28

Podejrzewam, że niedrożne są przednie odejścia wody spod podszybia, gdzy pada deszcz, myje się samochód woda nie jest odprowadzana, i dostaje się do środka. Miałem identyczny problem przy omedze i też myślałem że to szyberdach. Sprawdz to, po otwarciu pokrywy silnika na podszybiu są plastikowe osłony - kratki, podnieś je i zobacz czy jest woda, jeśli tak przeczyśc kanały.
    zielony2409
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak i gdzie kupić części do samochodu?
    Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
    20 lat na podium – Toyota Camry w USA
    Toyota Camry, choć jest japońskim samochodem, bardzo silnie kojarzy się z Ameryką. Nie tylko dlatego, że jest sporym sedanem, czyli typem auta, które Amerykanie lubią najbardziej. Camry to absolutny amerykański bestseller, ...

•