Opel Vectra C Sedan dobry wybór ?

31 Mar 2018, 22:54

Hejka . Szukałem auta takiego abym dostał w miarę ładnym stanie do 17tyś. Znalazłem Opla vectre C oczywiście sedan . Ogólnie robię jakieś 250km tygodniowo . Szukam autka którym fajnie się kieruje , aby auto trzymało się drogi , w miarę dużo miejsca z przodu .
Oczywiście patrzę aby iść do przodu i chcę rocznik większy niż 2005.
Pytanko teraz do was .. co sądzicie o silnikach diesel .? Jak z awaryjnością jest , jest tam dwumasa , itd.. psuje się czy zużywa?
Drogi Opel w Diesel w utrzymaniu , jak z zawieszeniem .. Czy dostanę do tej kwoty taką Vectre C
Jestem osobą taką że patrzy ile auto pali niestety.. diesel mało pali i jest bardziej wytrzymalszy .
Może Benzyna do tego LPG zamontować .. jaki silnik najlepszy , jaka marka instalacji , jaki koszt czy może od razu z LPG kupić.

Szukam auta dynamiczne również , w miarę dużego .. patrzyłem również na Honda Accord lecz tam są już duże silniki .

Macie może inne propozycje ? Każdą rozważę lecz wole auto w sedanie
Uszin78
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 05 05 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Colt

01 Kwi 2018, 08:39

Uszin78 napisał(a):Pytanko teraz do was .. co sądzicie o silnikach diesel .? Jak z awaryjnością jest , jest tam dwumasa , itd.. psuje się czy zużywa?


Dwumasa, turbo czy wtryski po prostu się zużywają. Od "stylu jazdy" zależy w jakim czasie. Kupujesz stare auto, które swoje setki tysięcy już przejechało i prędzej czy później się coś posypie.
Wszystko zależy jakie robisz przebiegi, jeśli mniej niż 25kkm rocznie to nie ryzykowałbym kosztów napraw diesla.

Uszin78 napisał(a):diesel mało pali i jest bardziej wytrzymalszy .


Zależy w jakich warunkach. Jeśli będziesz odpalał auto i jeździł po 3 km to dyszkę wciągnie spokojnie plus straci na trwałości.
O tym czy jest "bardziej wytrzymalszy" (nie wiem w jakim to języku) można dyskutować. Co innego kiedy zestawiasz benzyna vs diesel jako nowe auta a co innego po 15 latach użytkowania.

Weź sobie vectrę 1.8, załóż lpg i jeździsz w miarę tanio.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...
    Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.