Opel Vectra Combi 2001 1.6 16v automat

14 Maj 2013, 14:35

Opel Vectra Combi 2001 1.6 16v automat 134tyś km
Witam serdecznie.
Mam pytanie do użytkowników portalu. Chciałbym kupić powyższy samochód ale ciężko jest znaleźć konkretne informacje na temat konkretnych awarii tego auta oraz jego przypadłości. Auto jest zadbane w środku,z zewnątrz widoczne nieliczne ślady rdzy na klapie(pęcherzyk),na progu od kierowcy. Progi od spodu są zdrowe aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że przenikająca rdza od środka może być zwiastunem konieczności jego wymiany. Pod maską zakurzony silnik 1.6 16v. Jedyny wyciek oleju zauważyłem(zapocenie) przy pompie wspomagania, jednak jest to również przypadłość innych marek. Wycieków spod klawiatury ani z okolic skrzyni nie stwierdziłem. Po jeździe próbnej zauważyłem, że auto jak na automat całkiem żwawo reaguje na gaz, skrzynia nie przeciąga na biegach, wchodzą czysto bez szarpnięć. Po zwolnieniu hamulca auto rusza powolutku do przodu lub do tyłu. o ile potrafię naprawić dużo rzeczy czy powymieniać części i płyny eksploatacyjne to na automatach nie znam się w ogóle. Nie wiem jak sprawdzić, czy układ sprzęgła działa właściwie, jak wygląda wymiana sprzęgła oraz jakie są ceny takiej wymiany. Jeśli chodzi o rozrząd, doczytałem się jedynie, że wymiana jest kłopotliwa chociaż ceny części są przyzwoite więc chyba tę jedną czynność zostawię serwisowi. Proszę o rzeczowe opinie zarówno na temat samego silnika jak i skrzyni biegów zwłaszcza kierowców posiadających powyższe autka bądź mechaników, którzy mieli (nie)przyjemność usuwać usterki w tym modelu. Zaznaczę tylko, że autko ma 134tyś przebiegu i będzie kupowane od drugiego właściciela, którym jest mój znajomy. Cena jest dobra(chyba) bo chce 900eur ale jeśli mam się później wku...denerwować i mieć do niego pretensje to wolę odmówić..
Czekam na Wasz odzew drodzy użytkownicy forum.
Pozdrawiam
Mejt
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Chojna

14 Maj 2013, 15:25

Oplowskie 1.6 16V niestety lubi wcinac olej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2013, 20:38

To,że oplowskie 1.6 16v żłopie olej to ja wiem ale mnie to nie rusza ponieważ większość 16v ma na niego wzmożony apetyt...interesuje mnie jak to auto się sprawuje w długoterminowej eksploatacji ponieważ rocznie robię około 35tyś km. i nie zamierzam się wyrzucać z kasy na częste i męczące naprawy a muszę powiedzieć, że hyundai przyzwyczaił mnie do bardzo taniej eksploatacji, niskich cen części, łatwości w naprawie..no i nigdy, naprawdę nigdy nie zawiódł mnie w trasie..
Mejt
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Chojna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen up! - samochód do miasta
    Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz ...