Opinie o tym silniku - wycieki - coś groźnego ?

Opinie o tym silniku - wycieki - coś groźnego ?

18 Gru 2010, 17:42

Seat Leon I 2001 TDi 110KM

Silnik przy 160 tys (obecnie ma 180 tys) miał wymienianą uszczelkę pod głowicą ponieważ przegrzał się (podobno niedużo) w skutek ubytku płynu przez dziurę w chłodnicy.

Wrzucę zdjęcia i powiedzcie, czy takie pocenie silnika to coś poważnego

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Dodatkowo jak jechałem i dotknąłem nogą sprzęgła to czuć było drgania, silnik pracuje równo i nie trzęsie nim, czuć przyspieszenie po rozgrzaniu.

Komputer wskazał padnięty czujnik temperatury płynu, "strona kierowcy błąd" oraz okresowe problemy z centralnym zamkiem, ale to chyba przez te mrozy, reszta była w porządku.

Oceńcie czy te wycieki w silniku dyskwalifikują pojazd czy raczej jest to do naprawy
Ostatnio edytowany przez PaVLo, 18 Gru 2010, 18:07, edytowano w sumie 1 raz
PaVLo
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: to cacko ?

Re: Opinie o tym silniku - wycieki - coś groźnego ?

18 Gru 2010, 18:00

ja uwazam ze jak silnik sie juz przegrzal chociaz raz to nie ma co sobie glowy zawracac ale to tylko moje zdanie :)
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny

Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy od: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mercedes ML w163
Silnik: 2.7 CDI
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

18 Gru 2010, 20:11

Hmm, ale z tego ci mi wiadomo to po naprawie przejechał już ponad 20 tys km i wszystko działa, silnik pracuje równo, nie bierze wody ani nie kopci. Pali za pierwszym strzałem przy -17st (tyle dzisiaj było u sprzedawcy).

Ale jeśli zakładając, że trzeba by wymienić głowicę i ewentualnie tłoki to w jakim przedziale kosztów by się to zamknęło ?
PaVLo
Nowicjusz
Awatar użytkownika

19 Gru 2010, 08:36

Po przegrzaniu silnika Diesla wcale nie musi się stać nic groźnego,jeżeli.Zareagujesz natychmiast czyli włączysz ogrzewanie na maksa, jeśli nie możesz natychmiast wyłączyć silnika(niefortunne miejsce np.)Jeśli nie nalejesz zimnej wody do rozgrzanego silnika(musisz poczekać aż ostygnie,lub wlać gorącej a przynajmniej mocno ciepłej).W przeciwnym wypadku albo pierścienie zgarniające olej pękają ,lub głowica.Wymyj sobie silnik,to pierwsza rzecz,od razu poczujesz się lepiej.Pocenie się to nic groźnego.Kup sobie OL-VERLUST-STOP f-my Liqui-Moly i zaaplikuj do oleju.Regeneruje stwardniałe uszczelki(nie jest zagęszczaczem oleju),powinno się go zastosować do każdego starego auta.Skuteczny :!: Następna rzecz o,której musisz wiedzieć,pocenia występują wtedy gdy olej silnikowy jest rozrzedzony przez paliwo(np.lejące wtryskiwacze).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

19 Gru 2010, 11:16

PhantomASA1 napisał(a):....Kup sobie OL-VERLUST-STOP f-my Liqui-Moly i zaaplikuj do oleju.Regeneruje stwardniałe uszczelki(nie jest zagęszczaczem oleju),powinno się go zastosować do każdego starego auta.Skuteczny :!:.

A nie lepiej wymienić uszczelki bo jakoś nie wierzę aby wszelkie tzw. Stopwycieki nie pozostawały bez znaczenia dla optymalnych właściwości oleju w silniku.
Poza tym zapacanie silnika spowodowane jak najbardziej uszczelką pokrywy zaworów.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

19 Gru 2010, 11:35

Gdy kupiłem Renóweczkę,silnik był cały zapocony, ale nigdzie olej nie ciekł.Wymieniłem olej ,wlałem Liqui-Moly ,nie ruszałem pokrywy zaworowej,auto ma 15 lat i żadnego pocenia :!: Brat mój za to ma Renówkę 99r,kolega też.Silniki zaczynają cieknąć.Ja wiem jaka moc w chemii,zresztą silnik to nie tylko uszczelka pokrywy zaworowej.Od zawsze stosuję profilaktycznie regeneratory uszczelek i nigdy nie miałem wycieków.Naturalnie gdy już zacznie olej lać,to wtedy nic już nie pomoże.Chociaż?!Jest preparat w formie proszku(nie wiem jak się nazywa),stosuje się go na zewnątrz silnika, skrzyni biegów albo mostu.Łączy się z olejem tworząc powłokę uniemożliwiającą wydostawanie się oleju na zewnątrz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...
    Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu
    Premiera gruntownie zmodernizowanej trzeciej generacji modelu OCTAVIA miała miejsce 10 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Podczas trwającej dwadzieścia minut prezentacji Prezes Zarządu ŠKODY Berhnard Maier ...

• Re: Opinie o tym silniku - wycieki - coś groźnego ?

19 Gru 2010, 14:36

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, najbardziej to właśnie interesowało mnie to przegrzanie silnika, zadzwonię do sprzedawcy i spytam dokładnie o okoliczności w jakich doszło do przegrzania i jak zachował się kierowca.
    PaVLo
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009