Opłata akcyzy przez internet.

Opłata akcyzy przez internet.

27 Lip 2017, 17:07

Witam,

Mam pytanie dotyczące opłaty akcyzy przez internet, bo nie jestem pewien czy wszystko jest w porządku. A informacje na stronie puesc są niejasne, może znajdzie się ktoś, kto opłacał tak akcyzę.

Sprowadziłem samochód z Niemiec, a z racji braku czasu nie jestem w stanie odwiedzić izby celnej osobiście tak żeby wyrobić się w terminie na zgłoszenie obowiązku podatkowego, więc pomyślałem, że skoro można to opłacę akcyzę przez internet.

Założyłem konto na puesc, wypełniłem AKC-U, wygenerowałem formularz, przeszedłem do moich dokumentów, do wysłania, podpisałem za pomocą deklaracji pit i wysłałem.

Dokument trafił do wysłanych i po chwili do odebranych, więc mam tylko urzędowe poświadczenie odbioru.

I teraz moje pytanie, czy to wszystko? Minęło parę dni, w moich dokumentach, tabelki znak sprawy, znak dokumentu, podmiot odbiorca etc. są puste, nikt z urzędu nie dzwonił, nie dostałem żadnej wiadomości.

Mam dalej czekać, dzwonić po urzędach czy po prostu zrobić już przelew za akcyzę? Jeżeli mam zrobić przelew to według puesc ma być to przelew podatkowy natomiast na forach ludzie piszą, żeby zrobić normalny z VIN pojazdu w tytule. Wszędzie sprzeczne informacje albo w ogóle ich brak.

Do przelewu podatkowego potrzebny mi identyfikator zobowiązania i tylko tyle mogę w nim wpisać poza wyborem, ze to opłata za AKC-U. Pytanie skąd mam wziąć identyfikator zobowiązania, w poświadczeniu odbioru jest tylko identyfikator dokumentu ale to chyba nie to.
Wel3s
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lip 2017, 16:04
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane 2
Silnik: 1.4 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Przyszłość należy do samochodów na wodór Przyszłość należy do samochodów na wodór
  Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez KPMG pokazują, że na samochody z napędem wodorowym czeka świetlana przyszłość. Ponad połowa polskiej kadry zarządzającej uważa, że takie pojazdy są obecnie trendem numer jeden ...
  Honda NSX hybrid - 2,6 sek., 581 KM Honda NSX hybrid - 2,6 sek., 581 KM
  Legendarny, najszybszy model Hondy w wielkim stylu powrócił po ponad 10 latach przerwy, debiutując w 2015 roku na Salonie Samochodowym w Genewie. Napędza go hybryda, będąca połączeniem turbodoładowanego silnika 3.5 ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • WOŚP 2008
   Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
   Targi AutoSalon, bass i tuning
   Hybrydowa klasa luksusowa