Opłaty za auto zza granicy

Opłaty za auto zza granicy

09 Mar 2014, 16:17

Witam
Trafia mi sie w Niemczech roczne auto lekko stukniete mam teraz kilka pytan odnosnie oplat w Polsce
1 Jak wyglada sprawa z podatkiem/akcyza? Wszedzie slysze inne wersje, czy wyglada to tak ze jest
3.5procent do 2000cm a 16procent powyzej 2000cm ? Bez ograniczen wiekowych że auto ma pol roku czy 50lat?
2 Czy mając firme autohandel moge ,,ominąc,, ten podatek?
3 Co jesli ja kupuje auto za poł ceny tej ,,katalogowej,, to musze zrobic jakies pismo odnosnie tego ze samochod jest uszkodzony itd.?
Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
mototom
Nowicjusz

Auto: CC

Re: Opłaty za auto zza granicy

09 Mar 2014, 16:34

mototom napisał(a):2 Czy mając firme autohandel moge ,,ominąc,, ten podatek?
W tym wypadku zadajesz trochę dziwne pytanie.Mając taką firme i nie wiesz jakie opłaty i w jakiej wysokości ponosisz... :?:
A co ma wiek auta do jego pojemności... :?: Przeciez jak sam napisałes wysokośc akcyzy pobierana jest od pojemności a nie od wieku.Owszem wiek auta będzie miał znaczenie od jakiej sumy ta akcyza będzie liczona.
W przypadku kiedy samochod jest uszkodzony to fakt ten musisz wpisac w umowie k/s lub fakturze.Oczywiscie dobrym dokumentem będzie tez opinia rzeczoznawcy..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

09 Mar 2014, 16:40

Chodzi mi o to zeby samochod przeszedł do mnie przez taką firme,ktora mogłaby jakos zmniejszyc ta opłate.Czy wystarcza fotografie plus opis wraz z podpisami sprzedajacego ze samochod jest uszkodzony?
mototom
Nowicjusz

09 Mar 2014, 16:47

mototom napisał(a):Chodzi mi o to zeby samochod przeszedł do mnie przez taką firme,ktora mogłaby jakos zmniejszyc ta opłate
Nie słyszałem o takich firmach.Nie ma znaczenia czy to firma,czy import prywatny.Kazdy z nich akcyzę buli.Owszem,wiadomo Polak potrafi.Modna była a moze jeszcze jest przerobka niby na cięzarowy za ktory jesteś zwolniony z akcyzy.Jednak jak pokazało zycie oszustwo to ma krotkie nogi.Szczęśliwi posiadacze pseudo "cięzarowek"wzywani są po latach przez UC do zaplaty akcyzy wraz z odsetkami... :!:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

09 Mar 2014, 17:09

Ps."Foto"itp to mozesz zrobic dla siebie ku pamięci...
Dla UC musisz przedstawić tak jak pisałem wyzej:
1/Umowa k/s z adnotacja ze samochod jest uszkodzony/pokolizyjny.Jedak musisz uwazać zeby Ci tego nie zakwalifikowali jako odpad/smiec ktory nie będzie mógł byc zarejestrowany w RP.
2/Ocena rzeczoznawcy plus ewentualne foto przez niego wykonane...
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

09 Mar 2014, 18:31

ok dzieki za pomoc pozdrawiam
mototom
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Suzuki GSX-R, start
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Fiat Albea
      Opel GTC Concept 2013 16
      Car audio, video 2007