Opony zimowe/letnie a alufelgi

18 Sie 2020, 12:40

Cześć, chcę tylko dodać że nie znam się na samochodach,zmienie kolo na autostradzie, wymienie płyn hamulcowy czy olej albo doleje płynu do spryskiwaczy, cos tam kiedys zmienialem filtr oleju jeszcze kieedyś.
Mam samochód ibiza 5 2010r. i teraz pytanie, kupiłem samochód z oponami letnimi oraz zimowymi, czy mogę założyć opony zimowe na alufelgi na których mam opony letnie? Bo już ojciec wpiera we mne kupno jakiś alufelg od KOLEGI - pewnie kolega kasy ptorzebuje to trzeba synowi powiedziec pewnie weźmie szajs aby kolega byl zadowolony ze ma takiego przyjaciela ktory skuma mu klienta... ah jak zwykle wpiera we mnie jakieś bzdety a ja nie jestem do końca przekonany czy to jest potrzebny wydatek, już moje kołpaki lepiej wyglądają niż te alufelgi
susatryme
Nowicjusz

18 Sie 2020, 14:11

susatryme napisał(a):czy mogę założyć opony zimowe na alufelgi na których mam opony letnie?
Jeżeli opony mają taki sam rozmiar to oczywiście tak i nie będzie problemu.
susatryme napisał(a):już moje kołpaki lepiej wyglądają niż te alufelgi
Jak masz kołpaki to masz felgi stalowe a nie alufelgi więc jak w końcu jest? Masz dwa komplety felg?
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
    W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...
    Historia TECHNOLOGII SKYACTIV Mazdy
    Na czym polega technologia SKYACTIV Mazdy wyjaśniamy poniżej: - Technoligia SKYACTIVE-G - Technoligia SKYACTIVE-D Luty 2012 : Mazda CX-5, pierwszy z serii nowych modeli Mazdy ze wszystkimi elementami TECHNOLOGII SKYACTIV ...

•