Opory bezwładności pojazdu, jak na nie wpłynąć?

11 Kwi 2016, 13:59

Dzień dobry,
szukam w internecie ciekawostek na temat oporów bezwładności w ruchu pojazdu samochodowego, zarówno na odcinkach prostolinijnych jak i ruchach po zakręcie, jednak zazwyczaj spotykam się z tymi samymi informacjami. Jak oprócz zmniejszania masy pojazdu można wpłynąć na zmniejszenie oporów bezwładności samochodu? Jak radzą sobie z tym większe koncerny samochodowe? Ktoś ma jakieś informacje na ten temat, jakieś artykuły czy strony internetowe ;)? byłbym wdzięczny za pomoc
Bajzel
Nowicjusz
 
Posty: 43
Auto: nie mam

11 Kwi 2016, 18:58

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Opór bezwładności pojazdu pokonujemy przyspieszając,hamując i skręcając. Co tu jeszcze można dodać :?:
Bezwładność jest ściśle powiązana z masą, więc nic tu nie wymyślisz.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Kwi 2016, 19:29

chodzi mi głownie o jakieś inżynierskie spojrzenie na temat oporów bezwładności w pojazdach aktualnie produkowanych, na pewno są jakieś ciekawe rozwiązania dotyczące zmniejszania oddziaływania siły bezwładności na samochód, nie tylko poprzez stricte zmniejszenie masy
Bajzel
Nowicjusz
 
Posty: 43
Auto: nie mam

12 Kwi 2016, 06:40

Niestety, bezwładność to masa i nic na to nie poradzisz :no:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...