Oryginalne autko do 6 tys

Re: Oryginalne autko do 6 tys

21 Lip 2013, 11:52

Daj sobie spokój z Roverami. Nie zastanawia cię dlaczego te auta są tanie..?
Sąsiad miał Rovera 420d kilka lat temu i do dzisiaj klnie jak sobie o nim przypomni... pamiętam jak musiałem dorabiać na zamówienie linkę od gazu,bo nie było takiej w żadnym sklepie czy hurtowni w Poznaniu... O kosztach wymiany hydraulicznego sprzęgła nawet nie wspominam.
Poza tym auto stale się psuło. Na końcu zostawił je za grosze w rozliczeniu w komisie i wyjechał stamtąd Octavią 1,9 TDI-90KM i od 5 lat nie wie co to problemy z autem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lip 2013, 15:22

Bylem zdecydowany na Rovera ale teraz juz sam nie wiem,zajrze do nich na forum,zapytam,podobno seria 600 i 800 to bardzo udane auta ale jeszcze o wszystko sie dopytam na forum rovera.Jezeli nie ta marka to musze dalej poszukiwac czegos ciekawego,MG to tez dosc fajna propozycja :) a jezeli nie znajde nic w miare oryginalnego to bede musial zejsc na ziemie i kupic jakies bardziej popularne auto :)
MuscleGuy
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Póki co brak.

21 Lip 2013, 17:17

No ...np.Primerę P 11, z 2,0 ! :yes:
artur73
Awatar użytkownika

22 Lip 2013, 11:53

artur73 napisał(a):Nie zastanawia cię dlaczego te auta są tanie..?

Dlaczego te auta są tanie? A no, dlatego że Polacy kochają stereotypy. Polacy mają bardzo uproszczony tok myślenia a raz usłyszana opinia ( szczególnie negatywna) wbija się w mózg raz na zawsze. Przykładu długo szukać nie trzeba, bo sam podałeś. Tak to jest jak się na początku kupi szrota. Mam kilka Roverów i jednego MG. Ja nie wiem, co to jest samochód awaryjny, bo praktycznie nic przy nich nie robię. Wsiadam i jadę. Rocznie robię prawie 200.000 km. Wczoraj wróciłem z trasy. 1500 km. Rover 416 Si rocznik 98. Zero problemów. MG. Kilka miesięcy temu. Trasa 4000 km. Dojechałem, przyjechałem. To samo tyczy innych modeli. Części? Od ręki. Dobry mechanik, dobry sklep ma katalog Rovera. Nie ma części, której nie dostaniesz.

Czy Rovery są tanie to rzecz względna i dotyczy każdego kupującego indywidualnie. Jak kupisz Rovera 400 za 5000-6000 tysięcy to może być nie najlepszy. Ja za swojego 416 dałem prawie 10.000. Rover 75 kosztował mnie przeszło 32.000 a MG prawie 34.000.

[link wygasł]

Rocznik 2006. Nie drogi a ładny. Nie dawno oglądałem.
fredi
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Rover;25,45,75,MG ZT, Acura TL
Paliwo: Benzyna

23 Lip 2013, 11:46

Juz zalozylem temat na forum Rovera i wszyscy polecaja mi ta serie 800,podobno silnik 2.0 bez turbo bardzo trwaly i za 5-6tysiecy mozna znalesc zadbany egzemplarz,tam powiedzieli mi to samo,te auta sa tanie bo Rover u nas w kraju w dalszym ciagu jest czyms "egzotycznym" i niepewnym wynalazkiem w opinii wielu ludzi.
MuscleGuy
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Póki co brak.

23 Lip 2013, 12:36

W takim razie życzę szczęścia z Roverem,może być potrzebne.... Być może przez ostatnie 5 lat można już w hurtowniach kupić będzie linkę od gazu...
Na forum Rovera i wszyscy którzy maja Rovery będą to auto chwalić. Tak już jest. Dlatego na forum Rovera można się dopytać o szczególiki techniczne ale nie czy Rovera warto kupić,bo w ciemno mogę odpowiedzieć,że 90% będzie chórem śpiewać ,że tak. Tak samo jakbyś założył temat na forum np Kia czy Audi,też byś się dowiedział że to w sumie...najlepsze auta na rynku.
pamiętaj tylko co ci napisałem wcześniej. Nikt w Polsce z nikim się nie umówił,że Rovery mają być tanie na rynku aut używanych. Tu zadziałały mechanizmy rynkowe i bez ściemy usytuowały Rovera tam gdzie jest.Nie zastanawia cię to dlaczego??? :)
powodzenia!
artur73
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM
    Model ADAM wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na "łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją ". Opel ADAM - w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych ...
    VII edycja Summer Cars Party 2013 VII edycja Summer Cars Party 2013
    7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...

• Re: Oryginalne autko do 6 tys

23 Lip 2013, 12:41

MuscleGuy napisał(a): Juz zalozylem temat na forum Rovera i wszyscy polecaja mi ta serie 800,podobno silnik 2.0 bez turbo bardzo trwaly i za 5-6tysiecy mozna znalesc zadbany egzemplarz,tam powiedzieli mi to samo,te auta sa tanie bo Rover u nas w kraju w dalszym ciagu jest czyms "egzotycznym" i niepewnym wynalazkiem w opinii wielu ludzi.

No, bo tak jest. U nas to tylko „wieśwageny” w TDI’ku i „bolidy młodzieży”. Nawet 30-sto letni rzęch będzie lepszy niż, Rover bo do niego nie idzie dostać części, trzeba mieć kosmiczne klucze nawet, aby koło zdjąć, o wymianie oleju to już można zapomnieć, bo Rover nie podał, jaki olej jest najlepszy, ale też sam tego nie zrobisz, bo trzeba mieć specjalne szkolenie. Co ruszysz to coś nawala i tak w kółko. A zapomniałem, że części są przerażająco drogie. Takie jest właśnie myślenie Polaków. Żenada. To wszystko jest czystym mitem, fotomontażem, ale dzięki płytkiemu myśleniu polskich zmotoryzowanych Rovery są stosunkowo tanie jak na swoje wykonanie oraz wyposażenie.

Przyznam Ci się szczerze, że też byłem sceptycznie nastawiony na Rovera jak przeczytałem komentarze w Internecie. Ale jednak okazało się, że to wszystko bujda i pisane przez ludzi, którzy coś tam usłyszą, ale nie do końca zrozumieją i przez to tworzą się plotki. Nie dalej jak w piątek byłem dorobić zapasowy kluczyk i pilota, do Rovera 416. Pojechałem do polecanego i chyba najpopularniejszego warsztatu w mieście chwalącym się, że dorabiają piloty do wszystkich marek. Gdy podjechałem Roverem powiedzieli, że nie mają oprogramowania itp. I że nikt mi tego nie zrobi. Podjechałem do zegarmistrza, który dorabia klucze i koduje piloty. Zwykła budka zapyziała. Wyciągnął starego SBB , 15 minut i pilot gotowy. Jak widać najwięcej ryczą krowy, które mało mleka dają i g*wno się znają.

artur73 napisał(a): Nikt w Polsce z nikim się nie umówił,że Rovery mają być tanie na rynku aut używanych. Tu zadziałały mechanizmy rynkowe i bez ściemy usytuowały Rovera tam gdzie jest.Nie zastanawia cię to dlaczego???

Nikt się nie umówił. To prawda. Taką sytuację stwarzają bez obrazy tacy jak Ty. Ale ja Ci jestem poniekąd wdzięczny gdyż Rovery przez to są stosunkowo tanie i rzadko można w nich spotkać buraka. A awaryjność? Ja nie wiem, co to w ogóle jest. Może mi wytłumaczysz? Bo chyba o to Ci chodzi.
    fredi
    Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Rover;25,45,75,MG ZT, Acura TL
    Paliwo: Benzyna

30 Sie 2013, 07:39

hm w sumie to ciężko coś powiedzieć, może lepiej jeszcze trochę poczekać i uzbierać więcej pieniędzy? Ale też myślę, że jak się chce kupić używany samochód to dobrze w takiej sytuacji skorzystać z pomocy profesjonalistów, mają duże doświadczenie w wyszukiwaniu i sprawdzaniu samochodów używanych. Może warto byłoby skorzystać z fachowej pomocy.
    For-Sys
    Nowicjusz

Miejscowość: krakow/lzn

30 Sie 2013, 14:25

Ale kotleta odgrzałeś :mrgreen:
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

30 Sie 2013, 14:28

Niektórzy nawet sprzed kilku lat odkopuja tematy..
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI