Oryginalne i przyjemnie prowadzące się auto za ok. 15 tys

05 Gru 2015, 17:15

Witam.
Przymierzam się do zakupu nowego auta.
Budżet to tak jak w temacie ok. 15 tys. zł, choć tak do 20 tys. udałoby mi się dołożyć. Na pakiet startowy mam oddzielne środki.
Rejon w którym urzęduję to Chojnice, woj. pomorskie, ale tutaj raczej jest mało ofert, więc i tak pewnie skończy się na mniejszej lub większej wyprawie po auto.
Użytkowanie auta to miasto/trasa w proporcji 65:35. Przebieg roczny to 10-15 tys km.
Własne potrzeby:
- oryginalny wygląd (odpadają Golfy, Audi A4 i reszta pospolitych dupowozów),
- przyjemne prowadzenie (lubię siedzieć dość nisko, zawieszenie raczej w stronę twardego i sztywniejszego, dobre pokonywanie zakrętów, niezłe przyśpieszenie i nie chodzi mi o sprint do setki, a raczej bezproblemowe wyprzedzanie przy większej prędkości),
- względnie niska awaryjność i koszty napraw nie z kosmosu,
- w miarę bezpieczne, więc np. taki Peugeot 406 odpada,
- niezbędnym minimum w kwestii wyposażenia jest klimatyzacja, podgrzewana tylna szyba i lusterka, w miarę dobre nagłośnienie i niezłe wyciszenia auta.

Wstępnie pod uwagę biorę:
- MG ZS/ZT/ZR (świeży rocznik, podobno dobre prowadzenie, niezłe osiągi, wystarczające wyposażenie , a w MG ZT jest już wręcz bogate, kiepska dostępność, dlatego biorę wszystkie 3 pod uwagę),
- Lexus IS200 (niska awaryjność, bardzo fajne prowadzenie, bardzo dobre wyposażenie, ale trochę muli i ma kiepską skrzynię biegów),
- Jaguar X-Type (napęd 4x4, fajne wyposażenie, dobre osiągi przy mocniejszym motorze, ale okupione wysokim spalaniem, prawdopodobnie drogi serwis),
- Saab 9-3 II gen. (tu najbardziej obawiam się podsterowności, bo silniki są raczej dobre, wyposażenie bogate, a roczniki świeże),
- Ford Focus ST170 (rzekomo bardzo fajnie się tym jeździ, ale wygląd oklepany, bo różnic w stosunku do zwykłego Focusa jest mało, no i wnętrze jest okropne),
- Ford Mondeo ST200 (również dość chwalony za właściwości jezdne, dużo ładniejsze wnętrze niż Focus),
- Honda Prelude IV/V (fajne wyposażenie, dobre silniki, niezłe osiągi, ale nie wiem jak z prowadzeniem, bo opinie są niesamowicie rozbieżne - jedni twierdzą, że z 4WS jeździ się super, inni że to tylko dodatkowy kłopot, bo się psuje, podobno auto lubi ryć przodem),
- Ford Probe (technicznie Mazda, więc raczej mało awaryjne auto, fajnie brzmiąca V6, z zagranicznych recenzji wynika, że fajnie się prowadzi).

Mam jeszcze kilka typów, gdyż nie chcę szukać konkretnego auta, bo to może potrwać zbyt długo. Chcę wybrać kilka modeli i wybiorę ten w najlepszym stanie.

Pozdrawiam,
Cent3k
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Gru 2015, 17:20

Cent3k napisał(a):- Lexus IS200 (niska awaryjność, bardzo fajne prowadzenie, bardzo dobre wyposażenie, ale trochę muli i ma kiepską skrzynię biegów),

w sumie tak jeśli mamy się czepiać :)
Zamulania na dolnych obrotach nie przeskoczysz, ale skrzynię za 500zł + robota już tak :D Zamiast patrzeć na skrzynię sprawdzałbym kondycję dwumasy, która nowa kosztuje prawie 3000zł, a regeneracja 750zł + montaż oczywiście
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Gru 2015, 19:17

Dzięki za sugestie. Widzę, ze jeździsz tym autem. Jak to autko się spisuje na trasie przy wyprzedzaniu przy prędkości w granicach 90-140 km? Akurat poza miastem nie jeździłem. Jak jest z wyciszeniem wnętrza, można swobodnie rozmawiać?
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Gru 2015, 19:22

Cent3k napisał(a):Jak to autko się spisuje na trasie przy wyprzedzaniu przy prędkości w granicach 90-140 km

Na 6tym biegu raczej nie próbowałbym elastyczności ale z 5tki już ładnie idzie choć nie wciska w fotel jak to wolnossący. Jak to będzie za mało to redukcja za 4ty bieg i mamy wtedy 4tys. obrotów i załączone VVTi - wtedy już bardzo ładnie idzie i się wkręca momentalnie ciesząc uszy :naughty:

Cent3k napisał(a):Jak jest z wyciszeniem wnętrza, można swobodnie rozmawiać?

Ja jechałem na autostradzie 160km/h i wtedy też dało się normalnie gadać :) Wyciszenie jedno z lepszych jak nie najlepsze w klasie z tamtych lat + wisienka na torcie w postaci bardzo dobrego zestawu audio (poza zacinającą się zmieniarką CD). Z tego zresztą słynęła ta marka wtedy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Gru 2015, 20:05

Co do Fordów to jest taki problem że u nas ciężko kupić coś sensownego. Ostatnio był ładny ST200 do wzięcia za 10k, z forum. Do zrobienia parę drobiazgów. Focusy teraz trochę potaniały i tu nie będzie problemu żeby sobie sprowadzić bo nie będzie dużej akcyzy jak w Mondziaku. :ok: Widzę że możesz ostatecznie dołożyć do 20k, jest do wzięcia ST220 klubowe za niską cenę, pewnie parę drobiazgów do zrobienia będzie ale to pytaj użytkownika kalik. On wie co nieco o tym aucie :)
[link do oferty na Allegro wygasł]
Tu ST200 w sedanie, jak masz blisko to można obejrzeć. Fajny motyw z Mustangiem :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Gru 2015, 20:27

Tutaj ciekawe w kombi są:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Co Koniu powiesz o nich?
I tutaj chyba ciekawa okazja jest, do ocenienia:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


05 Gru 2015, 20:52

Tego pierwszego oglądałem, osobiście wywaliłbym te lampy, wstawił radio VNR 9000 i można jeździć. Widać że doinwestowany :)
Czarne ST też super, tylko mając do wyboru sedana a kombiaka wybrałbym jednak pierwszego :mrgreen:
ST220 za 10k to nie będzie na 99% nic dobrego, na forum nie będę polecał, chyba że to jakaś mega okazja bo ogłoszenie napisane sensownie. Jak autor nie musi jechać pół Polski do niego to można obejrzeć :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Gru 2015, 22:37

dzida napisał(a):Na 6tym biegu raczej nie próbowałbym elastyczności ale z 5tki już ładnie idzie choć nie wciska w fotel jak to wolnossący. Jak to będzie za mało to redukcja za 4ty bieg i mamy wtedy 4tys. obrotów i załączone VVTi - wtedy już bardzo ładnie idzie i się wkręca momentalnie ciesząc uszy :naughty:Ja jechałem na autostradzie 160km/h i wtedy też dało się normalnie gadać :) Wyciszenie jedno z lepszych jak nie najlepsze w klasie z tamtych lat + wisienka na torcie w postaci bardzo dobrego zestawu audio (poza zacinającą się zmieniarką CD). Z tego zresztą słynęła ta marka wtedy

No to może i dałoby radę. Mnie sprinty do setki jakoś nigdy nie bawiły, ale zależy mi na sprawnym wyprzedzaniu na trasie. Dobre wyciszenie mnie cieszy.

Koniu napisał(a):Co do Fordów to jest taki problem że u nas ciężko kupić coś sensownego. Ostatnio był ładny ST200 do wzięcia za 10k, z forum. Do zrobienia parę drobiazgów. Focusy teraz trochę potaniały i tu nie będzie problemu żeby sobie sprowadzić bo nie będzie dużej akcyzy jak w Mondziaku. :ok: Widzę że możesz ostatecznie dołożyć do 20k, jest do wzięcia ST220 klubowe za niską cenę, pewnie parę drobiazgów do zrobienia będzie ale to pytaj użytkownika kalik. On wie co nieco o tym aucie :)
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 8fdb418eba
Tu ST200 w sedanie, jak masz blisko to można obejrzeć. Fajny motyw z Mustangiem :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 3b5ff2c872

Tak szczerze to z aut w moim zasięgu ST200 wygląda najciekawiej, bo Mondeo MK3 jeździ na pęczki, Focusów starych trochę mniej, ale nawet u mnie pod blokiem stoi jeden, a ST200 to już rzadki widok.

Wracając do ST200 to właśnie ta aukcja wpadła mi w oko. :)
Możesz dać link do tego ST200, o którym wspominałeś, bo obejrzałbym z ciekawości.

Kieł napisał(a):Tutaj ciekawe w kombi są:
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 72508.html
[link do oferty na Allegro wygasł]
Co Koniu powiesz o nich?
I tutaj chyba ciekawa okazja jest, do ocenienia:
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 99663.html

Zapomniałem o tym wspomnieć, ale kombi mnie w ogóle nie interesują. Wygląd do mnie nie przemawia, a i dodatkowe miejsce jest mi zbędne. Dodam tylko, że nadal po głowie chodzi mi Mazda MX-5 (auto wybitnie niepraktyczne), ale po zakupie hardtopa pozostaje tylko kwestia pogodzenia się z 2 miejscami.
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Gru 2015, 08:58

Cent3k napisał(a):Możesz dać link do tego ST200, o którym wspominałeś, bo obejrzałbym z ciekawości.

To jest ten
[link do oferty na Olx wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Gru 2015, 16:08

Ja wczoraj poszukałem po forach i znalazłem ten temat: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthre ... 7173-ST200
Wygląda na to, że nadal aktualne albo auto już leci dalej. :P

Ogólnie miałeś jakieś doświadczenia z Mondeo ST200? Jak wygląda kwestia spalania, ewentualnych usterek itd?
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Gru 2015, 17:15

Myślałem że poszedł, bo tematu nie było :mrgreen:
Może ma jakieś parcie na sprzedaż bo zaczynał od 12,5k a teraz już 9 :mrgreen:
Spalanie zależy od nogi, w mieście da się zejść do 12l ale to zamulanie.
Usterkowość? Podstawa to sprawdzić blachę, zderzaki podatne na pęknięcia, niedziałające światła wsteczne, pękający korek od wlewu paliwa. Ogólnie auto dobrze wykonane, łatwo ukryć wysoki przebieg. Prowadzenie bdb, skrzynia również. Odpryskami na masce nie ma się co martwić bo poprzez sylwetkę często obrywa kamieniami.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Gru 2015, 21:39

Mondeo ST200 sobie odpuszczę, bo trochę słabą ma konstrukcję.
Focusa ST170 też odrzucam, bo nie widzę żadnych ciekawych sztuk, a poza tym wygląda dość pospolicie i wnętrze ma brzydsze niż w mojej Hondzie.

O Saabie ktoś się wypowie? Głównie chodzi mi o tę podsterowność, bo tak to nie znam większych wad. Może jakość użytych materiałów trochę odstaje od konkurencji.
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2015, 13:46

Podbijam temat.
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2015, 20:10

Odświeżam temat, bo jeszcze nie kupiłem auta.

Kupienie Jaguara X-Type to nie lada wyzwanie, bo jest cała masa trupów, a jak jest na sprzedaż zadbany egzemplarz np. z forum to cena jest bardzo wysoka.

MG jest ogólnie bardzo mało na rynku, a te co są nie zachwycają swoim stanem. Udało mi się obejrzeć ZT i ZR, niestety oba niewarte uwagi.

Póki co skłaniam się w stronę Lexusa i Saaba, bo więcej jest tego na rynku, choć co prawda nic ciekawego jeszcze nie znalazłem.
Odniesie się ktoś to tego rycia przodem przez Saaba 9-3?
Cent3k
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2015, 20:17

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Zobacz te.
W czerwonym masz nagłośnienie Harman&Kardon.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam