Oszczędny i wygodny pierwszy samochód?

Oszczędny i wygodny pierwszy samochód?

12 Cze 2011, 14:28

Witam, szukam oszczędnego i wygodnego samochodu do 10 000 zł. Spalanie max 6l/100km, silnik max 1.4, bezproblemowy (Jedyne co w nim trzeba będzie robić to dolewać olej i wymieniać części eksploatacyjne), dobra blacha ponieważ auto nie będzie garażowane, klimatyzacja. Przy tym wszystkim chciałbym żeby ten samochód był wygodny. Jak dotąd jedyne co mi pasuje to Toyota Yaris, czy to dobry wybór? Może macie inne pomysły? Proszę o pomoc
Highlander
Nowicjusz

Miejscowość: Pruszków

Re: Oszczędny i wygodny pierwszy samochód?

12 Cze 2011, 14:30

Highlander napisał(a):Witam, szukam oszczędnego i wygodnego samochodu do 10 000 zł. Spalanie max 6l/100km, silnik max 1.4, bezproblemowy (Jedyne co w nim trzeba będzie robić to dolewać olej i wymieniać części eksploatacyjne), dobra blacha ponieważ auto nie będzie garażowane, klimatyzacja. Przy tym wszystkim chciałbym żeby ten samochód był wygodny. Jak dotąd jedyne co mi pasuje to Toyota Yaris, czy to dobry wybór? Może macie inne pomysły? Proszę o pomoc

Toyota Corolla E11?
Gazi
Nowicjusz

12 Cze 2011, 14:52

Highlander napisał(a):...szukam oszczędnego i wygodnego samochodu... Jedyne co w nim trzeba będzie robić to dolewać olej...

Jestes pewny, ze chcesz takie auto? ;) Potrzeba dolewek oleju nie jest dobra wrozba na przyszle uzytkowanie...

pozdr
viwaldi
viwaldi

12 Cze 2011, 15:25

Yaris to udana konstrukcyjna małe silniki vvti to dwa w jednym (przy spokojnej jeździe mało spali i dodasz gazy to ładnie wchodzi na obroty) jednak za te kase to tylko coś z początku produkcji, ogólnie to mało awaryjne auto lecz gdy coś padnie to słono zapłacisz.
Grigorij
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

12 Cze 2011, 21:24

Yaris wygodny ... :roll: Honda Civic VI 1.5 Vtec-E w sedanie, w trasie spali 6l, wygodny, niezawodny ( stosunkowo ), gorzej z blachą ale jeśli kupisz niebitego to nie powinno być kłopotów. Ale z silnikami 1.4 mało jest wygodnych samochodów bo większość to miejskie małe hatchbacki.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Cze 2011, 16:51

A co powiecie na golfa IV? Słyszałem, że są dobre, a nawet jak się coś spieprzy to nieduże koszty. Więc Golf IV z silnikiem 1.4 w gazie, to była by chyba dobra opcja?
Highlander
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Mokka z bagażnikiem rowerowym FlexFix Opel Mokka z bagażnikiem rowerowym FlexFix
    Opel Mokka to zupełnie nowy SUV który będzie dostępny ze zmodernizowanym bagażnikiem rowerowym FlexFix drugiej generacji, umożliwiającym przewożenie nawet trzech rowerów. Ulepszony system przewozu rowerów ...
    Toyota Corolla - ponad 40 milionów sprzedanych egzemplarzy Toyota Corolla - ponad 40 milionów sprzedanych egzemplarzy
    5 września Toyota Motor Corporation (TMC) poinformowała, że łączna światowa sprzedaż modelu Toyota Corolla, najpopularniejszego samochodu świata, przekroczyła w lipcu 40 milionów, osiągając 40,01 miliona sztuk. To ...

• Re: Oszczędny i wygodny pierwszy samochód?

15 Cze 2011, 17:18

Kurcze ,kolega wyżej powiedział dobrze 1.4 to do małych hatchabcków wkładają. Polo , Corsa, Punto. itd. Golf 4 z silniczkiem 1.4 bedzie palił około 7 na trasie i 8 , 9litrów w mieście. Jakoś trzeba rozpędzać tą budę.

Powiedz czy potrzebujesz auta do miasta i ile robisz km rocznie ?? Tutaj masz przykładową Xsare [link wygasł] , z klimą też są. 1,4 daje rade.

"A i nie ma samochodów za 10 tyś co by nie trzeba było coś zrobic" :roll:
    Wyróżniaj się samochodem z tłumu, a nie gnij w tłumie tych samych aut.
    Jenczu
    Początkujący

Miejscowość: Głogów

15 Cze 2011, 23:40

Ee tam :) Da rade, ja co prawda od znajomego kupiłem ale za 7500 Mercedesa 124, stan wzorowy, nic przy nim nie muszę robić, nawet olej dopiero za rok.

A Golfa za dyche sobie odpuść, jak dołożysz 2 klocki to możesz myśleć o zadbanym w benzynie, w przeciwnym razie przygotuj dodatkowe 3 tysiące na naprawy. Xsara fajny samochód, niedoceniony a wygodny i mało awaryjny, nie jeżdżą nim młodzi dlatego łatwo będzie trafić na nieskatowanego.
    havoc
    Aktywny
    Awatar użytkownika

16 Cze 2011, 13:33

havoc napisał(a):...Xsara fajny samochód, niedoceniony a wygodny i mało awaryjny, nie jeżdżą nim młodzi dlatego łatwo będzie trafić na nieskatowanego.

dokladnie. vts moze sie podobac :)

pozdr
    viwaldi
    viwaldi

16 Cze 2011, 14:15

Dziś dowiedziałem się, że ubezpieczenie nie zmienia się co pojemność silnika, dlatego nie chciałem większego niż 1.4, żeby możliwie tanio było ;p ale teraz tak naprawdę do 1.9 jest ok. oby oszczędny był, do 8l w mieście? bo i tak chyba w gazie będę szukał.

A co do aut które proponujecie, od wszystkich słyszę- nie kupuj Francuzów i Fordów, każdy radzi niemieckie i szwedzkie auta chociaż podobno do szwedzkich samochodów części są drogie więc zostają niemieckie. Sam już nie wiem co myśleć.
    Highlander
    Nowicjusz

16 Cze 2011, 14:25

Ubezpieczenie też zależy od pojemności silnika wiec niewiem kto Ci taki kit wcisnął.
    Wszystko zależy na co sie trafi,niektórzy nawet na niemcy narzekają.
    A myślałeś o czymś takim może [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

16 Cze 2011, 14:39

Highlander napisał(a):...ubezpieczenie nie zmienia się co pojemność silnika...

tak ciezko uzyc googla? jest tyle kalkulatorow OC online. wystarczy tylko skorzystac. policz ile bedzie cie kosztowalo konkretne auto.

Highlander napisał(a):...od wszystkich słyszę - nie kupuj Francuzów i Fordów, każdy radzi niemieckie i szwedzkie auta chociaż podobno do szwedzkich samochodów części są drogie więc zostają niemieckie. Sam już nie wiem co myśleć.

tylko ciekawe, ze w ten sposob mowia ci, ktorzy auta na F na oczy nie widzieli a juz na pewno nie uzytkowali. i "niemce" i "france" maja wady i zalety. i jedne i drugie sa dla ludzi. jak kupisz zaniedbane auto to i slynne niemieckie pochodzenie nic nie pomoze. niechec do F napedzaja tez pseudomechanicy, ktorzy zamiast mozgu uzywaja przecinaka i mlotka a np przy hydraulice xantii tak sie nie da.
    ceny czesci do starszych samochodow, a na takie cie stac, nie sa przerazajace chyba w zadnej marce i nie ma z nimi problemow. np do xantia 1.8 8V komplet tarcze + klocki na tyl kolega kupil w sklepie za 119 zl.

pozdr
    viwaldi
    viwaldi

16 Cze 2011, 16:02

Chodzi o to, że cena ubezpieczenia pomiędzy 1.0, a 1.9 jest taka sama, dopiero od 2.0 jest drożej, taka jest niby zależność.

W sumie Francuskie auta jak patrze to są tanie jak na swoje roczniki i wyposażenie, i to by mi pasowało, ale dlaczego tak jest?
    Highlander
    Nowicjusz

16 Cze 2011, 16:12

Highlander napisał(a):Chodzi o to, że cena ubezpieczenia pomiędzy 1.0, a 1.9 jest taka sama, dopiero od 2.0 jest drożej, taka jest niby zależność.

sprawdz w roznych kalkulatorach. mi najtaniej wyszlo mtu.pl

[quote="Highlander"]...W sumie Francuskie auta jak patrze to są tanie jak na swoje roczniki i dlatego, ze "niemieckie, niemieckie, niemieckie no i ewentualnie japonczyk"
    dlatego, ze "nie kupuje sie samochodow na F, bo... tak mi powiedzial szwagier marcina, co robi u bauera"
    dlatego... i tak mozna wymieniac...

zeby nie bylo rozowo, to z francuzami jest problem... a w zasadzie z dobrymi mechanikami od francuzow. a jak trafisz auto naprawiane "mlotkiem i przecinakiem" to naprawde lepiej nie kupywac "samochodu na f" ;)
    viwaldi

16 Cze 2011, 18:58

No nie oszukujmy się, auta niemieckie miały lepsze materiały wykończeniowe, nawet dzisiaj w 20 letnich nic nie trzeszczy. Mój dziadek miał 2 Citroeny i Peugeota 206 SW z 2003 salonówke - Citroceny bez zarzutu a Peugeot psuł się na potęgę, jakieś elektroniczne pierdoły, tylna belka ( w ASO koszt 1400 ). Po prostu szukaj zadbanego :) I nie patrz tak na spalanie do 8 L w mieście, bo jak policzysz sobie to nawet jak spali 12 L tego gazu to na 100 km zapłacisz 10 zł więcej - a to nie jest dużo. Nie wiem jak u Ciebie ze zniżkami ale ja za Mondeo 1.8 bez zniżek żadnych płaciłem 1781 zł, w droższych chcieli nawet 2400. Najlepiej podejdź do jakiegoś towarzystwa i zapytaj ile będzie Cie kosztowało ubezpieczenie samochodu nr 1 z silnikiem 2.0 i samochodu nr 2 z silnikiem 1.4 - będziesz znał różnicę wtedy, nie patrz na kalkulatory online bo one zaniżają :) I pamiętaj - francuskie, japońskie czy niemieckie - kup zadbane. Lepiej dołożyć więcej przy kupnie niż potem ładować w naprawy. Powodzenia przy poszukiwaniach
    havoc
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style