Oszuści i krętacze - autokomis Hubal z Radlina

Oszuści i krętacze - autokomis Hubal z Radlina

19 Sty 2015, 18:59

Witam, wszystkich. Nie polecam korzystania z usług autokomisu, tzn. pseudokomisu o nazwie Hubal z Radlina (Elżbieta Zaklukiewicz) ([link wygasł]).

Byłem zainteresowany kupnem samochodu z otomoto, link:
[link wygasł]

Na zdjęciach auto wygląda bardzo fajnie, zadbane itd, przebieg też może być. Przed przyjazdem do komisu dowiedziałem, się, że instalacja gazowa nówka, założona w 2013 czy 14 roku, stan idealny, 0 wkładu własnego do auta, oleje, klocki, tarcze itd prawie nówki. Pojechałem więc do tego komisu, do przejechania miałem prawie 100 km w jedną stronę. Jestem na miejscu, okazuje się, że auto było bite z przodu i tyłu. Z tyłu potrzaskane tylne prawe światło, z na każdych drzwiach, z każdej strony zadrapania, brak zaślepki w od wlewu gazu, wlew paliwa popsuty - każdy mógł go sobie otworzyć jak mu się podobało.

Pomyślałem sobie, że wygląd to jedno, a to co pod maską to drugie, więc pojechaliśmy do Stacji Kontroli Pojazdów. Tam na kanale tylko się potwierdziło, że spawany był przód i tył, tył spawał jakiś magik, bo wyglądało to naprawdę fatalnie.

Nie zrażony, postanowiłem kupić auto, jeżeli kobieta z komisu (swoją drogą maksymalnie niekompetentna) zejdzie z ceny 2000 zł. Podczas rozmowy w jej uroczym "domu", gdzie kontrahentów przyjmuje w przedpokoju okazało się, że gaz był założony w 2005 roku, a w 2013/14 była wymieniana jedynie butla gazu - takie małe przeoczenie. Pani sprzedawczyni przybita twardymi faktami powiedziała:

"mogę zejść z ceny o 400 zł, nie więcej bo i tak znajdzie się ktoś kto to auto kupi" - mam nadzieję, że nikt go nie kupi, bo nikomu z kupujących źle nie życzę.

Pominę już to, że w opisie napisano, że serwisowane w ASO (jak każde auto w Polsce), że właściciel niepalący (to z tego, że w popielniczce resztki popiołu), że stan bardzo dobry i że auto nie wymaga wkładu finansowego (a jak się okazało - wymaga, bo do wymiany klocki, tarcze, odblask z tyłu - tyle z rzeczy podstawowych, o innych nie wspomnę).

Wisienką na torcie, dopełniającą cały efekt jest przebieg samochodu - na otomoto 126 tys km, a wg. licznika samochodowego 50 kilka tysięcy.

Straciłem tylko 150 zł (paliwo i aso) + kilka godzin na dojazd, sprawdzenie i powrót do domu. Nie polecam tego autokomisu - inne auta u nich też były w fatalnym stanie, przy mnie małżeństwo oglądało jakiegoś z zewnątrz całkiem dobrze wyglądającego, niebieskiego Chevroleta (aż się pofatygowałem i poszukałem linku): [link wygasł] ale po kilku minutach zrezygnowali.

Podsumowując, kompletnie nie polecam autokomisu Hubal z Radlina, kompletny brak kompetencji, jawne kłamanie, oszukiwanie i robienie sobie drwin z klienta. Taka jest moja opinia o autokomisie Hubal. Polecam się trzymać od nich z dala.
mateusz88kce
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 02 2004
Auto: Brak

Re: Oszuści i krętacze - autokomis Hubal z Radlina

22 Sty 2015, 02:00

No właśnie jak wszędzie trzeba uważać bo ktoś tylko czycha na ludzka naiwność. Niestety u nas w kraju jest to na porządku dziennym :/
radek102
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 06 07 2006
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.8 CI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu
    Premiera gruntownie zmodernizowanej trzeciej generacji modelu OCTAVIA miała miejsce 10 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Podczas trwającej dwadzieścia minut prezentacji Prezes Zarządu ŠKODY Berhnard Maier ...

•  
    • Kolejne edycje Night Power 2013, dziewczyna
      Chevrolet Camaro 4x4 TwinTurbo by VTG Team, 5
      Car audio, video 2007
      Kandydatki na MISS, 78, Izrael