Oszuści na otomoto cd.

Re: Oszuści na otomoto cd.

13 Mar 2015, 14:55

Ten gościu mnie naciąga ale nie dostanie ani grosza bo wiem co chce zrobić . Ten sam schemat , auto które wystawił namierzyłem w polsce za ponad 30 tys a on to samo auto wycenił na 18 tys . autotrader ma dane tych sprzedających a dokładnie ip komputerów a czasami tez komórki , ale dane tych sprzedających mogą udostępnić tylko na wniosek policji .
zbigniewbl
Nowicjusz

Auto: Renault Laguna

14 Mar 2015, 21:14

Ja mam ich numery możesz odpowiedzieć mi czy to te numer: 509719910 +639335166648 numer ostatni pochodzi Filipin.
Piasek1508
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 08 1999
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Toy
Silnik: 1,9 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2015, 22:27

W obecnej chwili jest totalny wysyp aut w super ofertach prawda jest taka że to kompletna ściema, W ciągu jednego tygodnia naliczyłem 6 ofert w Renault Megane i Laguna . Zasada jest jedna nie ma telefonu lub sie nie odzywa zamykamy od razu temat , Prosimy o nr VIN czasem go dostajemy, ale to nie załatwia sprawy . Nie godzimy się na wysyłkę auta kurierem czy też firmą logistyczną , Prosimy o dane do odbiorki wozu i załatwiamy to osobiście z zastrzeżeniem że jezeli pojazd jest nie taki jak w ofercie to kupujący zobowiązany jest pokryć nasze straty , ale wcześniej musimy wydrukować taką ofertę by mieć podkładkę , o tym mówi kodeks cywilny . I jedna zasada nigdy nie płacimy zaliczek . Dla tych co kupują normalnie samochód niech zawsze wydrukują ogłoszenie i podepną pod swoją umowę gdyż jeżeli okaże się że samochód jest trafiony do 6 miesięcy od daty zakupu możemy go zwrócić a sprzedający musi go zabrać , do 14 dni możemy zwrócić samochód bez podania przyczyn , a jeżeli sprzedający nie chce tego zrobić sprawę kierujemy do sądu z powództwa cywilnego . Nie oszczędzajmy na podatku zawsze wpisujmy faktyczną kwotę zakupu gdyż sprzedający się zbezpieczają w ten sposób że jeżeli dojdzie do zwrotu to nie zapłacą całości , czyli i tak zarobią . Auta które są u nas sprzedawane w większości to auta z historią , coś tam się im przytrafiło aby kupić dobry wóz sami się o to musimy zatroszczyć .
zbigniewbl
Nowicjusz

21 Mar 2015, 15:18

Witam
mam taki sam problem tez kasę przelałam i auta nie ma i kasy też :x i sprawa jest na policji ale myślęże nic z tego nie będzie :angry: jak mogę prosić o kontakt z panem z kąd pan jest to bardzo proszę :(
edyta1984
Nowicjusz

Auto: nie mam

21 Mar 2015, 15:24

Witam i jak u pana u mnie to samo zgłosiłam na policję ale powiedziała że nie wiele da sie zrobić a może ma pan jakieś informacje które nam pomogą w ustaleniu tego kretyna :x a zdaje mi sie że to Polak proszę o kontakt :( mój tel to 694386260
edyta1984
Nowicjusz

22 Mar 2015, 21:45

witam i jak u pana sprawa wygląda ?co na to policja ?
edyta1984
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem
    Coraz więcej wskazuje na to, że Lexus LC ze zdejmowanym dachem faktycznie wyjedzie na drogi. Dobre wieści w tej sprawie płyną do nas z Australii. Spodziewany debiutu Lexusa LC Convertible rozbudził również plotki na ...
    [C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0 [C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007r. Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda 3 I 2,0 - 150KM - Mitsubishi Lancer ...

• Re: Oszuści na otomoto cd.

23 Mar 2015, 22:52

Widzę że to ciągle trwa to nie jest tylko jeden kretyn , to jest kilka grup które w ten sposób naciągaja ludzi . To nie są Anglicy ani Belgowie to rodacy , Zakładaja w bankach konta depozytowe a gdy pieniądze wpłyną za niby wóz są wypłacane .
    Policja nic z tym nie robi nawet nie chce namierzać telefonów . Wczoraj trafiłem na serię ogłoszeń aut z Częstochowy podszyli się pod Salon Hondy wystawili fikcyjnie ponad 100 aut . Mimo ostrzeżeń ludzie dalej są naciągani ale i te grupy działają bardziej zorganizowanie . Jak się uchronić napisałem już wcześniej , na zachodzie nie ma okazji a auta nie są wcale tańsze niż w kraju za dobry wóz musimy zapłacić . Nawet te super okazje to auta które swoje już przeżyły , jak chcemy kupić autko to musimy sami je znaleźć na mobile de lub też auto scout
    zbigniewbl
    Nowicjusz

08 Kwi 2015, 17:00

Witam. Ciesze sie ze tu trafilem dzis. Na moto moto gratka znalazlem jakis czas temu ogloszenie z bmw e87 za 16tys. Pieprzenie podobne do tego co tu pisaliscie a wiec mieszka w anglii samochod kupiony w polsce pracowal przy panelach slonecznych u nas ale samochodu nie moze zarejestrowac bo jest za drogo. samochod niby wyslany dzis do polski ale aby to zadzialalo musialbym wplacic firmie przewozowej 16tys i pozniej moge testowac woz i jak bedzie nie tak jak w opisie to oddadza mi kase a ja samochodu nie musze kupowac. Mialem dzis wplacic te 16 tys bo choruje na ten samochod ale cos mnie podkusilo wpisac w google cos o takiej sprzedazy i dzieki wam udalo mi sie zatrzymac przy sobie ta kase. Napisalem tez wlascicielowi auta ze mu zaplace jak samochod bedzie pod moim domem to mi zaraz odpisal ok dziekuje. W zalaczniku doslal zdjecie paszportu i pisze z adresu ing. mark - dawson@hotmail.com. Chyba lepiej samemu jechac i szukac wozu niz liczyc tak na okazje.
    ara252
    Nowicjusz

Auto: bmw

08 Kwi 2015, 18:54

Dzieki tym postom uchroniliśmy chociaż pana od zguby , ale mimo ostrzeżeń i tak ktoś wpada w zastawione sidła, widzę że ów anglik imienia nie zmienił za to nazwisko tak z tym którym pisałem nazywał się Mark Grammer i też inż paneli slonecznych . ludzie nie wysyłajcie nigdy pieniędzy bo ich nie odzyskacie a samochodu też nie zobaczycie , chyba że na zdjęciach . Możecie też trafić na ogłoszenia niby z Banku w Dani lub Belgi podobna zasada transakcji to też przekręt , ja odpisałem i poprosiłem dokładny adres spotkania oraz nr telefonu , kontakt sie urwał .
    zbigniewbl
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 13:15

Witam z odzyskiem kasy i namierzeinem tych oszustów raczej nie możliwe ja już przestałam się tym przejmować Tylko szkoda że ludzi w dalszym ciągu nabierają a otomoto nic z tym też nie robi :@
    edyta1984
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 15:30

Jest mozliwe przecież wysłane pieniądze trafiły na konkretne konto depozytowe , ktoś je zalozył prócz tego nr ip telefonów i komputerów, nasza policja jest opieszała twirdząc że nie mają środkow , dopóki nie bedzie ostrej interwencji medialnej to policja się nie ruszy . Mozna tez zastawić pułapkę tylko kto wie czy nasza władza na to pójdzie .
    zbigniewbl
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 15:50

No ale jeśli konto jest zrobione na tak zwanego słupa to nic z tego to mi powiedzieli na komendzie
    edyta1984
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 18:07

A policja to sprawdziła raczej nie, z gory to zakladają , telefony mają unikalne ip imei co z tego że zmienią kartę sim ale identyfikator telefonu zostaje , konta depozytowe za granica tak jak w polsce muszą być identyfikowane więc odpowiedź nasuwa się sama .
    zbigniewbl
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 18:19

Hm raczej im się nie chce ja mam wujka na komendzie we Wrocławiu i on mówi że wszystko jest do zrobieniaale on też nie może ingerować jak sprawą zajęła się komenda w Wołowie
    edyta1984
    Nowicjusz

09 Kwi 2015, 20:59

Mark Dawson, pracował w Polsce przy panelach słonecznych. Historia ta sama:

Przykro mi, ale mój język polski nie jest bardzo dobra, więc napisałem w języku angielskim.
    Proszę używać: http://translate.google.pl/
    Jeśli to możliwe, proszę mi odpowiedzieć w języku angielskim.
    The car works and stands in perfect condition, I never had any problems with the engine and the car has no accidents. I live in Workington, United Kingdom with my family. I am engineer and I have worked in ( panele słoneczne ) in Poland for the last 4 years and there I bought the car. The car has all the documents and registration numbers of your country. I have taken the car with me with the intention of registering but I didn't know that here in the United Kingdom I can not register ( the taxes are very high because the steering wheel is on the left side ), and anyway here I have the family car and I do not need a second car. I am agree to transport the car to your address on my costs.
    Greetings
    Mark Dawson

Auto wystawione na motogratka.pl [link wygasł]
    Adres: Mark Dawson <engineer-mark-dawson@hotmail.com>
    Na szczęscie w ostatniej chwili udało mi się trafic na to forum :)
    Auto miała dostarczyć firma :www.nblogistictransports.esy.es
    piootrek123
    Obserwowany

Przebieg/rok: <1tys. km