OSZUŚCI Z ANGLII

Re: OSZUŚCI Z ANGLII

28 Wrz 2012, 23:16

dymek333 napisał(a):Miałem kupić motor za granicą po okazyjnej cenie

I to jest właśnie głownym powodem zaslepienia kupujacego.Pisałem kiedyś i powtórzę to jeszcze raz:nie ma tzw.okazji kupna pojazdu za pół ceny jego faktycznej wartości... :!: :!: :!:
Ludzie czy wy jeszcze wierzycie ze ktos wam zrobi ot prezent ..... :?: :?: :?:
Najpierw nalezy włączyć w takim przypadku myślenie a dopiero pózniej działanie.Niestety ale kazdy lub prawie kazdy z oszukanych robi to odwrotnie.... :!: :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Wrz 2012, 14:18

dokładnie!!! gdyby byly na to przepisy my mogliśmy odzyskać jeszcze pieniądze! to jest paranoja. Kase wysłaliśmy złodziejom przed południem, wieczorem zorientowaliśmy się ,że coś jest nie tak. Bank był juz nieczynny wiec trzeba było czekać do rana . Pozostało tylko zgłoszenie na policje. Policja rozłożyła ręce. Powiedzieli nam że sprawa jest już przegrana z góry. Rano w naszym banku babeczki zadziałały bardzo szybko. Co z tego skoro potem okazało się ze nasza reklamacja szła jeszcze przez dwie instytucje po drodze. To jest chore, bo bank angielski dał odpowiedz po tygodniu!!! Malo tego- potrącili sobie z naszego rachunku 120 zł za odpowiedz na reklamacje.W odpowiedzi dowiedzielismy się, że nie mogą skontaktować się z beneficjentem i mamy to zrobić sami. Okradli nasz oszuści i angielski bank. Pisaliśmy w tej sprawie do uwagi, dzień dobry tvn , Jaworowicz i kliku gazet. Jakoś na razie nikt nie zainteresował się sprawą, ale uważam ze trzeba to nagłośnić . Nikt nas nie chroni musimy walczyć
sami!
Marcin34
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

23 Lis 2012, 00:31

UWAGA
NASTĘPNY NACIĄGACZ
TU JEST LINK DO OGLOSZENIA:
[link wygasł] ... r:11;s:249

Taki dostałem mail jak zresztą chyba wszyscy tylko inne nazwisko

Hello,

Just browsed my mail page and saw your message, so I hope you are still interested in buying the car. Regarding the car, it is in perfect shape, perfect working condition, no scratches, no damage, never been laid down or required any repairs.
The maintenance schedule has been followed to the letter and all service has been performed by dealer.
As you have seen in the ad, the price for my 2003 Seat Alhambra is 2,800 euro , including the transport costs, insurance and handling (because the car is located in Portsmouth, England).
I just moved back here with my job and I need a car registered in England.
I did not want to register the car in England, because of the enormous fees i have to pay.The reason I am selling the car for this low price is that recently i moved back to England and my car is a Polish model and has a steering wheel on the left. This week I found a family car here which I want to buy but first I have to sell my car. The car has Polish documents and is registered in Poland. Will include all taxes and transport if you are interested in purchasing the car.
E-mail me so we can discuss more.

Thank you,
Victor
wiw
Nowicjusz

Auto: seat

28 Lut 2013, 00:44

Uważajcie, bo oszust znów się uaktywnił. Oferuje na otomoto.pl motocykl niemalze za pół ceny [link wygasł] . Tym razem podaje się za niejakiego Paula Lewole a firma transportowa to http://www.aviva-trans-gb.co.uk. Procedura taka jak zawsze - pojazd za granicą, proponuje tez wysyłkę na swój koszt ale dopiero po wpłaceniu 50% wartości. Druga połowa po otrzymaniu przesyłki. Oczywiście po wpłaceniu umówionej kwoty kontakt urywa się - wiem bo sam dałem się tak oszukać. Pomimo, ze w moim przypadku minął juz ponad rok policji nie udało się nic z tym zrobić a ja dostałem po kieszeni. Zanim zdecydujecie sie na zakup sprawdzajcie dokładnie sprzedającego. Nie dajcie sie oszukać takim naciągaczom.
kaska
Nowicjusz

04 Mar 2013, 16:03

Witam!!!
Uwazajcie na oszustów z Anglii Indistrial Estate.Jak znaleźliśmy z mężem oferte kupna koparko-ładowarki to oczywiscie kupujemy.Po wymianie mail i moim telefonie podanym coś mi zaczęło nie pasować.Za tanio,za ładnie i hurrrrrrrrrrraaaa nie daliśmy się nabrać.Ludzie nie dajcie się nabrać jak coś jest wyjatkowo tanie to znaczy oszutwo.Nam sie udało dzieki wpisom na forum bo sprawdziliśmy jak to wygląda .Mam w kieszeni 25tys.zł i świety spokój.
ewula
Obserwowany

Auto: jeep

04 Mar 2013, 17:45

A oto najnowsza wiadomość od oszutow,ponieważ napisałam do nich ze boję się oszustwa:
Transakcja ta zostanie uruchomiona przez Allegro PL i firmy transportowej, w której pracują. Barclays Bank PLC jest odpowiedzialny za tę transakcję. Nasz Bank jest odpowiedzialny i zawierania interesów z pośredników w kraju, które zapewniając ochronę program serwisowy 10,000 zł dla każdej transakcji.
Obsługują one transakcji i dostawy. Nasz bank otrzymują jedynie koszty wysyłki, a pozostałe pieniądze zostaną wpłacone na Allegro.
Jeśli znajdziesz coś śmiesznego lub nie chcesz kupić nie ma problemu, nie jesteś zobowiązany.
Mamy odzyskać sprzęt, który w dobrej wierze nabywcy nie miał pieniędzy, aby kontynuować miesięcznych rat i sprzęt zostały podniesione przez bank.
Nasz bank ma do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko i odzyskać pozostałą pieniędzy na wynagrodzenia.
Jeśli są Państwo zainteresowani naprzód swój email.0) 284 344 0244nteresowanie!
ewula
Obserwowany

Auto: jeep
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zgłoszenie rejestracji i wyrejestrowania pojazdu to będzie obowiązek! Zgłoszenie rejestracji i wyrejestrowania pojazdu to będzie obowiązek!
    Szykują się spore zmiany dla kierowców w których głownie chodzi o obowiązek zgłaszania takich działań w nieprzekraczającym terminie 30 dni. Co ciekawe projekt zmian w Prawie o Ruchu Drogowym przygotowało Ministerstwo ...
    [C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6 [C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - liftback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2001r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Civic VI 1,5 - 114KM - Hyundai ...

• Re: OSZUŚCI Z ANGLII

08 Mar 2013, 10:54

No to i ja trafiłam na tego sku......... Dzięki Bogu od razu mi coś nie grało... Nissan Qashqai rocznik 2010 full opcja za 8000 Euro. Oszust zwał się : VICTOR GIFFIN o to mail numer 1:

Cytat:
    Hello,

Just browsed my mail page and saw your message, so I hope you are still interested in buying the car. Regarding the car, it is in perfect shape, perfect working condition, no scratches, no damage, never been laid down or required any repairs.
    The maintenance schedule has been followed to the letter and all service has been performed by dealer.
    As you have seen in the ad, the price for my 2010 Nissan Qashqai is 8,000 euro , including the transport costs, insurance and handling (because the car is located in Portsmouth, England).
    I just moved back here with my job and I need a car registered in England.
    I did not want to register the car in England, because of the enormous fees i have to pay.The reason I am selling the car for this low price is that recently i moved back to England and my car is a Polish model and has a steering wheel on the left. This week I found a family car here which I want to buy but first I have to sell my car. The car has Polish documents and is registered in Poland. Will include all taxes and transport if you are interested in purchasing the car.
    E-mail me so we can discuss more.

Thank you,
    Victor
    dalej podpuściłam go:

Cytat:
    Hello,
    The car is located in Portsmouth, United Kingdom. Sorry but i don't speak polish so that's why i write in english. You can pay in euro or polish zloty.
    If you are really interested on buying the car i can send it to your address in Poland. Delivery will take about 4 days and i will pay for transport.
    The car still got polish papers I didn't registered here in UK so you can import it in your country with no problems. I received a great job here and most of my time I'm away and that's way I signed with the transport company.
    The car will be delivered to your home address and you will not pay extra money.
    FINAL PRICE 8,000 EUR with transport costs included, they will be covered by me.
    The terms of the sale are as follows: A deposit in the amount of 4,000 euro is required at the time of sale, 4,000 euro after delivery confirmation ( after the car will arrive to you.).
    You will have 5 days to test the car and after you have to decide If you want to keep it (and you have to pay rest of the money - 4,000 euro ), or you reject it (you will receive your money back - 4,000 euro , and I will have my car back).
    I understand your concern that's why I propose you a fair deal. We can make our business through a third party in this way both of us will have the assurance that we need.
    By dealing with a Third Party means dealing with a neutral party, a company that verifies if the merchandise is sent and corresponds to what seller agreed with the buyer and release the money only after the merchandise was accepted. You will have 5 days to test the car. This company will deliver the package to you and they will give me the money after you confirm that you want to keep it.

NOTE: The money will be sent to the company bank account before you will receive the car and not to me, they will tell you all that you have to do.
    - I repeat they will keep your money until you receive the car and the documents of the car.
    - You will have an inspection period of 5 days (i think 5 days are enough). In this time you can check, test and inspect the car. If by any reason (the car has any hidden damage or it isn't like i describe it) you can reject the deal. In this case the transport company will refund you totally and you ship the car back on my cost but i can assure you that you will like the car 100%.

The car was verified by the company trade qualified automotive technician and the car have passed all the test with no problems. If you are ready to buy the car give me your full name and address where you want the car to arrive, and I will provide to the transport company your full coordinates.

Thank you,
    Victor
    i dalej poprosiłam o numer VIN samochodu:

Cytat:
    Hello,
    I will scan and I will send you my ID if you want to see I am a serious person.
    The car papers , all the documents and also the VIN number you can check it in 5 days - time when the car will be to your address. Also you can drive it for about 500 KM.
    I will explain more simple how the transaction will take place:
    - i will send the car to your address
    - in the same day when i will send the car and will give you the tracking number you will have to pay the deposit of 50% to the transport company bank account
    - after 4 days the car will arrive at your address. There you will inspect the all papers and the car. You will have 5 days to inspect the car and if you will be agree to keep the car you will transfer the rest of 50% to the transport company.
    - if you will reject the car, you will receive the deposit back and will send the car back to me on my charge. But i can assure that you will like the car.
    If you are agree please send me your information and tomorrow in the morning i will send the car.

Thank you
    no, a potem go zbluzgałam od fakersów. Oszust "nazwał" siebie VICTOR GIFFIN jego adres email założony na gmailu z imieniem i nazwiskiem.

Nie dajcie się naciąć oszustom. :evil: :evil: :x :x
    pat214
    Nowicjusz

Auto: nie mam

09 Mar 2013, 17:26

Witam, chciałem napisać, iż obecnie też dostałem takiego e-maila z UK w odpowiedzi na moje zainteresowanie ofertą BMW. Oczywiście atrakcyjna cena, samochód odebrany z leasingu, transakcja przez allegro, nawet nr do przesłania faxem potwierdzenia przelewu podają w Poznaniu. Jednak dziwne jest, że konto bankowe jest w UK, a widzę że wszyscy podają głównie bank Barclays Bank. Jakiś zbieg okoliczności chyba. Allegro konto do takich transakcji ma chyba w BRE. Dziwne jest, że podają nr transakcji, a przecież to można sprawdzić w Allegro.
    W każdym razie, widzę że schemat jest bardzo podobny do opisywanych wcześniej, z tym tylko, że się rozwija. mi podali nawet nr VIN, który oczywiście zgadza się z przedstawianym samochodem, a nawet już adres e-mail osoby, która koresponduje ze mną jest przygotowany z nazwą domeny. Firma jednak dziwne nie posiada strony www. Firma, która się ze mną kontaktuje to Carlane Limited. Oczywiście, szukałem trochę informacji na temat firmy, ale nic poza tym że jest zarejestrowana w UK nic nie ma. Natknął się na info na tym forum i od razu wszystko jasne. Także ludziska nie dajcie się nabierać, szukajcie najpierw informacji. A temat przesyłam do allegro i otomoto.
    Pozdrawiam
    bolas025
    Obserwowany

Auto: Opel

11 Mar 2013, 12:42

Założę się, że to ci sami ludzie dali ogłoszenie. Nie daj się oszukać . Zaproponuj, ze sam przyjedziesz po samochód lub ktoś ze znajomych mieszkających niedaleko pofatyguje się obejrzeć auto. Zobaczysz jaka będzie reakcja. Mój motocykl też był odebrany z leasingu, bardzo atrakcyjna cena, firma transportowa miała mi go dostarczyc do domu. Jestem wyczulony na te oferty bo ja niestety dałem sie nabrać i straciłem w ten sposób ponad 25 tyś.
    kaska
    Nowicjusz

18 Kwi 2013, 21:46

Witam,

W moim przypadku schemat taki sam jak piszecie. Dzisiaj wysłałem maila z zapytaniem czy jest możliwość obejrzenia auta na miejscu i ewentualną wpłatę gotówkową i samodzielne zabranie auta.
    Czyżby jakaś nowa metoda ????????

Otrzymałem odpowiedź,że oczywiście i czekają jutro do 18.00 . Podali Adres i nr tel.
    Z czystej ciekawości sprawdzę poprzez kolegę.
    Namiary firmy. Istnieje w oficjalnym rejestrze rządowym UK :)

MONEY BANQ LIMITED
    Registered No 07278766
    THE ARC ENTERPRISE WAY,
    NOTTINGHAM, NG2 1EN,
    UNITED KINGDOM
    Tel/Fax: 44 115 718 0290
    sliwiok
    Nowicjusz

Auto: vw caddy

20 Kwi 2013, 13:42

Zapewne okaże się, że pod tym adresem nie ma tej firmy.
    kaska
    Nowicjusz

21 Kwi 2013, 11:11

LUDZIE uważajcie na nijaką Dore Nolan,która jest niby przedstawicielką BANK OF CALEDONIA LIMITED.To zwykli OSZUŚCI.Chciałam kupić Nissana QashQai i znalazłam ciekawą oferte na oto moto.Zaczełam korespondować drogą e-mail z w-w Dorą.Wszystko było bardzo wiarygodne.Auto miało być od pana,który nie był w stanie spłacić rat leasingu i bank chciał tylko odzyskać reszte pieniędzy.Transakcja miała odbyć sie przez niby allegro,żeby jak twierdziła było bezpiecznie haha.Wszystko było wręcz idealnie,ale coś jednak nie dawało mi spokoju.Poszłam z tym na policje a oni skontaktowali sie z allegro.Okazało sie,że nie ja pierwsza zgłaszam się z taką historią.Na szczęście udało mi się uniknąć oszustwa,ale przestrzegam wszystkich.Jeśli ktoś zaproponuje Wam transakcje przez allegro dla bezpieczeństwa poprostu skontaktujcie sie z allegro telefonicznie i wypytajcie o wszystko.
    asiula86
    Obserwowany

21 Kwi 2013, 11:22

i ogromna prośba do wszystkich,jeśli przytrafią Wam sie podobne sytuacje zgłaszajcie to na policje albo kontaktujcie sie sami z allegro w celu usunięcia ogłoszenia.Jakoś musimy sobie radzić z takim dziadostwem.Może dzieki nam jakiś portfel ocaleje.
    asiula86
    Obserwowany

23 Kwi 2013, 11:01

PILNE! Jeśli ktoś został oszukany przez "sprzedawców" z Anglii to bardzo proszę o kontakt gumistychy@gazeta.pl. Mam nowe informacje i potrzebna jest nam jak największa ilość osób oszukanych.
    gumistychy
    Nowicjusz

14 Maj 2013, 20:53

Dałem się oszukać , opowiem tak w skrócie ku przestrodze innych
    Znalazłem fajnego forda C-max z 2006r na stronie mobile.eu cena o ¼ niższa niż pozostałe ale stan wizualny na fotkach super. Auto niby stoi w Niemczech ,dzwonię na nr. telefonu podany i nic gościu cały czas poza zasięgiem więc pisze e-maila, przychodzi odpowiedz że skończył mu się kontrakt w Niemczech i wrócił do Anglii i pilnie sprzedaje bo potrzebuje auto z angielską kierownicą, przesyła więcej zdjęć, podaje nr telefonu angielski ( który nigdy nie odebrał ) i proponuje transakcję przez firmę transportową TCL , on pokrywa koszty transportu do Polski 400 euro , ja płacę 50% ceny jako depozyt na konto firmy przywożą mi auto sprawdzam 5 dni i płacę resztę albo oddaje auto i zwracają mi depozyt . Sprawdzam firmę wszystko się zgadza duża z renomą ,warunki transportu się zgadzają ,śledzenie przesyłki, pomyślałem że jest okazja wchodzę w to. Przesłałem moje dane do transportu po kilku godzinach informacja z firmy TCL że samochód sprzedający przekazał , dostaje skany umowy kupna - sprzedaży poświadczone przez notariusza i szczegółowy protokół przekazania samochodu oraz numer konta do wpłaty i przekierowanie na stronę firmy gdzie mogę śledzić moją przesyłkę ( tam też już figurują moje i sprzedającego dane ). Skany dokumentów i nr konta firmy TCL mnie całkiem przekonują, wpłacam kasę. Po czterech dniach nastaje milczenie nikt nie odbiera telefonów i nie odpisuje na e-maile. Zaczynam szukać w Internecie i już zdałem sobie sprawę że zostałem oszukany ale upewniłem się na 100% jak odnalazłem oryginalną stronę firmy TCL. Nie podaje danych anglika bo na pewno są nieprawdziwe , podam strony tych firm żeby uświadomić jak bardzo ci oszuści próbują się upodobnić do oryginału aby być wiarygodni.
    http://www.tcl-ltd.co.uk/index.php - oryginał
    http://t-c-l-comp.com/index.html - oszuści
    Pozdrawiam
    naiwnia
    Obserwowany

Auto: vw