Oszustwo na zakup? Gorąca prośba o pomoc.

Oszustwo ?

Ankieta zakończyła się 21 Paź 2020, 09:03

TAK
2
100%
NIE
0
Brak głosów
Razem głosów : 2

14 Paź 2020, 09:03

Szanowne Panie i Panowie,
nie jestem zbyt wielkim specjalistą motoryzacyjnym, założyłem konto na forum jedynie po to by zadać poniższe pytanie. Wystawiłem na sprzedaż auto teściowej. Dość drogo, ale uczciwie w mojej ocenie. Napisał do mnie facet ciut się potargować, po czym dostałem taką o to wiadomość.

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Wiadomość z maila ->
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

I teraz pytanie, oszustwo czy nie?
Wrzucam też link do ogłoszenia, choć chyba nie jest znaczące tutaj. https://allegro.pl/ogloszenie/jeep-rene ... 9796635510
TAdam
Obserwowany

14 Paź 2020, 15:29

Troszkę drogo...Ten sam rocznik, Pb + LPG, znacznie niższy przebieg, z salonu ( od dilera ), a więc jest też gwarancja na niego, kosztuje 57 tys. Do tego raty, leasing i inne pierdoły. No ale nie o tym temat...
Ja bym się nie pchał w coś takiego. Gość chce kupić, niech przyjeżdża, albo kogoś przysyła w swoim imieniu, spisujecie umowę, dostajesz kasę, oddajesz autko. Nigdy nie oddawaj auta bez umowy w ręce i co najważniejsze bez pieniędzy. Albo kasa z rączki do rączki, albo przelew i jak kasa będzie na koncie, to oddajesz auto.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Paź 2020, 06:52

Ja również nie szedłbym na coś takiego, lepiej dmuchać na zimne.
malmon3
Początkujący

18 Paź 2020, 16:37

Prawdopodobnie wyłudzacz - mi odpisał na ogłoszenie o sprzedaży motocykla.

"what is the best price you can sell for me ? Please email me direct to gs1@gaboffice.com"
pyrekcb
Obserwowany

19 Paź 2020, 15:50

Kolego-powszechnie znana i głośno od dawna opisywana w mediach metoda oszustwa „na PayPala”. Jeżeli masz żyłkę detektywistyczną,czas i odpowiednie narzędzia możesz pomóc organom śledczym i zainicjować dalsze działania. :)
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: Benzin-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux Chinook 4×4 – kamper przepustką do przygody
    Kamper zbudowany na terenówce to marzenie wielu podróżników. Nie musi być nowy – wystarczy funkcjonalna aranżacja części mieszkalnej opartej na niezawodnym samochodzie, który poradzi sobie ...
    Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa – 1971 rok
    Który z producentów samochodów jako pierwszy na świecie wprowadził ręcznie sterowaną klimatyzację? Powszechnie uważa się, że pionierem był amerykański Packard w 1939 roku. Weather Conditioner firmy Bishop ...

•  
    • Warto przeczytać