Otwarcie Muzeum SKODY pod koniec listopada!

Otwarcie Muzeum SKODY pod koniec listopada!

26 Paź 2012, 17:06

Nowe Muzeum SKODY, zlokalizowane w Mladá Boleslav, stanowi wizytówkę marki. Całkowita renowacja obiektu trwała łącznie dziewięć miesięcy. Zmiany mają na celu zaprezentowanie zwiedzającym historii marki od początków jej istnienia. Nowe muzeum znajduje się na powierzchni 1 800 m2 i zostanie udostępnione zwiedzającym już pod koniec listopada br.

Prace wykończeniowe nowego Muzeum SKODY dobiegają końca. Jego otwarcie przewidziano na 26 listopada 2012 roku.

"SKODA to jedna z najstarszych marek samochodowych o bardzo bogatej historii. Nowe muzeum stanowi więc naszą wizytówkę, która ma zachwycić każdego gościa" – mówi Winfried Vahland, prezes SKODY.

Obiekt zlokalizowany jest w jednym z oryginalnych budynków fabrycznych Producenta. To sprawia, że SKODA obecnie jako jedyna marka samochodowa przedstawia swoją historię w zabytkowych halach produkcyjnych. "Chcemy przedstawić dzieje firmy w innowacyjny sposób, za pomocą nowoczesnych prezentacji, lecz w autentycznym kompleksie budynków" – dodaje Vahland.

Otwarcie Muzeum SKODY pod koniec listopada!

Budynek fabryczny, w którym znajduje się Muzeum SKODY, zachowuje swój zabytkowy styl, lecz został uzupełniony o nowoczesną infrastrukturę. Innowacyjne instalacje elektryczne, oświetlenie czy system klimatyzacji zapewnią komfort i bezpieczeństwo zwiedzających.

Kolekcja Muzeum SKODY została podzielona na trzy różne obszary tematyczne: tradycja, rozwój i produkcja. Oprócz statycznych wystaw w obiekcie znajdą się także elementy interaktywne oraz prezentacje audiowizualne. Wszystko po to, by przedstawić historię firmy w możliwie jak najlepszy sposób.

POLECAMY Muzeum SKODY w Czechach obok fabryki w Mladá Boleslav

Ponadto, hala "Laurin & Klement" o powierzchni 930 m2 umożliwia wyjątkowo elastyczne wykorzystanie i zostanie przeznaczona na specjalne wystawy lub prezentacje.

Nowe Muzeum SKODY posiada także firmowy sklep z pamiątkami oraz restaurację.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3108
Zdjęcia: 11625
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry Toyota Camry
    Nowa Toyota Camry to kolejny wielki powrót. Japoński sedan był niedostępny w polskich salonach Toyoty przez 14 lat. W tym roku powrócił i tak jak nowy RAV4 jest oparty na modułowej platformie GA-K z rodziny ...
    Toyota Corolla TE27 (1972–1974) Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
    To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...

  •