Oznakowanie szyb.

Oznakowanie szyb.

29 Gru 2008, 19:28

Mam pytanie, jak jest z oznakowaniem szyb w samochodzie, a konkretnie czy na wszystkich szybach powinien widnieć jakiś jeden numer, by stwierdzić że są one oryginalne i od początku w danym pojeździe, czy są tam jedynie numery serii i moze w jednym samochodzie np przód róznić sie od tyłu??
whiplash
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Re: Oznakowanie szyb.

29 Gru 2008, 19:41

Na szybach widnieje rocznik. Wszystkie szyby powinny być z tego samego roku co świadczy o tym, iz auto nie ma przeszłości wypadkowej, aczkolwiek może się zdarzyć, że na szybie np. przedniej widnieje rocznik 1999 a na bocznych 2000. To wcale nie musi świadczyćo tym, iż szyba przednia została zmieniona, a mianowicie np. o tym, że dana przednia szyba została wyprodukowana rok wcześniej niż auto.
mistrz27
Początkujący

29 Gru 2008, 20:03

No niby tak, wszystko sie zgadza... Tylko wspólny rocznik nie gwarantuje nam ze szyby nie były wymieniane, bo moze zamiennik mógł być równie dobrze z tego samego roku:) Wiec można to sprawdzić dokładnie bo mieć te 100% pewności? u mnie w samochodzi np. cały tył ma ten sam nr (mówie o tym kilkucyfrowym) ale przód już się różni... Tak tylko chciałem się upewnić jak to jest:)
whiplash
Nowicjusz
Awatar użytkownika

29 Gru 2008, 20:09

Może też być tak że np. przednia szyba dostała kamieniem i musiała zostać wymieniona a samochód poza tym nie tknięty. Mam nadzieje że o tym też pamiętacie :).
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

29 Gru 2008, 20:14

qki007 napisał(a):Może też być tak że np. przednia szyba dostała kamieniem i musiała zostać wymieniona a samochód poza tym nie tknięty. Mam nadzieje że o tym też pamiętacie :).

Albo np jakis zlodziej pokusil sie o radio i wybil boczna szybe:) o takich rzeczach trzeba pamietac.

A i tak na marginesie jak kiedys np zatrzasniecie kluczyki w samochodzie, to nie wybijajci tych najmniejszych szyb, bo one bardzo czesto okazuja sie najdrozsze w zakupie.
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy...
MG
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa

29 Gru 2008, 20:21

Zgadza się! Jeżeli szyby oznakowaniem różnią się między sobą, to najczęściej inna jest przednia szyba ze względu na to że jest najbardziej narażona na uszkodzenia, głównie przez odpryskujące kamienie z bieżników TIR-ów.
mistrz27
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi
    Praktyczne testy systemu zdalnego sterowania samochodem, przeprowadzone przez Audi przed trzema tygodniami na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Teraz producent po ...
    Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...

• Re: Oznakowanie szyb.

29 Gru 2008, 20:24

W ogóle nie wybijajcie szyb.. Zadzwońcie do zakładu który reperuje zamki, dorabia kluczyki itp. w każdym mieście powinien być jakiś! Ja znam takiego Pana który szybciej otworzył by zamek wytrychem niż kluczykiem :). Oczywiście alarm swoją drogą ale chodzi o to aby wejść do auta.. Można też próbować złapać wajchę od bagażnika, dyngiel w drzwiach itp.. Ale to już całkowity OFFTOP robie :).
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
    Miejscowość: Zamość

29 Gru 2008, 22:03

niektore szyby maja dodatkowo specjalny nr, jakies tam rozwiazanie zwiazane z jumą.Moj bynajmniej tak ma, rocznik dodatkowo numer.
    bykuu
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: z nienacka

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50