Padnięty akumulator czy może coś więcej?

Padnięty akumulator czy może coś więcej?

26 Mar 2019, 13:38

Od 2 dni mam problem z akumulatorem. Początkowo ładowanie prostownikiem pomagalo w odpaleniu silnika ale po kolejnych kilkunastu godzinach bez uruchomienia akumulator znow nie dawal rade go odpalic. Dzisiaj ladowalem go ze 4h, odpalil doslownie na sekunde i zgasł. Gdy podlaczam prostownik pisze ze akumulator jest full ale nic nie kręci i dodatkowo zegary sie resetują podczas proby odpalania. nie wiem czy to wina tylko akumulatora czy moze rozrusznik?
jogjoyy
Obserwowany

Re: Padnięty akumulator czy może coś więcej?

26 Mar 2019, 14:18

jogjoyy napisał(a):Gdy podlaczam prostownik pisze ze akumulator jest full
Co to za prostownik?

Zmierz napięcie na zaciskach akumulatora i podaj tu ile tam jest.

jogjoyy napisał(a):zegary sie resetują podczas proby odpalania. nie wiem czy to wina tylko akumulatora czy moze rozrusznik?
Wygląda na zbyt niskie napięcie czyli prawdopodobnie wina słabego akumulatora.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają? Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają?
    Temat płukanek do silnika to powód do niekończące się dyskusji. Niektórzy uważają, że użycie płukanki nie tylko nie pomaga, ale może nawet zaszkodzić silnikowi. Inni są fanami płukanek i stosują je jako środek ...
    Największa parada pojazdów elektrycznych Największa parada pojazdów elektrycznych
    Uhonorowany wieloma nagrodami Nissan LEAF już drugi raz w 2012 roku został wpisany do księgi rekordów. Konwój 225 tych samochodów okrążył tor wyścigowy Silverstone bijąc Światowy Rekord Guinnesa w kategorii„największa ...

•