Padnięty akumulator czy może coś więcej?

Padnięty akumulator czy może coś więcej?

26 Mar 2019, 13:38

Od 2 dni mam problem z akumulatorem. Początkowo ładowanie prostownikiem pomagalo w odpaleniu silnika ale po kolejnych kilkunastu godzinach bez uruchomienia akumulator znow nie dawal rade go odpalic. Dzisiaj ladowalem go ze 4h, odpalil doslownie na sekunde i zgasł. Gdy podlaczam prostownik pisze ze akumulator jest full ale nic nie kręci i dodatkowo zegary sie resetują podczas proby odpalania. nie wiem czy to wina tylko akumulatora czy moze rozrusznik?
jogjoyy
Obserwowany

Re: Padnięty akumulator czy może coś więcej?

26 Mar 2019, 14:18

jogjoyy napisał(a):Gdy podlaczam prostownik pisze ze akumulator jest full
Co to za prostownik?

Zmierz napięcie na zaciskach akumulatora i podaj tu ile tam jest.

jogjoyy napisał(a):zegary sie resetują podczas proby odpalania. nie wiem czy to wina tylko akumulatora czy moze rozrusznik?
Wygląda na zbyt niskie napięcie czyli prawdopodobnie wina słabego akumulatora.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...
    Hyundai i30 Fastback - pierwsze 5-drzwiowe coupé w segmencie C Hyundai i30 Fastback - pierwsze 5-drzwiowe coupé w segmencie C
    Hyundai i30 Fastback to nowy model w gamie i30, oferowany obok dostępnych już i30 hatchback i wagon oraz sportowego i30 N. Jest pierwszym 5-drzwiowym coupé w segmencie C, stworzonym w oparciu o nowoczesną stylistykę ...

•