Pajero 2 3.0 wymiana sprzęgła

25 Lut 2020, 07:37

Witam , takie mam pytanie bo ostatnio zastanawiam się czy dałbym radę sam i bez kanału zmienić sprzęgło w moim miśku , mam dwa 4 metrowe trapy na wysokości ok 30cm oraz taki nieduży ale do 500 kg podnośnik motocyklowy na którym chciałbym odsunąć i opuścić w razie potrzeby skrzynię . Ktoś coś może podpowiedzieć w temacie ?
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący

Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia

25 Lut 2020, 07:54

Jeszcze ferozy nie zrobiłeś a już Pajero szykujesz? Ta sama sytuacja co w ferozie z tym że w mitsu skrzynia 2 razy cięższa
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

25 Lut 2020, 08:42

O witam kolego :D , chodzi o to że jak już przygotuję sobie wszystko do wymiany w ferozie i pójdzie gładko to chciałbym pójść za ciosem i spróbować sie z Pajero , tylko że ferozę kupiłem za grosze tu w uk i specjalnie się nie martwię jeśli coś pójdzie nie tak bo obecnie bez sprzęgła nawet nie drgnie , ale misiek to już mój polski samochód , jeżdżący ( nie za grosze ) i tu się już poważnie zastanawiam czy brać się za to samemu czy lepiej oddać do warsztatu :cry: ale ceny niestety są :shock:
Jeżeli różnica polega tylko w wadze skrzyni to myślę że sobie poradzę , bałem się tylko bo mitsu nie wygląda na tak proste auto jak feroza . I tak ogólnie na co zwracać uwagę przy wymianie i tu i tu , co można popsuć , co może pójść nie tak ?
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący

26 Lut 2020, 08:53

Jako iż nie ma w necie zbyt wielu info na ten temat , tutaj jedynie kolega Kao stara mi się pomóc , poprzeglądałem różne fora na świecie i na Nowozelandzkim znalazłem opis wymiany sprzęgła i powiem że zacząłem coraz bardziej się zastanawiać nad samodzielną wymianą w Pajerku :shock:
W Ferozie oczywiście będę zmieniał , może po tej operacji dostanę więcej animuszu :ok: :D
mleki
Początkujący

20 Mar 2020, 15:34

Feroza zrobiona , teraz pora na miśka :D :ok:
mleki
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wodorowa ciężarówka Toyoty i Kenworth tworzy historię na Pikes Peak
    Pikes Peak kojarzy się z jednym – słynnym górskim wyścigiem Pikes Peak International Hill Climb. Tutaj liczy się szybkość, to nie jest miejsce na zastanawianie się nad zużyciem paliwa czy emisją spalin. Przynajmniej ...
    Gran Turismo Polonia Light / relacja
    W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...

•