Pajero 2 3.0 wymiana sprzęgła

25 Lut 2020, 07:37

Witam , takie mam pytanie bo ostatnio zastanawiam się czy dałbym radę sam i bez kanału zmienić sprzęgło w moim miśku , mam dwa 4 metrowe trapy na wysokości ok 30cm oraz taki nieduży ale do 500 kg podnośnik motocyklowy na którym chciałbym odsunąć i opuścić w razie potrzeby skrzynię . Ktoś coś może podpowiedzieć w temacie ?
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia

25 Lut 2020, 07:54

Jeszcze ferozy nie zrobiłeś a już Pajero szykujesz? Ta sama sytuacja co w ferozie z tym że w mitsu skrzynia 2 razy cięższa
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Lut 2020, 08:42

O witam kolego :D , chodzi o to że jak już przygotuję sobie wszystko do wymiany w ferozie i pójdzie gładko to chciałbym pójść za ciosem i spróbować sie z Pajero , tylko że ferozę kupiłem za grosze tu w uk i specjalnie się nie martwię jeśli coś pójdzie nie tak bo obecnie bez sprzęgła nawet nie drgnie , ale misiek to już mój polski samochód , jeżdżący ( nie za grosze ) i tu się już poważnie zastanawiam czy brać się za to samemu czy lepiej oddać do warsztatu :cry: ale ceny niestety są :shock:
Jeżeli różnica polega tylko w wadze skrzyni to myślę że sobie poradzę , bałem się tylko bo mitsu nie wygląda na tak proste auto jak feroza . I tak ogólnie na co zwracać uwagę przy wymianie i tu i tu , co można popsuć , co może pójść nie tak ?
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia

26 Lut 2020, 08:53

Jako iż nie ma w necie zbyt wielu info na ten temat , tutaj jedynie kolega Kao stara mi się pomóc , poprzeglądałem różne fora na świecie i na Nowozelandzkim znalazłem opis wymiany sprzęgła i powiem że zacząłem coraz bardziej się zastanawiać nad samodzielną wymianą w Pajerku :shock:
W Ferozie oczywiście będę zmieniał , może po tej operacji dostanę więcej animuszu :ok: :D
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia

20 Mar 2020, 15:34

Feroza zrobiona , teraz pora na miśka :D :ok:
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...