Palio Ciężarowe na osobowe

04 Sty 2009, 17:42

Witam chciałem sie dowiedzieć, co taniej mnie wyjdzie:
Przerejestrowanie pojazdu z ciężarowego na osobowy, czy zmiana w polisie ubezpieczeniowej z osobowego na ciezarowy (jeśli to możliwe bez wpłaty całości ubezpieczenia tylko z dopłatą)
Pozdro
predek
Nowicjusz

Miejscowość: Lipowa k/Żywca

Re: Palio Ciężarowe na osobowe

05 Sty 2009, 18:50

Więc tak:
Postanowiłem przerejestrować samochód na osobowy i napewno wyszło drożej niz doplada do ubezpieczenia a oto koszty:
200zł - Przegląd okresowy + dodatkowy
50zł- Demontaż klatki (konieczne bo wymagali potwierdzenia)
72,5zł - rejestracja
pozdro

sorrki za post pod postem ale nie mogłem edytowac
predek
Nowicjusz

05 Sty 2009, 19:07

Podczas zawierania ubezpieczenia,bardziej opłaca się,jak samochód typowo osobowy jest zarejestrowany jako ciężarowy,ponieważ w kategorii samochodów ciężarowych,osobowy ma najmniejszą pojemność i najmniejszy tonaż.Dlatego jak ktoś miał firmę,to zakładał do osobówki kratkę i rejestrował jako ciężarowe.
No i podczas zawierania umowy OC,czy AC,nie da się zrobić tak,że w dowodzie jest ciężarowe,a ubezpieczenie będzie na osobowe - ubezpieczyciel spisuje dane z dowodu rejestracyjnego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Palio Ciężarowe na osobowe

05 Sty 2009, 20:08

No tak masz rację ale w moim przypadku ubezpieczyciel (AXA) zaufał mi na słowo ponieważ polisę zawarłem przez telefon, a że w trakcie konsultacji się z ubezpieczycielem leżałem w szpitalu i nie miałem przy sobie DR auta no i powiedziałem że osobówka.
pozdrawiam
predek
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Volkswagena cross up! Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...
    Centrum testowania silników Skody Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009