Pare pytań o ten model Jagura.

30 Lip 2015, 22:53

Witam chciałbym spytać was o model tego samochodu - [link wygasł] (najbardziej przeraza mnie to ze to od handlarza).
Szukam auta do 20 tys. Bardzo podobają mi się właśnie te samochody. Mam parę pytań:
1. Jak te silniki znoszą instalację gazową?
2. Jak ze spalaniem miasto/trasa?
2. Czy drogie są te samochody w utrzymaniu np. porównująć do astry H (bo tez myślałem o tym samochodzie)?

Totalny laik jestem od razu uprzedzam i stąd te pytania.
cisse51
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel

30 Lip 2015, 23:18

Astra H to jedno z tańszych aut w utrzymaniu z segmentu C, a Jaguar ma drogi serwis i części. Zacznij od tego, że spróbuj znaleźć w okolicy serwis, który naprawia i zna się na Jaguarach. Słyszałem różne opinie o LPG w Jaguarach, więć nie oszczedzałbym na instalacji. Jakaś sekwemcja z wyższej półki do V6 to jakieś 3-3.5 tys.zł.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Lip 2015, 23:48

x-type przez prawdziwych fanów jaguara nie jest traktowany jako prawdziwy jag.
X- type jest zbudowany z tego co wiem na desce podłogowej mondeo mk III.
Wiele części pasuje też od mondeo jak zawias czy układ hamulcowy o ile się nie mylę. Nawet we wnętrzu można spotkać podzespoły forda.
Nic nie mam do marki ford ale moim zdaniem tak prestiżowej marce jak jaguar nie przystoi koligacja z mondeo.
Dzięki temu pokrewieństwu x- type jest najtańszym w utrzymaniu jaguarem.
Fordowskie części nie są drogie, jednak za oryginalne jaguarowe zapłacisz konkretnie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Rok produkcji: 1995

31 Lip 2015, 11:34

kirin88 napisał(a):Dzięki temu pokrewieństwu x- type jest najtańszym w utrzymaniu jaguarem.
Fordowskie części nie są drogie, jednak za oryginalne jaguarowe zapłacisz konkretnie.

Było porównanie aut na tych samych płytach podłogowych w jednym z tygodników motoryzacyjnych, akurat X-Type'a nie polecali, gdyż te części, które są Jaguarowe są drogie i pomimo pokrewieństwa z Fordem auto tanie w serwisie nie jest. Są lepsze auta premium w tym budżecie, ja polecam:
BMW E46 z benzynowym silnikiem R6 (bardzo dobrze współpracuje z LPG!)
Audi A4B6 (moim zdaniem tylko 1.8T + Quattro)
Volvo S60 2.0T lub 2.4
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Rok produkcji: 2002

31 Lip 2015, 12:27

wiec jaguar odpada heh przekonaliście mnie hmm
volvo s60 tez ciekawa opcja:
co myślicie o tym? [link wygasł]
cisse51
Nowicjusz

31 Lip 2015, 12:31

Jaguar fajny, trwałość dobra ale policzą Ci za markę jak pojedziesz do warszatu. Nieważne czy filtry, olej czy skrzyni biegów i tak Cię skasuj bo masz Jaga.
Silniki diesla kiepskie- tdci forda
Benzyny super 2.5v6 polecany przeze mnie często, montowany już w mkndeo mk1.
3.0 to silnik z st220.
To takie luksusowe mondeo jak to mówią :D
Koniu
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb
    Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu ...
    Niebezpieczna mikrodrzemka - jak zachować czujność podczas podróży? Niebezpieczna mikrodrzemka - jak zachować czujność podczas podróży?
    Zderzenie z przeszkodą czy kolizje z innymi uczestnikami ruchu to tylko niektóre z konsekwencji, jakimi może skończyć się nawet najmniejsza utrata czujności podczas jazdy, spowodowana często zmęczeniem. W trosce o ...

• 31 Lip 2015, 13:56

i tutaj następny do oceny: [link wygasł]
    cisse51
    Nowicjusz