Parujące szyby

24 Paź 2020, 17:38

Witam
Mam problem z parującymi szybami. Mam zamiar wymienić filtr kabinowy i użyć anty pary na szyby, ale mam obawę że nadal mój problem będzie mnie dręczyć. Dlatego spytam, czy jest jeszcze jakiś inny powód który może być przyczyną parujących szyb?

Dodam że szyby parują wszędzie, nie tylko na przedniej szybie.
ProstyJan
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Paź 2020, 10:27

Główną przyczyną parowania szyb jest na pewno wilgoć w samochodzie np. wilgotne, mokre gumy pod nogami czy dywaniki. jeżeli masz klimatyzację to powinieneś jeździć cały czas na włączonej wtedy szyby nie powinny parować ponieważ ona dodatkowo osusza.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 1573
Zdjęcia: 5

25 Paź 2020, 23:31

Klima w aucie jest? Jak tak, to czy jest włączona? Jeżeli nie, to masz rozwiązanie. Jeżeli jest i jest włączona, a szyby nadal parują, to znaczy, że nie działa. Jak nie ma klimy, to musisz dbać o to, aby do środka auta nie wnosić wilgoci - starać się czyścić dywaniki z piasku i innych sypkich zabrudzeń, które wnosisz do auta na butach, ścierać często kurz z tapicerki, bo on również trzyma wilgoć. Wilgoć wnosisz do auta nawet wtedy, jak wsiadasz w mokrych butach, ubraniu. Opróćz tego wilgoć do auta i tak się dostanie - obecnie w wielu regionach w nocy jest mgła, jest zimniej i jest więcej wilgoci niż w dzień, kiedy to zaczyna świecić słońce i robi się cieplej niż w nocy. A więc zmiana temperatury w aucie. Jak nie masz klimy, a masz filtr kabinowy, to lepiej na zimę jest go niestety wyjąć. Wiem, że wg wielu nie jest to dobra rada, ale w wielu przypadkach pomaga.
Bez klimy, przy obecnych pogodach jest naprawdę ciężko.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16825
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu
    Automatyczne włączanie świateł to prosty system, działający w oparciu o mierzący natężenie światła czujnik zmierzchu. Dzięki niemu światła mijania są automatycznie uruchamiane w momencie gdy zapada zmrok lub auto wjedzie ...
    Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI
    Dostarczając papieżowi Benedyktowi XVI nowy papamobile, Mercedes-Benz kontynuuje tradycję, która liczy już ponad 80 lat. Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w ...

  •