Pasek rozrządu trapezowy vs półokrągły

Pasek rozrządu trapezowy vs półokrągły

26 Gru 2016, 11:22

Dzień dobry,
Czy możliwe jest zastosowanie paska rozrządu o profilu innym niż fabryczny. Chodzi mi o to ze fabrycznie w moim aucie zamontowany był pasek o zarysie trapezowym. Przyszedł czas na wymianę rozrządu. W sklepie internetowym zamówiłem zamienny zestaw rozrządu renomowanej firmy. Zestaw był dobrany zgodnie z nr. VIN samochodu. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że świeżo zakupiony pasek jest o profilu półokrągłym zamiast trapezowym. Czy możliwe jest zastąpienie rozrządu o fabrycznym zarysie trapezowym zestawem o zarysie półokrągłym. Czy nie jest to zbyt duże ryzyko skoro koła zębate silnika mają zarys trapezowy.
Dotyczy: Fiat Bravo 1,4 T-jet
Pozdrawiam
qoobi
Obserwowany

Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Pasek rozrządu trapezowy vs półokrągły

26 Gru 2016, 13:51

Wrzuć link do tego paska.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Pasek rozrządu trapezowy vs półokrągły

27 Gru 2016, 13:30

Zakupiony zamiennik o profilu półokrągłym to skf vkmc 02204-3:

https://www.google.pl/search?q=skf+vkmc ... 8weEnr_wCA

Oryginał: 46403659

https://www.google.pl/search?q=46403659 ... 8we-grmICQ

Pozdrawiam
qoobi
Obserwowany

Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Volkswagen Crafter 4MOTION z napędem firmy Achleitner Volkswagen Crafter 4MOTION z napędem firmy Achleitner
    Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył w tym roku swój największy model "Crafter 4MOTION" w napęd na wszystkie koła. Duża masa Craftera z ładunkiem wymagała zastosowania specjalnej konstrukcji napędu. Skorzystano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • POLONEZ ANALOG-cover
      ZIM GAZ-12, 1958 rok
      Fiat 500 Abarth 595 SS
      malowanie