Passat 1,8 brak paliwa na listwie wtryskowej

Passat 1,8 brak paliwa na listwie wtryskowej

22 Maj 2011, 12:33

Witam.
Mam takie problem że silnika w passacie (B3 '92) nie możne odpalić. Po wstępnych podejrzeniach okazało się że paliwo nie dochodzi na listwę wtryskową.

Nie wiem co z tym zrobić. Czy to wina słabego ciśnienia czy regulatora (na innym ze szrotu to samo). Nie mam jak zmierzyć ciśnienia. Pompka paliwa ma 2 lata. Gdy przekręca zapłon pompka chodzi. Przewód paliwowy aż puchnie a regulatory nic na to nie reagują, nawet jak wytworze podcienienie.

Jakie mogą być tego przyczyny?
tom1988p
Nowicjusz

Miejscowość: LHR

Re: Passat 1,8 brak paliwa na listwie wtryskowej

22 Maj 2011, 17:52

A paliwo normalnie do listwy nie dochodzi więc przewód zapchany albo pompka paliwa uszkodzona. To że "brzęczy" nie zawsze oznacza że działa.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

22 Maj 2011, 20:46

Paliwo na pewno dochodzi do regulatora a on (oba) nie puszcza dalej. Sucho ani kropli nie chcą puścić.
tom1988p
Nowicjusz

23 Maj 2011, 10:35

O ile dobrze pamiętam to regulator jest na powrocie a nie na zasilaniu więc chyba masz zamienione przewody zasilanie/powrót.
1.8 Pełny wtrysk ma chyba dwie pompy paliwa jedna w zbiorniku a druga pod spodem przy prawym kole obok zbiornika. Jak tylko jedna działa nie bedzie palił.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

23 Maj 2011, 19:39

Samochód jest teścia i przeszedł ostatnio remont głowicy i po założeniu przewodu bezpośrednio na listwę zalewało po chwili cylindry.

Po przełożeniu samochód chodził. Ale chyba dlatego ze paliwo zebrało się w oleju.
Wiem jedno w taki sposób paliwo nie dochodzi na listwę wtryskową.
tom1988p
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...
    Jak bardzo szybkie mogą być minivany? Jak bardzo szybkie mogą być minivany?
    Minivan to z założenia rodzinny samochód, który ma za zadnie przewieźć rodzinę, psa i całkiem pokaźny bagaż z punkt A do punktu B. Takie samochody nie budzą emocji wśród miłośników sportowej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI