Passat 2002 1,9 TDI 130 KM Problem .

21 Kwi 2010, 21:07

Witam was mam problem w moim passacie gdy skrecam kierownica w lewo badz w prawo słuchac pisk jak by jakas guma slizgala sie po metalu wiecie co to moze byc ?? Dziekuje z gory za pomoc .
olololo201
Nowicjusz

Miejscowość: Gdynia
  • 21 Kwi 2010, 21:21

Jeżeli skręcasz kierownicą to pompa od wspomagania kierownicy którą napędza pasek ma ciężko i ma duże obciążenie i dlatego słyszysz jak pasek się ślizga po kole. Na pewno próbowałeś w miejscu kręcić kierownicą wtedy pompa ma najciężej. Jeśli pasek jest dobry i właściwie uciągnięty to nic groźnego.
    wsiadając do samochodu włącz silnik i nie zapomnij włączyć myślenia ...
    smailer
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: ok Kalisz

21 Kwi 2010, 21:34

a jak pasek jest własciwie naciagniety to jak sie pozbyc tego cichego lecz nie przyjemnego dzwieku :P ? Acha rozumiem ze pasek jest slabo naciagniety i trzeba go naciagnac poprostu . ?
    olololo201
    Nowicjusz

21 Kwi 2010, 21:40

Jeżeli pasek jest dobrze naciągnięty (podejrzewam że jest) to spróbuj sobie wstrzyknąć strzykawką trochę wody na ten piszczący pasek i powinno pomóc (na jakiś czas) Sam mam VW Golfa i też mam ten problem ale z czasem samo znikło.
    wsiadając do samochodu włącz silnik i nie zapomnij włączyć myślenia ...
    smailer
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: ok Kalisz

21 Kwi 2010, 21:58

dziekuje

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 22:15 ]
    aha ale myslicie ze nie jest to uszkodzona pompa wspomagania ??
    olololo201
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak zaplanować bezpieczny wyjazd na urlop?
    Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów, a więc i zwiększonego natężenia ruchu. Wiąże się z tym niestety duża liczba wypadków drogowych, do których w ubiegłym roku najczęściej dochodziło w sierpniu, a ...
    Oto najpopularniejsze samochody na świecie
    Najnowsze dane portalu analitycznego focus2move.com potwierdzają, że Toyota Corolla nadal zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w rankingu globalnej sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pick-up ...

•