Passat B3 - Ogromne spalanie

Passat B3 - Ogromne spalanie

10 Lut 2013, 22:40

Witam, od jakiegoś czasu mój samochód ma spory apetyt i trochę już opadają mi ręce bo tak naprawdę nie wiem co może być nie tak. Spalał jakieś 15 litrów/100 i choć starałem się temu coś zaradzić to niewiele to pomogło.
Wymieniałem uszczelkę pod głowica, głowice tez sprawdzałem i jest ok, wymieniałem sonde lambde, pierścienie wymieniałem
Morus
Obserwowany

Auto: Passat B3
Silnik: 1.8 94KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Passat B3 - Ogromne spalanie

11 Lut 2013, 10:28

Nie kojarzę silnika, ale warto by było sprawdzić jakie wartości podaje do komputera czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Może być tak, że za małe i silnik cały czas chodzi na ssaniu. Na rozgrzanym silniku obroty nie podchodzą czasami pod 1500 - 2000 jak silnik pracuje na luzie? Podczas jazdy nie ma problemu z przyśpieszaniem? Silnik nie szarpie?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Passat B3 - Ogromne spalanie

11 Lut 2013, 12:59

własnie silnik lekko szarpie tak jakby czasem nie palił na świece, jest bardzo zamulony jak dodaje gazu a obroty na luzie nie są podwyższone
Morus
Obserwowany

Auto: Passat B3
Silnik: 1.8 94KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI