Passat b5 1.8 B+g

passat b5 1.8 B+g

05 Kwi 2011, 14:01

witam Drogich Formumowiczy

mam takie pytanie czy sekwencja gazu spala benzyne podczas jazy na gazie czytałem na wielu forach ze jest to jakaś mała cząstka spalania . Rozumiem to iż gdy odpalam to zanim silnik sie zagrzeje chodzi na bp 95 a co dalej . pozwole sobie wkleic kilka cytatów z innych forów :

Prowadzę statystyki przez ostatnie 6 tyś. km. i wychodzi mi, że do spalania gazu widocznego na dole dochodzi dokładnie 1,05 l benzyny na każde 100 km. Temp. przełączania 20°C. Przeważnie dojazdy do pracy 15km., reszta miasto i krótkie traski po 250 km 50%/50%.

Witam. Dawno nie udzielałem się na forum. Interesuje mnie ile benzyny palą wasze beemki z sekwencjami gazu. Jak jest chlodno i robi się krótkie odcinki wiadomo do nagrzania i przełączenia się musi troche benzyny łyknąć tylko że u mnie to jest prawie 3 litry Pb95 na 100 km. Nie mam kasy an zalewanie pelnego baku pod korek benzyna i sprawdzanie ile benzyny bierze, po prostu moze teraz w zime tez wam tak wychodzi?

ile w tym prawdy czytałem również ze sekwencje drugiej generacji mają mieszalniki ?

mogł by mi Ktoś to wyjasnic jak to dzieła

pozdrawiam
radekm3
Nowicjusz

Miejscowość: dolnyślask

Re: passat b5 1.8 B+g

05 Kwi 2011, 19:16

Rozumiem , że to , że silnik chodzi na Pb jak zimny to nie ulega wątpliwości . Jeśli jest źle dobrana instalacja ( za słaby reduktor ) to instalacja LPG może podpierać się Pb także przy wyższych obrotach ( dużych obciążeniach ) . Przoduje w tym instalacja BRC , która często podpiera się Pb nie informując o tym kierowcy ( na przełączniku nie ma o tym informacji ) . W instalacjach STAG przy dobrze dobranym reduktorze nie ma prawa LPG podpierać się benzyną . W BRC reduktor kupuje się w zestawie i nie ma zbytniej możliwości wybrać inny , mocniejszy przy montażu .
wrocek66
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Audi A4 B8 1,8TFSI / BMW e90 320i / Mercedes C 180K w204 [D] Audi A4 B8 1,8TFSI / BMW e90 320i / Mercedes C 180K w204
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D premium - silnik benzynowy o mocy ok. 160KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2008r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B8 1,8 TFSI - 160KM - BMW ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI