Passat b5 1.9 110 99r avg odpala na plaka, dymi a po puszczeniu gazu

23 Wrz 2018, 10:56

Witam. Mój problem zaczął się nagle u mechanika. Podczas oględzin pojazdu przed klientem. Wszystko było na dobrej drodze aby to sprzedać bo zachwalił stan auta przed klientem. No i jazda próbna... I nagle co to? Nigdy nie miałem problemu z samochodem a tu nagle nie chce odpalić. Odpalił z plaka ale kopcił przez cały czas. Chodził tylko na wciśnietym gazie a po puszczeniu hasło auto. Dodam że bral olej po mocniejszym wciśnięciu gazu bo przy spokojnej jeździe nie trzeba było dolewać aż tyle. Brał ok 3 setek na 1000k. Po obciążeniu silnika gaśnie jak by nie było. Ma ktoś pojęcie co to może być?
Pawel19833
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Wrz 2018, 13:44

Wygląda na zapowietrzony układ
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Wrz 2018, 19:42

A nie uważasz że jeśli auto pochodzi chwilę odpalone na wciśniętym gazie jak w tym przypadku to powinno się odpowietrzyc?
Pawel19833
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Wrz 2018, 19:52

jeżeli pochodzi chwilę to może być ciężko, możesz też mieć gdzieś nieszczelność w układzie bo dziwne jest że zapowietrzył się tak sam z siebie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Wrz 2018, 20:48

No właśnie dziwne. Ale przypomniało mi się że jakiś tydzień temu stojąc w korku było jakby zafalowanie przez chwilę i miałem wrażenie że zaraz zgadnie, jakby paliwo się kończyło ( choć nigdy nie jeżdżę na rezerwie). A ogólnie stało się to u mechanika na oględzinach przy kliencie. Jeden pod autem a drugi ściągnął osłoną paska rozrządu i napinal oraz ciągnął go delikatnie palcem. Potem kręcił jakiś czas ale odpalił i zgasł i tak ze dwa razy sam odpalil a później już tylko przy pomocy plaka. W filtrze paliwa paliwo było a od pompy leciało bo odkrecilismy ten przewód gdzie podaje paliwo
Pawel19833
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...