Passat B5 1.9 TDI 110KM Problemy z odpalaniem

Passat B5 1.9 TDI 110KM Problemy z odpalaniem

04 Lut 2012, 09:11

Witam .
Problem zaczął się rok temu od cieknącej pompy i musiałem dłużej kręcić rozrusznikiem - pompa została uszczelniona a objawy zostały do dziś . Auto było kilka razy u różnych mechaników i nie padła żadna diagnoza . Komputer nic nie wykazuje, wymienione zaworki na filtrze , a problem istnieje :)
Latem odpala po kilku sekundach kręcenia a zimą od -6 stopni nie ma szans na odpalenie...
Filmowiec
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 05 1981
Auto: Passat B5 110KM

Re: Passat B5 1.9 TDI 110KM Problemy z odpalaniem

04 Lut 2012, 11:44

Zacząłbym od świec żarowych.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lut 2012, 23:11

Przestawiony/zle ustawiony rozrzad moze powodowac problemy z rozruchem.

Co za pompa byla uszczelniana? Popa wody? Jak od tamtego czasu masz te problemy, to bardzo prawdopodobne ze to wlasnie rozrzad, mechanik grzebiac przy pompie mogl go przestawic...

Glowica czy jej uszczelka sa wykuczone? Kompresje sprawdzales?

Jak ci auto potrzebne do jezdzenia, to mozesz je sprobowac odpalac przy pomocy samostartu czy nawet plaka(tak, tym srodkiem do plastikow), tylko ze lepiej to naprawic, niz dobijac silnik regularnym uzywaniem samostartu.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Lut 2012, 21:47

Tak myślę nad tym problemem i przypomniałem sobie o czymś,pisałem już to dawno temu,warto byłoby to sprawdzić.Te silniki są tak zaprogramowane,że rozrusznik musi mieć odpowiednie obroty by silnik odpalił.Latem dobrze kręci,zimą gorzej ,z oczywistych względów! Wystarczy tylko przeprogramować sterownik silnika tak, by wielkość obrotów nie miała wpływu na odpalanie silnika,i problem znika.Dlatego mechanicy nie są w stanie zdiagnozować przyczyny,jedynie ASO VW!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wideorejestratory i agresja na drodze Wideorejestratory i agresja na drodze
    Wideorejestratory stały się popularne nie bez przyczyny. Bo chociaż zwykle służą rejestrowaniu zdarzeń drogowych, to mogą okazać się przydatne także w innych, kłopotliwych sytuacjach. Słyszeliście o takim zjawisku jak "road ...
    Summer Cars Party 2012 / relacja Summer Cars Party 2012 / relacja
    Summer Cars Party 2012 już za nami SCP powstało dzięki zaangażowaniu śląskich (i nie tylko) klubów motoryzacyjnych i jest największym zlotem tego typu w Polsce. To jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć tysiące zmodyfikowanych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI