Passat B6 1.9 problem ze świecą żarową

14 Gru 2019, 19:52

Witam. 2 tyg temu wyciąłem dpf z Passata b6 1.9 tdi. Praktycznie od razu po wycięciu przy gwałtownym przyspieszaniu powyżej 100km/h zapala się świeca żarowa i auto przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu silnika i zapaleniu problem znika. Myślicie że to źle wgrane oprogramowanie i coś związanego z wycięciem dpf czy zupełnie nowy problem ?
loveer
Obserwowany
 
Posty: 2

14 Gru 2019, 22:35

Jeżeli problem wystąpił po tym zabiegu tak jak opisujesz to faktycznie problem może być powiązany. Najlepiej by było sprawdzić zapisane błędy w sterowniku. Jak byś je podał to można by na ich podstawie postawić jakąś trafniejszą diagnozę.

W tej chwili to raczej takie wróżenie bo przyczyn może być kilka: przepustnica, turbina, przewód od IC itd.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Gru 2019, 09:43

Błąd P0234 Opis: warunek przekroczenia doładowania dla turbosprężarki. Za silnikiem przy turbo brudne olejem + wyskoczyło 2 razy że jest mało oleju, więc chyba turbo do regeneracji...
Ostatnio edytowany przez Kao, 19 Gru 2019, 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Kultury trochę, bez przekleństw mi tu!!!
loveer
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Powrót w korku
    Na powrót z wakacji lepiej wybierać czas, gdy natężenie ruchu jest jak najmniejsze. Niekiedy się to nie udaje i wtedy czeka nas stanie w korku. W takiej sytuacji kierowca powinien zachować spokój, stosować się ...
    Wady i zalety opon całorocznych / wielosezonowych
    Widzę, że trend kupowania opon tego typu utrzymuje się i z roku na rok coraz więcej kierowców decyduje się na takie opony. Postanowiłem dodać taki temat w którym każdy może napisać własne zdanie odnośnie wyboru ...