Passat B6 światło przeciwmgielne i cofania

29 Cze 2021, 23:07

Witam.
Kupiłem okazyjnie Passata B6 z 2006r. Mam problem który okazał się w domu w nocy. Jak włączam przeciwmgielne tylne to świeci się czerwona lampka w lewym kloszu, jak wciskam wsteczny świeci się czerwona lampa przeciwmgielna w prawym kloszu. Ledy białe nie uruchamiają się ani w jednej lampie ani w drugiej.

Lampy mają po obu stronach czerwone środki i obramowki ledowe białe.
r0siu
Nowicjusz

Miejscowość: Kłodawa

30 Cze 2021, 11:52

Wyłącz przeciwmgielne i sprawdź czy przy zapłonie i wrzuceniu biegu wstecznego w miejscu żarówki wstecznego jest napięcie. Tam chyba powinny być zwykłe żarówki, a nie ledy być może one się przepaliły.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

01 Lip 2021, 10:01

Napisz najpierw, jakie masz z tyłu lampy - wszystko LED czy LED i żarówki. Bo występowały różne wersje. Tylko nie patrz od strony klosza, bo tu wyglądają wszystkie tak, jakby były LED. Nawet te z żarówką. Musisz się dostać do tyłu lampy i dopiero tam zerknąć czy wsteczny i przeciwmgielne masz żarówki czy ledy. Zresztą tak czy inaczej i tam musisz się dostać do wtyczki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lip 2021, 17:03

Na razie mam zdjęcie od zewnątrz. Lewy i prawy klosz taki sam. Jutro jak auto wróci wyśle zdjęcie od środka.
r0siu
Nowicjusz

03 Lip 2021, 19:35

Temat do zamknięcia. Wszystko się wyjaśniło. Dziękuję wszystkim.
r0siu
Nowicjusz

03 Lip 2021, 20:45

Mógłbyś napisać jakie masz te lampy i co było przyczyną...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak sprawdzić auto przed zakupem?
    Kupno używanego samochodu to inwestycja, która wymaga szczególnej uwagi. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie skontrolować wiele elementów. Zaniedbanie któregoś kroku może skończyć się przykrą ...
    Hybrydowy Yaris hatchback
    Wraz z premierą Yarisa czwartej generacji rozpoczyna się nowa epoka dla tego modelu. Nowy hatchback to na tle poprzednich generacji prawdziwa rewolucja. Jednocześnie jednak świetnie się wpisuje w historię miejskiej Toyoty. ...

• 23 Lip 2021, 00:34

Oczywiście.
    Dopatrzyłem się że prawa lampa jest od Anglika założona. Moje małe niedopatrzenie. Dla tego podczas wstecznego pali się na czworo.
    r0siu
    Nowicjusz