Passat B7 Variant czy Golf VII Variant

Który lepszy na długie lata jazdy?

Passat B7 Variant 1.4tsi 122KM comfortline
2
33%
Golf VII Variant 1.4tsi 140KM highline
3
50%
Octavia III Kombi 1.4tsi 140KM elegance+amazing
1
17%
Razem głosów : 6

13 Lut 2014, 13:27

Witam! Zastanawiam się który samochód byłby dla mnie lepszy... mysle o kupnie samochodu teraz lub za rok z wyprzedaży. Na golfa jest 5000zl rabatu + 6500zl a na passata 17000zl + 6500zl.
Passat variant comfortline 1.4tsi 122KM z bixenonami, mala nawigacja, kolami 17cali i lakierem metalik itp kosztuje katologowo jakies 110tys zl.

Golf variant higline 1.4tsi 140KM (250NM) z bixenonami, kolorowym radiem, kolami 17 i lakierem metalik itp kosztuje katalogowo jakies 93tys zl a z nawigacja pewnie z 98tys zl.
Na kozysc golfa jest jego nizsza masa o 100kg, silnik mocniejszy o 18KM i 50NM co za tym idzie osiagi sa lepsze (8.9s do setki i vmax 213 w golfie vs 10.6 i 200 w passacie) a takze w golfie mniejsze spalanie o jakis litr. Przestrzen na nogi, glowe i szerokosc na przednich fotelach jest niemal identyczna za to na tylnej kanapie w zasadzie 3cm wiecej miejsca na nogi w passacie (w rodzinie mam passata b7 i z tylu miejsc na nogi jest az nadto). Bagazniki pojemnosc maja niemal identyczna. Passat ma starej generacji poprawiany juz silnik tsi na lancuchu (z ktorym bylo i byc moze mimo poprawek napinacza jeszcze sa problemy). Golf ma za to nowej generacji silnik na pasku o awaryjnosci ktorego narazie nie wiem nic.
Jesli chodzi o trasy to glownie jezdze sam lub w dwie osoby a kombi chce na zapas w razie powiekszenia rodziny a takze raz do roku na wakacje w 4 osoby z zaladowanym bagaznikiem (obecnie w bmw e39 sedanie gdzie jest 460l nigdy nie mieszcze jednej walizki ktora laduje miedzy pasazerami z tylu). Do pracy w tej chwili dojezdzam 3km w jedna strone (co sie moze zmienic) a rocznie robie 5-8 tys km. Samochod chce kupic bo mam dosyc napraw 8-10 letnich uzywek :/. Obecnie jezdze bmw 530i w benzynie ale nie wykozystuje tej mocy, wole oszczednie jezdzic, chodz moment obrotowy wiadomo to wygoda. Diesel odpada z racji posiadania dpfu itp.
Wiec co byloby dla mnie lepszym rozwiazaniem? Bardziej prestizowy stary juz generacyjnie passat czy swiezy golf? Passata b7 sedan 122km prowadze raz po raz i bardzo dobrze mi sie jezdzi ale brakuje kombi a silnik jedzie w miare ale dopiero od 2tys oborotow a przydaloby sie zeby juz od 1.5tys czuc bylo troszke moment obrotowy. Ale i tak daje rade. Z tym ze jezdzilem w 2-4 osoby bez bagazu. Silnik 160KM w passacie jest o 8 tys zl drozszy i tez mysle ze wieksze prawdopodobienstwo awarii w nim z racji dolozenia kompressora. Z takim silnikiem osiagi byly by dopiero jak w golfie 140 z tym ze spalil by pewnie z 1.5l wiecej.

Wiem ze pod koniec roku bedzie juz b8 moze wtedy bedzie super okazja kupic passata a moze to znak ze to juz na tyle stara konstrukcja ze lepiej kupic golfa? Chcialbym za samochod z dobrym wyposazeniem zaplacic jak najmniej najlepiej ponizej 80tys zl (im mniej tym lepiej ale 1.4tsi i xenony itp wolalbym zeby byly gdyz obecnie mam dobrze wyposazony samochod). Po glowie chodzi mi tez octavia 140KM w kombi ale wydaje mi sie ze cena wyjdzie jak za golfa wiec nie wiem czy warto dla 5cm wiecej na nogi dla tylnych pasazerow ktorzy i tak w golfie sie zmieszcza.

Czekam na sugestie i podpowiedzi ;)
tomaszeklolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szamotuły(40km od Poznania)

13 Lut 2014, 15:07

Żaden z nich, a dlaczego? Bo te silniki są do d...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Lut 2014, 15:33

tak jak kon146 - żaden z nich, bo te kosiarki od VW to jedno wielkie g....
i dlaczego VW? przecież jest tyle innych aut, które są lepsze i nie płacisz za znaczek i przy okazji nie będą się sypały po kilku tysiącach km gdzie zdarzały się wymiany silników.
Za 100tys, kupujesz ładnego Hyundaia i40 kombi z wolnossącym benzyniakiem o mocy 177KM, który na pewno długo pojeździ, nie to co te kosiareczki. A i wykończeniem wcale im nie ustępuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Apropos Skody Octavii i koncernu VAG - kup sobie najnowszy nr Auto Świata, tam jest Octavia 1,6TDI gdzie po 30tys. km już pojawiły się wycieki oleju, a naprawa trwała 3tygodnie!
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

13 Lut 2014, 17:43

Poprostu te samochody mi sie podobaja ale niestety nie maja wolnossacych 2.0(w dodatku jeszcze zeby byly bez bezposredniego wtrysku). Ps niby place za znaczek a hyundai i tak mowosz 100tys kosztuje wiec drogo... moze mniej awaryjny bylby np 3 letni accord? Kupno samochodu to wielki dylemat. Ps mozna wykupic dluzsza gwarancje na np 5lat tylko to znowu kasa dodatkowa :/
tomaszeklolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szamotuły(40km od Poznania)

13 Lut 2014, 17:58

tomaszeklolek napisał(a):moze mniej awaryjny bylby np 3 letni accord
Accord na pewno będzie mniej awaryjny niż VW czy Skoda :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Lut 2014, 18:00

Niby 100tys. na Hyundaia dużo ale za tą cenę masz o klasę mniejszego Golfa więc czy ja wiem czy tak dużo? Fakt dla niektórych 100tys. za auto tej marki jest nie do przełknięcia ale pamiętaj nie jeździmy znaczkiem, a Hyundai nie odstaje od VW zbytnio jak to było jeszcze 5lat temu i nigdy nie odstawał, a nawet przewyższał bezawatyjnością.
A najlepiej skocz do salonu, bo jak to powiedział sprzedawca kiedyś przy kupnie 2. Hyundaia (pierwszy przejeździł bez żadnej usterki 14lat) "ludzie jak przychodzą do salonu to się dziwią, że u nas są takie fajne auta" i kiedy tam nie jestem to ktoś kupuje/odbiera samochód.
Inny kolega, fan niemieckiej motoryzacji jak zobaczył nowe białe i40 kombi w mieście powiedział "co to ku*wa jest? wygląda lepiej niż BMW"
Poki co azjaci omijają downsizing dzięki temu jeszcze bardziej polepszą swoje notowania w statystykach i opiniach względem niemców. W dodatku masz gwarancję ma 5 lat bez limitu na silnik, skrzynię, elektrykę, i na rzeczy eksploatacyjne akumulator, amory 2 lata, a w niemieckich autach na wszystko 2lata z limitem kilometrów...
Assistance też darmowe więc jak coś się zepsuje to laweta darmowa w całej EU.
Czym jeszcze odstają? Hm, precyzją prowadzenia i brakiem nowinek technicznych czyli zbędnych bajerów jak właśnie turbinki, czy elektroniczni asystenci jazdy... nie wiem po co to komu...

Po prostu auto warte swojej ceny co tu dużo mówić, a w przypadku VW jesteś jeszcze testerem auta i za to płacisz.

Accorda w tej cenie możesz spokojnie szukać nowego, będzie pewniejszy od używanego.
Ostatnio edytowany przez dzida 13 Lut 2014, 18:05, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...
    Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

13 Lut 2014, 18:05

Proszę bardzo..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2014, 07:07

Co do hyundaia to jest on w cenie passata nie gokfa. A i tak ma wtrysk bezposredni wiec bezawaryjnosci nie mozna byc pewnym (odkladanie sie nagaru), za to mondeo.... juz nie potrzebuje tak mocnego samochodu, wole nizsze spalanie i wolalbym kombi, accord znowu kombi ma dosc male vhyba ze mi sie wydaje ale za to nie ma bezposredniego wtrysku. Co do VAG. Znajomy ma od nowosci golfa v 1.4tsi 140KM (turbo + kompressor) i zrobil ponad 100tys km przebiegu i nic sie nie dzieje.
Kurcze drogie te accordy... nowy po rabacie 17tys zl i tak 96tys kosztuje a uzywane okolo 65tys by trzeba miec na nie bite kombi z malym przebiegiem z 2009r. To za okolo 70 pare tys mialbym nowego golfa kombi z 2013 122km w comfortlinie z xenonami po rabatach
tomaszeklolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szamotuły(40km od Poznania)

14 Lut 2014, 16:48

ale w Passacie dostajesz 55KM mniej więc czy ja wiem czy w tej samej cenie? Jak myślisz jak sobie poradzi 122KM w takiej budzie z nędznej pojemności? Żeby ruszyć będziesz musiał wykręcić go do ponad 2500-3000 obr. i spali 10l średnio jak każdy "ekologniczny" downsinzingowy silniczek...
nawet Golf będzie miał mniejszą moc ale tu mniejsza buda zrekompensuje to, jednak podobne wyposażenie i o wiele mniejsze wnętrze już nie
Wszystkie VW mają wtrysk bezpośredni ale też turbinę. Z resztą mało która marka nie stosuje wtrysku bezpośredniego niestety.

Nie przepłacaj za VW, lepiej kupić coś co jest warte swojej ceny jak właśnie Honda czy Hyundai. Może poczekaj na nowego Civica kombi, tam jest 600l bagażnika.

A jak mi nie wierzysz:
http://www.samar.pl/volkswagen/passat/c ... yposazenie
http://www.samar.pl/hyundai/i40/comfort ... yposazenie
Tu masz ceny bez rabatów. Zrównaj sobie wyposażenia, bo gdzie w 177konnym H masz ksenony w standardzie to w Passacie dopłacasz za nie 5000zł... a reszta brakującego wyposażenia i słaby silnik? Ta sama cena na pewno?
http://www.samar.pl/volkswagen/golf-vii ... yposazenie
i teraz zrównaj Golfa i zobaczysz jakie są ceny.
Ostatnio edytowany przez dzida, 14 Lut 2014, 16:59, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Lut 2014, 16:56

Lepiej już kupić Astrę 1.4 140KM. Też jest downsizing ale o tym silniku nie ma negatywnych opinii. Chociaż i tak silnik będzie mniej trwały od wolnossących jednostek. Można jeszcze też zobaczyć na Mazdę 3.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2014, 17:20

Ja spróbowałem zrównać wyposażenie i wyszło mi tak (CENY BEZ RABATÓW):
- i40 2,0/177KM 109tys. zł
- Golf 1,4/140KM 96tys. zł
- Passat 1,4/122KM 120tys. zł
- Passat 1,8/160KM 138tys. zł
w ceny VW doliczyłem rozszerzoną gwarancję za 5000zł na 5lat/150tys. aby zrównać jej okres i wg mnie jest konieczna do niepewnego silnika więc możesz odjąć. Wszystkie mają ksenony i lepsze radia z kamerami cofania. Nie wiem czy będzie dokładnie tak, bo nie wiem z czego jesteś w stanie zrezygnować i sprawa otwarta ile by dało się ugrać rabatami. Dodałem mocniejszego Passata, bo 122KM jest za słaby do niego.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Lut 2014, 19:17

Ode mnie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Lut 2014, 22:29

Pisalwm o kupnie z wyprzedazy... np passat 2013 mozna wychaczyc o jakies 25tys taniej niz katalogowo. A papakiet komfort gdzie jest bixenon skretny ledy z przodu i z tylu i jakies tam jeszcze pierdoly to 3500zl. Focusow juz chyba nie ma na wyprzedazy w kombi i 150KM z roprzyzwoitym wyposazeniem. Hyndaie mi sie nie podobaja. Mazda 6 za droga sa tansze z wyprzedazy? Astra za slaby silnik - fajne sa te 140. Bmw za maly bagaznik. A mazdy 3 w kombijakas fajna?
tomaszeklolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szamotuły(40km od Poznania)

16 Lut 2014, 22:40

jak ja bym kupował dla siebie auto w Twoim budżecie to nawet bym się nie zastanawiał tylko poleciał do salonu Mazdy i wziął białą Mazdę 6
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lut 2014, 20:25

Są dylematy... Jeśli budżet tak bardzo nie ogranicza to można wybierać. i40 poważny gracz, ale nie jest idealny jak można poczytać w testach. Podobnie z Mazdą. Civic taki sobie. Atut bagażnika... Golf też ma powyżej 600 litrów. Na pewno zgrabniejszy.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290