Passat sam sobie dodaje gazu

13 Wrz 2016, 17:49

Witam ! Pisze tutaj bo już nie wiem co robić !
Posiadam passata 1.6 B + LPG z 98r mam problem z nim mianowicie:
Passat na biegu jałowym na benzynie i gazie dodaje sobie gazu w sensie wkreca sie na obroty ponad 1200 i tak sobie stoi na nich. Do tego Podczas jazdy przy dodaniu wiekszego gazu auto przerywa. Wymieniony został przepływomierz oraz przepustnica (ze szrotu ale gosc sobie dawał reke uciąć) oraz filtr powietrza...
Błagam pomóżcie mi bo już nie wiem co mam robić... :cry:
vala123
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 30 09 2014
Auto: Passat b5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

16 Wrz 2016, 10:23

Podpinałeś może samochód pod komputer diagnostyczny w celu sprawdzenia błędów? Możliwe że przepływomierz nie jest jednak sprawny. Po zmianie przepustnicy, została poprawnie zaadaptowana?
iparts
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Warszawa
Auto: Skoda Octavia
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

16 Wrz 2016, 10:32

Mechanik ustawiał przepustnice i mowil że jest dobrze ustawiona... wczoraj auto oddałem do innego mechanika który ją tylko zresetował i auto chodzi normalnie w sensie nie dodaje gazu... jednak pojawił się inny problem mianowicie auto jadąc na gazie przerywa przy ok 3.5 tys obr. Komputer był podpinany wybiło tylko sonde... ze jest górna granica... no ale mechanik mowil ze na gazie to normalne ze wybija taki błąd
vala123
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 30 09 2014
Auto: Passat b5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

10 Paź 2016, 19:30

vala123 napisał(a):pojawił się inny problem mianowicie auto jadąc na gazie przerywa przy ok 3.5 tys obr. Komputer był podpinany wybiło tylko sonde... ze jest górna granica... no ale mechanik mowil ze na gazie to normalne ze wybija taki błąd
A na benzynie nie ma tego problemu? Raczej nie jest to normalne. Jak poprawnie ustawiona mieszanka gazu to powinno być wszystko ok i brak błędów.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sty 2017, 08:22

No ale jak sam się włącza? To może lepiej nie ruszaj go wcale, tylko idź do mechanika.
LuukJaar
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 15 03 1983
Przebieg/rok: 43tys. km
Auto: Opel Vectra
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sty 2017, 17:32

Takie efekty daje przeważnie lewe powietrze lub po prostu przepływomierz jest np. brudny. Wtedy widać w wartościach pomiarowych anomalię, ale musi sprawdzić to ktoś, kto potrafi to wyłapać.

Błąd w ECU raczej na pewno w tym przypadku się nie zanotuje.

Jeśli dzieje się to tylko na LPG, to trzeba byłoby podjechać do jakiegoś serwisu, żeby przejrzeli instalację bądź soft.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Touareg I
    Touareg to duży SUV klasy średniej-wyższej, bezpośredni konkurent m.in. Mercedesa ML i Toyoty Land Cruiser. Konstruktorzy z Wolfsburga postawili na luksus i to, co teoretycznie w terenówce powinno być najważniejsze, ...
    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...