PCC-3 i przejestrowanie - pytanie

PCC-3 i przejestrowanie - pytanie

26 Cze 2019, 23:24

Witam. Z racji tego, że jestem laik w temacie, prosiłbym Was, doświadczonych już w tematach kolegów/koleżanki, o wyjaśnienie mi pewnych rzeczy dotyczącej płatności PCC-3 i przerejestrowania samochodu. Otóż kupiłem ostatnio samochód, ale właścicielem (tak samo jak to jest na umowie) będzie mój tata. Ja chciałbym być współwłaścicielem (nie ma tego na umowie k-s). Samochód nie jest jeszcze przerejestrowany, ale mija termin opłacenia podatku PCC-3. I tutaj zaczynają się moje pytania.

Czy jeżeli na umowie k-s kupującym jest tylko mój tata, a ja przy przerejestrowaniu będę chciał być dodany jako współwłaściciel (o ile to możliwe, skoro nie ma mnie na umowie?) to czy wypełniać dodatkowo PCC-3A?

Czy będę mógł sam przerejestrować samochód i dodać siebie jako współwłaściciela po napisaniu przez tatę upoważnienia dla mojej osoby?

Dzięki z góry za odpowiedzi :ok:
pureshred
Obserwowany

Re: PCC-3 i przejestrowanie - pytanie

27 Cze 2019, 13:46

pureshred napisał(a):Otóż kupiłem ostatnio samochód, ale właścicielem (tak samo jak to jest na umowie) będzie mój tata. Ja chciałbym być współwłaścicielem (nie ma tego na umowie k-s).
Jeżeli macie taką możliwość to najlepiej zmienić to na umowie żebyś widniał jako współwłaściciel. W innym przypadku Tata będzie musiał sporządzić umowę darowizny np. połowy wartości samochodu abyś mógł zostać wpisany jako współwłaściciel bez tego nikt nie doda ciebie jako współwłaściciela.

Wtedy dopiero w US płacicie podatek i następnie rejestrujecie auto.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat 500 - samochód do miasta Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•