Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

30 Wrz 2019, 23:17

Dzisiaj w trakcie jazdy, po wciśnięciu sprzęgła, pedał został w podłodze. Początkowo myślałem, że zerwała się linka (przy wciśnięciu sprzęgła usłyszałem trzask, jakby coś pękało). Okazało się, że linka jest cała. Pedał nie odbija, bo w momencie jego wciskania pancerz linki przesuwa się w stronę kabiny. Jeśli ktoś przytrzymuje ręką pancerz w bloku silnika – sprzęgło działa normalnie. Domyślam się, że odpadło jakieś zabezpieczenie, które powinno przytrzymywać ten pancerz. Nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji na temat tego, gdzie powinno znajdować się to zabezpieczenie w moim samochodzie (VW Polo 3). Poniżej schemat mechanizmu sterowania sprzęgłem. Podpowiedzcie proszę, w czym jest problem i jak to naprawić.
Zdjęcie
Mordziak94
Obserwowany

Re: Pedał sprzęgła zostaje w podłodze

30 Wrz 2019, 23:22

No coś pękło na 100% tylko musisz ustalić wpierw co a potem można myśleć o naprawie :ok: teraz to strzelanie do tarczy z zamkniętymi oczami
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 42
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo FH16 - toczący się mocarz Volvo FH16 - toczący się mocarz
    Szesnastolitrowy silnik Volvo D16K rozwijający 750 KM to obecnie najmocniejsza jednostka napędowa oferowana w seryjnym pojeździe ciężarowym. Tak ponadprzeciętnie mocne samochody wybierane są przez klientów stosunkowo ...
    Kurs prawa jazdy – najpierw badanie, potem szkolenie Kurs prawa jazdy – najpierw badanie, potem szkolenie
    Zapisanie się na kurs prawa jazdy to pierwszy krok do wolności i niezależności, jaką dają własne cztery kółka. Zanim jednak przystąpimy do teoretycznej czy praktycznej nauki, musimy zdobyć zaświadczenie lekarskie o ...

•