Peugeot 206 1.1, czy VW Lupo 1.0

Peugeot 206 1.1, czy VW Lupo 1.0

04 Sie 2015, 22:37

Witam, planuję kupić niedługo jakieś autko tak do 6tyś, które z tych dwóch wymienionych było by lepsze ?, głównie zależy mi aby było mało awaryjne, i miało w miarę dobrze dostępne i niedrogie części.
No i też zależy mi na niedużej pojemności silnika, gdyż nie mam żadnych zniżek jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, więc dla tego takie silniki wybrałem.
Chyba że może coś innego ?

Pozdrawiam.
kuba11
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 03 2011
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.2 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Peugeot 206 1.1, czy VW Lupo 1.0

04 Sie 2015, 22:44

kuba11 napisał(a): które z tych dwóch wymienionych było by lepsze ?
bilet miesięczny
Peugeot jest awaryjny, Lupo to imitacja samochodu, a z 1.0 pod maską kiepski żart - silnik awaryjny, dużo pali, nie jedzie
Jeśli niska pojemność to polecam Nissana Micrę, przy odrobinie szczęścia znajdziesz Toyotę Yaris, Ford Fiesta 1.25, Fiat Punto 1.2
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

05 Sie 2015, 00:08

Tak po chwilowym przemyśleniu sprawy myślę że dołożę parę złotych, i zastanowię się nad tym Yarisem 1,0, auto ponoć mało awaryjne, z tego co wyczytałem. :)
kuba11
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 03 2011
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.2 75KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Sie 2015, 07:40

To wybór między złym a jeszcze gorszym. Na Yarisa tak z 7k szykuj, a może lepiej Corolle 1.4?
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Sie 2015, 12:45

A może tańszego bliźniaka Lupo - czyli Arosę? za 6k można już trafić wersję poliftową :) Wcale nie uważam, żeby było to złe auto - tym bardziej dziwią mnie opinię o lupo (które przecież jest droższą Arosą). 1.0 do miasta wystarczy, po co więcej?
zielonek
Aktywny

Auto: P 206

05 Sie 2015, 13:05

Przecież Lupo i Arosa to to samo więc kaj tu logika?
Jeśli już koniecznie chcesz się oszukiwać i kupić tą namiastkę samochodu to z 1.4, bo mimo wszystko ma lepszą dynamikę i elastyczność no i trochę mniej spali. Ma problem z zamarzającą odma
1.0 jest elastyczny jak przeładowany Żuk, do setki przyspiesza w ponad 17s, a przy byle mocniejszym wciśnięciu gazu spali 10l... Spalanie jak w japońskim V6 albo i V8 :mrgreen:
Porównanie Lupo/Arosy i Yarisa to jak porównywanie Fiata 126p do Mercedesa :roll:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

II Runda Extremizer Motor Show 2012 w Częstochowie / relacja II Runda Extremizer Motor Show 2012 w Częstochowie / relacja
    10 tysięcy widzów zjechało w miniony weekend do Rudnik k. Częstochowy na Extremizer Motor Show! Ci, którzy są uzależnieni od adrenaliny i kochają motoryzację, na pewno długo tego weekendu nie zapomną! Nic dziwnego ...
    Nowy Actros a’la Swanski - Nowy Actros a’la Swanski - "Truck & Art"
    Nowy Actros jest znany nie tylko ze swoich osiągów i niskiego spalania, ale również z drapieżnego wyglądu i nowoczesnego designu. Paweł "Swanski" Kozłowski postanowił dodatkowo podkreślić te cechy pojazdu, ozdabiając ...

• Re: Peugeot 206 1.1, czy VW Lupo 1.0

05 Sie 2015, 13:26

mike1735 napisał(a):Peugeot 206 1.1, czy VW Lupo 1.0

Kup samochód a nie jakąś kosiarkę.
    Zrozumcie ludzie, że samochody z przesadnie małym silnikiem wcale nie są oszczędniejsze od samochodów ze średnia pojemnością. A stówka rocznie oszczędności na OC nikogo nie zbawi.
    Jazda takim bzykiem w trasie to udręka, żywotność silnika niewielka, dźwięk porażka a brak dynamiki jest po prostu w wielu sytuacjach niebezpieczny.
    206 to najgorszy samochód jakim miałem ,,przyjemność" pojeździć.
    A jeżdżąc puszka typu lupo/ arosa pomyśl co zostanie z samochodu w razie jakiejkolwiek mocniejszej stłuczki.

Zerknij na takiego roverka 25:
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

05 Sie 2015, 13:58

kirin88 napisał(a):A stówka rocznie oszczędności na OC nikogo nie zbawi.

A jeśli zbawi to ten ktoś powinien zastanowić się nad tym, czy stać go w ogóle na posiadanie jakiegokolwiek samochodu.
    łysy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

05 Sie 2015, 15:57

kirin88 napisał(a):Zrozumcie ludzie, że samochody z przesadnie małym silnikiem wcale nie są oszczędniejsze od samochodów ze średnia pojemnością. A stówka rocznie oszczędności na OC nikogo nie zbawi.

Mówisz jak typowy użytkownik aut niemieckich gdzie właśnie kłania się mega oszczędny rodowód czyli "tanio bo niemiecko". :D

Prostym przykładem jest yaris 1,0 r4 który dla przeciętnej kobiety do miasta jest w 100% wystarczający, pali 5,5l a do tego przyśpiesza lepiej niż polo 1,4 .
    A co do trwałości to nawet jeżeli skończy się przy 350-400tyś.km. to właściwie jakie to ma znaczenie jak na samym paliwie zaoszczędzisz w stosunku do np; polo 1,4 równowartość takiego yarisa.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

06 Sie 2015, 07:43

szybki napisał(a):Prostym przykładem jest yaris 1,0 r4 który dla przeciętnej kobiety do miasta jest w 100% wystarczający, pali 5,5l a do tego przyśpiesza lepiej niż polo 1,4 .

To wszystko prawda (sam zresztą spaliłem się na VAG-owskiej "oszczędności" kupując kiedyś Ibizę 1.4), ale jeśli weźmiemy pod uwagę wyższą cenę zakupu Yarisa w porównaniu do Polo z tego samego rocznika i dużo wyższy koszt części oryginalnych (przy uboższym rynku zamienników) - bo chyba nie napiszesz, że 16-letnia Yariska w ogóle nie potrzebuje serwisu i wszystko w niej jest wieczne - to okaże się, że posiadanie jednego i drugiego kosztuje w ostatecznym rozrachunku tyle samo :) Przewagi Yarisa upatrywałbym raczej w tym, że lepiej trzyma wartość przy odsprzedaży, Polo za tą cenę będzie jednak dużo lepiej wyposażone i ładniejsze w środku (choć to subiektywna ocena).
    Przerabiałem niemieckie auta, teraz aktualnie posiadam m.in. jedno japońskie i wiem jedno - każde auto się z czasem zużywa i utrzymanie każdego auta kosztuje. Te tańsze (czyt. niemieckie) zazwyczaj częściej się psują (chociaż te, które posiadałem nie psuły się praktycznie wcale - jedynie eksploatacyjne sprawy- no ale były to niemieckie auta z czasów przeddownsizingowych), ale to psucie nie rujnuje portfela, te droższe (czyt. japońskie) psują się rzadziej, ale jeśli już się zepsują to trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni i szukać kogoś, kto podejmie się naprawy (we Wrocku nie znalazłem nikogo, kto podjąłby się regeneracji maglownicy do UFO i dałby na tą naprawę choćby pół roku gwarancji, dopiero w Katowicach się nade mną zlitowali :D ). Utrzymanie Focusa (którego też posiadam) w porównaniu do Hondy jest dużo tańsze, nawet biorąc pod uwagę to, że ten pierwszy w mieście pali minimum 10 l., a Honda 8 l. Wiem, że wszyscy tutaj chwalą swoje ulubione auta jak mogą, ale bądźmy obiektywni - przy każdym aucie jest jakieś "ale" i przy wyborze w miarę współczesnego samochodu popularnej marki należy kierować się głównie własnymi upodobaniami (charakterystyka silnika, zawieszenia, wygląd, możliwości przewozowe, rodzaj nadwozia itd.), a nie kosztami, bo te są zwykle porównywalne.
    łysy
    Stały forumowicz

06 Sie 2015, 14:54

łysy30 Twoja wypowiedź jest długa i treściwa tylko tak właściwie skłania się do tego co napisałem a więc:

Kupujesz yarisa drożej co jest wymuszone przez rynek, używasz go taniej co jest naturalne i nie wymuszone bo nie trzeba się starać żeby yaris spalił mniej niż polo.
    Polo zyskuje na cenach części chociaż zapominamy o tym że jest robocizna no i trzeba auto zostawić u mechanika a potem je odebrać. Sprzedajesz ukochany samochodzik i znowu bierzesz więcej za yarisa bo jest to wymuszone przez rynek więc gdzie masz tą oszczędność która rekompensuje paliwozerne silniki benzynowe przy obecnych cenach paliw???
    A jak będziesz miał auto 3lata i przejedziesz 45tyś.km. to jesteś do przodu na benzynce około 3k. więc powiedz co trzeba zrobić w yarisie żeby różnica na serwisie wyszła 3k... skoro cały samochód będzie warty 6k.

Generalnie można to nazwać "tanio bo niemiecko" :D

P.S.

No i proponuje Ci zgłębić temat tych tanich części zwróć uwagę na różnice w cenie i na producenta bo później się może okazać że sprzęgło aisin z Japoni będzie droższe od Luka o 50zł... :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning

07 Sie 2015, 08:06

szybki napisał(a):chociaż zapominamy o tym że jest robocizna no i trzeba auto zostawić u mechanika

No właśnie - o ile Polo przyjmie Ci na warsztat każdy kowal tytułujący się mechanikiem i masz w czym wybierać (czyt. możesz oddać auto do byle jakiego mechanika, jak najtańszego, bo jest na tyle proste, że raczej trudno je zepsuć), o tyle przy Yarisie będą Ci marudzić, że "oni Japońcami to się nie zajmują" (zgadnij ile razy słyszałem tą kwestię we Wrocku - dużym mieście - gdy przyjeżdżałem gdzieś swoją Hondą, która wydaje się dosyć prosto zbudowanym autem). Mniejszy wybór = droższa robocizna, zapytaj użytkowników Subaru ile płacą za serwisowanie swoich kochanych auteczek, którym przecież daleko do marek premium.

szybki napisał(a):Sprzedajesz ukochany samochodzik i znowu bierzesz więcej za yarisa

Zgoda, ale też więcej za niego musiałem dać przy zakupie niż za Polo z tego samego rocznika :D Wychodzi więc na to samo, przy założeniu, że przez 3 lata oba auta stracą na wartości dajmy na to 3k.

szybki napisał(a):powiedz co trzeba zrobić w yarisie żeby różnica na serwisie wyszła 3k...

Mówimy o aucie używanym, które ma 16 lat, a z chwilą zakończenia użytkowania prawie 20 - jeśli będziemy mieć szczęście i będziemy wymieniać jedynie filtry, klocki i oleje albo mamy wysoki próg bólu i nie przeszkadza nam jazda zepsutym autem to możliwe, że faktycznie w ostatecznym rozrachunku różnica we wszystkich kosztach będzie lekko na plus dla Yarisa, ale patrząc na sprawę czysto teoretycznie paść może wszystko, bo skąd wiesz jak 3 poprzednich właścicieli przed Tobą traktowało Yariskę?

Slogan "tanie części do japońskich aut" ma tyle wspólnego z prawdą, co "Lexus z V8 pali tyle samo, ile Passat 1.6" :ok:

P.S. Tak na marginesie ja też wolałbym Yaris 1.0 od Polo z tym samym silnikiem :)
    łysy
    Stały forumowicz

07 Sie 2015, 09:32

Co do prostoty obsługi serwisowej to trudno o coś łatwiejszego dla mechanika niż yaris1... zresztą zobacz pod maskę to masz wrażenie że sam wszystko zrobisz nie mówiąc o zawieszeniu.
    Wspominasz w porównaniu do subaru ale te auta dzieli serwisowa przepaść z kilku względów
    1) silnik bokser
    2) napęd AWD komplikujący obsługę
    3) od czasu do czasu posiadane wynalazki których pewnie yaris nie doświadczy chociażby przeklęty system SLS ...

łysy30 napisał(a):Slogan "tanie części do japońskich aut" ma tyle wspólnego z prawdą, co "Lexus z V8 pali tyle samo, ile Passat 1.6" :ok:

Widzisz zależ kto jak podchodzi do tematu bo... są tańsze części i są droższe... oczywiście trzeba porównywać konkretne klasy aut...
    Dostępność na + dla aut z DE.

Ze spalaniem passta 1,6 to tak trochę jak z tymi częściami bo jadąc Lexem GS V8 120-130km/h w trasie na spokojnie spalimy 9,5l pb (tankowałem pod korek) a w passku 8l i fanatyk passka powie ... no i jest mniej!!!
    Tylko że jak jechałem w 4ery osoby często zapitalając po 180km/h w trasie i lex spalił 12,5l (tak się składaliśmy po tankowaniu) to ile spali passek???

Generalnie punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia....
    szybki
    Moderator - Tuning

07 Sie 2015, 09:52

szybki napisał(a):Ze spalaniem passta 1,6 to tak trochę jak z tymi częściami bo jadąc Lexem GS V8 120-130km/h w trasie na spokojnie spalimy 9,5l pb (tankowałem pod korek) a w passku 8l i fanatyk passka powie ... no i jest mniej!!!
    Tylko że jak jechałem w 4ery osoby często zapitalając po 180km/h w trasie i lex spalił 12,5l (tak się składaliśmy po tankowaniu) to ile spali passek???

Czytam to i myślę sobie - w takim razie lecę kupić GS-a, bo kto nie marzy o tym, żeby jeździć V8-ką, jeszcze w takim fajnym opakowaniu.
    Jednakże po namyśle wchodzę na autocentrum i widzę coś takiego:
    [link wygasł]
    Dla porównania Passeratti 1.6:
    [link wygasł]
    Owszem, GS V8 pali mało, ale jest to "mało jak na V8", przeciętny Kowalski byłby załamany takim spalaniem w aucie przeznaczonym np. na dojazdy do pracy.
    łysy
    Stały forumowicz

07 Sie 2015, 10:21

łysy30 napisał(a):Jednakże po namyśle wchodzę na autocentrum i widzę coś takiego:
    [link wygasł] ... 1998-2004/

Tylko źle sprawdziłeś bo wklejasz link do gs300 który ma silnik r6 3,0 dosyć paliwożerny... do tego jeszcze jest kilka drobnych faktów czyli w Lexusie możesz spotkać ori felgi ważące 9kg i 14kg!!!
    Generalnie GS300 na najcięższych felgach pali 11-16l lpg normalnej jazdy miasto/trasa. Trzymając nim "zamkniętą szafkę" :D dojdziesz do 18l-19l lpg.

łysy30 napisał(a):Owszem, GS V8 pali mało, ale jest to "mało jak na V8", przeciętny Kowalski byłby załamany takim spalaniem w aucie przeznaczonym np. na dojazdy do pracy.

I jak ja robię około 80tyś.km. rocznie to dlatego nie mam Lexa tylko innego JDM.
    Ale jak ktoś mało jeździ to co mu przeszkadza ze lex gs V8 w mieście spali 15l lpg. :D
    szybki
    Moderator - Tuning

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI