Peugeot 206 - uszkodzony prędkościomierz i migające kontrolki.

Peugeot 206 - uszkodzony prędkościomierz i migające kontrolki.

22 Sty 2017, 15:53

Cześć,
mam problem - jak mi się wydaje - z elektroniką w moim peugeocie z 2003 roku.
W czasie jazdy bez przerwy migają kontroli od poduszek powietrznych i pasów, a w dodatku prędkościomierz pokazuje zaniżoną wartość lub w ogóle nie działa, czasem działając i pokazując zaniżoną prędkość zacina się i spada na zero. W czym może tkwić problem? Jakieś niezłączone kostki itp. ?
xyzzy24
Nowicjusz

Prawo jazdy: 23 08 2016
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 206
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Peugeot 206 - uszkodzony prędkościomierz i migające kontrolki.

22 Sty 2017, 20:36

xyzzy24 napisał(a):W czym może tkwić problem? Jakieś niezłączone kostki itp. ?
Sprawdź czy licznik ma dobrą masę. Trzeba dostać się do kostki lub kostek od licznika i sprawdzić ich podłączenie.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP
    Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowego Pojazdu) przyznała kompaktowemu SUV-owi Mokka pięć gwiazdek. A zatem kolejne auto wyprodukowane przez Opla otrzymało od Euro NCAP najwyższą ocenę. ...

•