Peugeot 306 Światła

Peugeot 306 Światła

03 Lut 2016, 23:40

Witam. Wiem, że ten temat był już kilkakrotnie poruszany i przeglądałem te wątki. Ale nie doszukałem się tam odpowiedzi na moje zagadnienie. Jako, że jestem laikiem i dopiero wchodzę w świat motoryzacji proszę starszych kolegów o pomoc. Mianowicie, jestem posiadaczem Peugeota 306 2000r 1.4 HB, i chciałbym zmienić żarówki świateł mijania. I tu nasuwa się jedno z moich pytań: Jaki typ żarówek odpowiada za owe oświetlenie (sprawdzałem na kilku stronach i tam sytuacja nie była do końca wyjaśniona H7 albo H4), oraz czy mogę wymienić je na jakiekolwiek np. ledowe. I jaką firmę polecacie Osram, Tesla ? czy może coś innego. I co myślicie o chińskich zamiennikach i jak one się sprawdzają bo myślałem o tym aby zamówić sobie zestaw z Aliexpress. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
sunbathe
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 04 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4, 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Peugeot 306 Światła

04 Lut 2016, 11:03

Jak się nie mylę, masz tam, H4. Ale jaki jest p[roblem to sprawdzić? Wustarczy albo żaówkę wymontowac, albo zajrzeć do klosza, ile tych żarówek tam jest.
Co do ledowych żarówek to nie polecam robić doświadczeń.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

04 Lut 2016, 13:04

Obejrzyj sobie link poniżej - tu gość robi doświadczenia z różnymi żarówkami, w tym z takimi ledowymi mającymi zastąpić tradycyjne:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

05 Lut 2016, 11:21

Bardzo dobry artykuł :ok: Szkoda tylko, że prowadzący nie wspomniał o tym, że należałoby po każdej wymianie żarówki ustawić, albo chociaż sprawdzić ustawienie reflektora. Zamiast tego pieszego mogłaby być tablica regulacyjna do reflektorów, albo urządzenie, które jest na SKP i przy każdej żarówce prowadzący mógłby pokazać jak pada strumień świetlny. Bardzo przydatne by to było przy żarówce ksenon zenon jak i przy tej 100 watowej.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

08 Lut 2016, 22:40

Film fajny, chyba targetowany pod markę żarówek. Osobiście korzystam z Osram, jeżeli zależy Ci na poprawieniu widoczności Night Breaker mogą być dobrym rozwiązaniem. Mają krótszą żywotność od pozostałych kosztem jakości oświetlenia.
Wystrzegał bym się tanich zamienników.
makumba
Nowicjusz

Auto: Lanos
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013 Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013
    Północnoamerykański oddział MMC – firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) z prawdziwą satysfakcją poinformowała, że najpopularniejszy model w ofercie firmy – kompaktowy crossover Mitsubishi ASX 2013 ...
    Opel powraca do sportu samochodowego Opel powraca do sportu samochodowego
    Marka Opel powraca do sportu samochodowego, w tym także – z nowym modelem Opel ADAM – do rajdów samochodowych w ramach międzynarodowego programu oraz na tor z nową Astrą OPC w programie ograniczonym do ...

•  
    • Nissan 200SX S13, drift, 7
      Abarth500
      Chevrolet Express
      Ford Fiesta MK3, mini motor, 2