Peugeot 307 2.0 Benzyna - na co zwrócić uwagę?

Peugeot 307 2.0 Benzyna - na co zwrócić uwagę?

18 Wrz 2018, 16:33

Witam serdecznie,
jestem nowym forumowiczem, w związku z tym za wszelkie gafy z góry przepraszam.

Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem samochodu. Wybór padł na Peugeota 307 FL z dwulitrowym benzyniakiem (planowana instalacja gazowa).
Samochodów jest jak na lekarstwo co już na starcie nastręcza problemów. Druga kwestia to fakt, ze do tej pory na 4 moje samochody wszystkie były z grupy VAG, w związku z tym z motoryzacją inną niż niemiecka mam niewielkie doświadczenie.

Zwracam się więc z pytaniem, na co zwracać szczególna uwagę przy zakupie tego modelu oraz na co uważać.

Wpadło mi w oko takie o to ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-3 ... 593a9185d3
Po rozmowie telefonicznej udało mi się ustalić, że jest to samochód sprowadzony 7 miesięcy temu z Francji. Oprócz końcówek drążków kierowniczych nic więcej nie było robione, a z napraw blacharskich podobno tylko prawe przednie drzwi były malowane.

Za wszelkie uwagi odnośnie tego modelu czy też tego konkretnego egzemplarza będę ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam
RenTen
Obserwowany

Re: Peugeot 307 2.0 Benzyna - na co zwrócić uwagę?

18 Wrz 2018, 20:05

Wersja po lifcie jest już poprawiona. Silnik bardzo dobry, zawias w miarę prosty w naprawach. Warto przejrzeć cała elektryke, szczególnie panel klimatyzacji czy się nie nagrzewa.
mateusz9986
Zaawansowany

Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Wrz 2018, 07:31

RenTen napisał(a):jest to samochód sprowadzony 7 miesięcy temu z Francji.

Mi w tym momencie zapaliłaby się czerwona lampka.
Kupił bubla i szybko chce się go pozbyć? Kupił rozbitka, pomalutku składał go do kupy i teraz opycha?
Weź też pod uwagę to, że ten model - obojętnie czy przed czy po lifcie - to auto podwyższonego ryzyka, jak się źle trafi to z mechanikiem szybko przechodzi się na "Ty".
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

19 Wrz 2018, 08:03

łysy napisał(a):Mi w tym momencie zapaliłaby się czerwona lampka.
Kupił bubla i szybko chce się go pozbyć? Kupił rozbitka, pomalutku składał go do kupy i teraz opycha?

Co do tego faktu również mam wątpliwości, po co sprzedawać świezo sprowadzony samochód w idealnym stanie? Mam nadzieję że oględziny co nie co rozwieją wątpliwości.

łysy napisał(a):Weź też pod uwagę to, że ten model - obojętnie czy przed czy po lifcie - to auto podwyższonego ryzyka, jak się źle trafi to z mechanikiem szybko przechodzi się na "Ty".

No tutaj bazuje głownie na opiniach innych ludzi i tak jak pisał mateusz9986 (btw: dzięki za radę o klimie) nie znalazłem strasznych opinii o tym aucie, szczególnie o wersjach poliftowych, gdzie podobno poprawiono kulejącą elektrykę.
RenTen
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - system ładowania o napięciu 800 volt Audi e-tron GT concept - system ładowania o napięciu 800 volt
    Akumulator Audi e-tron GT concept może być ładowany na dwa sposoby: z użyciem kabla, przez przykryte klapką gniazdo umieszczone po lewej stronie przodu pojazdu albo bezprzewodowo – indukcyjnie z wykorzystaniem układu ...
    Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•