Peugeot 307SW Elektromechanicy rozkładają ręce

22 Sty 2018, 19:12

Witam,

Potrzebuje pomocy ponieważ mam bardzo dziwną usterkę a elektrycy samochodowi nie chcą się tego podejmować ponieważ nie jest to stała usterka a dzieje się zazwyczaj po ok 30-60 minutach jazdy i to nie zawsze.
Samochód: Peugeot 307 SW 1.6 Benzyna 109KM 2005r Polift

Oto co się dzieje:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Włączają się wycieraczki, wszystkie przyciski związane z elektryką nie działają, rzadko ale czasami po wyciągnięciu kluczyka silnik dalej pracuje, pomoga dopiero rozłączenie akumulatora na kilka minut i jeśli samochód pozostaje wyłączony ok 10-15 minut to problem ustaje na jakieś kolejne 30-60 minut tak jakby coś się przegrzewało. Zanim odłączę akumulator to zapala się kontrolka i komunikat o niedziałającym ABS.

Lista błędów:
Zdjęcie

Dodatkowo nie wiem czy może mieć coś z tym wspólnego, czujnik temperatury czasami wariuje i pokazuje temperaturę od +11 do -10 w ciągu minuty gdy na zewnątrz jest -2 oraz zanim uszczelniłem podszybie woda ciekła mi na tą wiązkę zaznaczoną na żółto
Zdjęcie

Przeczyszczone zostały przewody od masy i wszystkie styki jednak nie wiele to pomogło.

Jeśli ktokolwiek ma jakieś pomysły to będę wdzięczny za każdą pomoc bo już idzie zgłupieć z tym autem.

Dzięki
pavelw
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Polska

23 Sty 2018, 10:50

Faktycznie wygląda to dziwnie bo licznik gaśnie, a wycieraczki w tym czasie włączają się.
Czy silnik też gaśnie, bo tego nie słychać?

Ja bym zaczął od sprawdzenia wszystkich bezpieczników i przekaźników, w jakim stanie są ich złącza itd. Następnie sprawdziłbym wiązki i kostki w kolumnie kierownicy czyli te od stacyjki i przełączników.

Czy działo się to wcześniej jak np. w lato jak nie używałeś ogrzewania tylko klimatyzację?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Sty 2018, 11:34

Auto podczas jazdy jedzie jeszcze ze 30 sekund i silnik gaśnie a na postoju długo nie czekałem żeby nic nie usmażyć szybko odłączałem prąd. Auto mam od 2 miesięcy także ciężko mi powiedzieć jak w lato wyglądało, ale ogólnie przy kupnie klima działała a teraz nie działa, taki super sprzedawca, ale póki zima to klimą się nie zajmuję.
pavelw
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Polska

24 Sty 2018, 14:32

Jednocześnie występuje zbyt wiele usterek elektronicznych i mocno wątpliwe, żeby zepsuło się aż tyle rzeczy na raz. Oznacza to, że jest to wina jednej sprawy - najprawdopodobniej komputera BSI. Trzeba odłączyć akumulator, a następnie wtyczki od komputera pod maską (o ile pamiętam to 3 duże wtyczki klamrowe) oraz od modułu komfortu umiejscowionego w lewym nadkolu w środku samochodu, przy nogach kierowcy. Sprawdzić czy nie dostała się tam woda, kupić elektrosol lub inny środek do konserwacji połączeń elektrycznych i wszystko dokładnie popsikać, sprawdzić czy wszelkie kostki siedzą prawidłowo w gniazdkach. Aha, masa wycieraczek jest chyba przy lewym progu przy nogach kierowcy pod dywanem, może tam się naniosło błota śniegowego (jest zima) ...
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

25 Sty 2018, 19:12

Jestem umówiony do elektryka w przyszłym tygodniu i tak cudem mnie gdzieś wciśnie bo kolejka do niego miesiąc podobno najlepszy w mieście, jak zobaczył filmik powiedział od razu że gdzieś robi się zwarcie i szybko to znajdzie, ale to dopiero w przyszłym tygodniu a samochodem trzeba jeździć i tak oto podzielę się kolejnymi trzema filmikami z innymi objawami.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Wszystkie te filmiki łączą wycieraczki :) i kontrolka esp/abs. W lewym tylym kole zauważyłem, że kable od wtyczki są na troszeczkę na wierzchu i może jak woda gdzieś chlapnie to i robi się jakieś zwarcie tylko pytanie czy to możliwe żeby zwarcie robiło aż takie cuda?
pavelw
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Polska

25 Sty 2018, 19:59

Osobiście proponuję zrobić test działania poszczególnych obwodów ( dostępny w interfejsie Lexia ). Wcześniej warto zrobić test globalny. Napewno pokażą się błędy w module BSI. Lexia jest lepsza od uniwersalnych komputerów którymi dysponują mechanicy tym, że pokaże szczególowo co to za błąd, w jakich warunkach występuje. Dodatkowo jak się ma wykupiony kod dostępu do funkcji swerwisowych to można sprawdzić, co jest najprawdopodobniejszą przyczyną. Jest to baza danych napraw samochodów koncernu PSA - są tu podane objawy i przyczyny.
I w tej sytuacji proponowałbym sprawdzić, ile chcą w serwisie Peugeota/Citroena za podłączenie się pod komputer i ewentualną naprawę. Może się okazać, że zapłacisz troszkę drożej, ale skutecznie to naprawią i co najważniejsze nie będa stosowali metody prób i błędów.
Są też warsztaty, które zajmują się naprawą wyłacznie samochodów PSA. Tam będzie pewnie troszkę taniej. Warto popytać tu i tam.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - crossover, który jeździ jak hatchback
    Zaprezentowany w 2018 roku model UX jest najnowszym i najmniejszym, kompaktowym crossoverem w gamie Lexusa. Jego opracowanie zajęło japońskim inżynierom 5 lat. Wyróżnia się przestronnym wnętrzem i wzorowym prowadzeniem, ...
    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...

25 Sty 2018, 23:00

Oglądam coraz więcej filmików związanych z usterkami alternatora w peugeotach i objawy bardzo podobne do moich, mam podłączony do gniazda zapalniczki woltomierz ale jak komputer zaczyna wariować to na nim nic nie pokazuje,
pavelw
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Polska

27 Sty 2018, 16:25

Jeżeli podejrzewasz alternator, to wystarczy zmierzyć napięcie ładowania.
Ale z drugiej strony, jakby działo się coś z tym napięciem, to zaświeciłaby ci się kontrolka od aku. Chyba, że ładowanie jest za duże. Zmierz miernikiem i będzie wiadome
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000