Peugeot 308 1.6hdi problem z odpalaniem

07 Lis 2019, 11:28

Cześć. Mam Peugeot 308 1.6hdi 109k z 2008 roku. Od jakiegoś czasu nie mogę otwierać auta z kluczyka i jak otwieram drzwi tak samoczynnie włączają się wycieraczki i zapalają się światła a po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu na desce jest choinka. Nie za każdym razem, ale prawie za każdym, pomaga zdjęcie klemy i ponowne założenie. Dzisiaj np przyjechałem do pracy i chciałem odpalić, ale już nawet zdjęcie klemy nie pomogło. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Marcin15
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 07 Lis 2019, 12:47

    Wygląda to ewidentnie na jakieś problemy elektryczne typu słaba masa, jakieś zwarcie.
    Zerknij do skrzynki z bezpiecznikami i zobacz czy tam nie ma gdzieś wilgoci.

    Sprawdź napięcie na akumulatorze i daj znać jakie jest po nocnym postoju lub po przynajmniej 2-3 godzinach.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    07 Lis 2019, 13:21

    Wilgoci raczej nie powinno być, bo tak ECU jak i BSM wyjąłem i suszylem na lekko ciepłym grzejniku i tak jakby to na chwilę pomogło, ale później znowu wróciło, popryskalem też wtyczki sprayem do styków . No i jeszcze dochodzi to że w większości przypadków zdjęcie na moment klemy pomogło. Jeszcze ten centralny zamek, da się zamknąć z kluczyka, ale nie da rady otworzyć, sprawdzałem drugi kluczyk i jest dokładnie to samo. Czy myślisz że może mieć to jakiś związek z BSI który jest w środku auta?
    Marcin15
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    08 Lis 2019, 12:36

    Jak pomogło podgrzanie BSI tak jak zrobiłeś a czego w sumie nie powinno się robić i lepiej zostawić taki element normalnie w temperaturze pokojowej żeby wolniej nagrał się bo przy szybkim ogrzewaniu powstaje rosa na elementach wewnętrznych układów scalonych a to nie jest wskazane.
    Przy powolnym ogrzewaniu nie ma tego problemu to tak na przyszłość.

    Wracając to tego że to pomogło to może być problem z zimnymi lutami.

    Napisz jeszcze czy w okresie letnim również miałeś takie problemy?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    08 Lis 2019, 12:53

    Latem nie było żadnych problemów, przecieków wody do środka też raczej nie mam. Myślę że to wszystko przez dużą wilgotność powietrza coś zaczęło się tam dziać. Czy jeśli wymienię samo BSI, będę musiał je programować? Dzięki wielkie! Pozdrawiam
    Marcin15
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    08 Lis 2019, 14:57

    Marcin15 napisał(a):Latem nie było żadnych problemów, przecieków wody do środka też raczej nie mam.
    Tu bardzie chodzi o temperaturę. Jak problemem są zimne lut to najczęściej problem pojawia się jak jest zimno i nie musi być wcale wilgotno.

    Aha immo będziesz musiał na pewno zaprogramować i chyba trzeba dać nowy transponder do kluczyka.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Nie mniej niż 1 metr od rowerzysty podczas wyprzedzania
      Zimą kierowcy odzwyczaili się od jednośladów na drogach. Wiosną, gdy warunki atmosferyczne są bardziej przyjazne i bezpieczniejsze dla rowerzystów czy motocyklistów, na ścieżki rowerowe oraz drogi powracają ...