Peugeot 406 lub inny sedan

17 Kwi 2013, 12:28

Witam, wraz z ojcem planujemy zakup drugiego auta do naszego domu. Ojciec obecnie jeździ freelanderem td4 z 2002 roku, a to drugie auto miałoby być raczej dla mnie.

Mamy do dyspozycji kwotę +/- 5000 zł i borykamy się z dylematem na jaki samochód te pieniądze przeznaczyć :) Ojciec na początku chciał kupić alfe 156, ale szybko wybiłem mu ten pomysł z głowy, gdyż za te pieniądze będzie to zwyczajny szrot i skarbonka bez dna. Podobnie było z audi a4 i passatem b5.

Obecnie chodzi mi po głowie peugeot 406 z rocznika 1995 - 1999 czyli w wersji przed liftem, lecz zastanawiam się czy za te pieniądze można kupić w miarę coś sensownego. Oczywiście nie oczekuje od kilkunastoletniego auta stanu idealnego i liczę się z naprawami, lecz nie chcę wiecznie odwiedzać mechanika :P

Wolałbym żeby silnik był benzyna lub b+g, gdyż z racji niewielkich przebiegów diesel nie byłby opłacalny.

Tu mam kilka dobrych moim zdaniem ofert, proszę o ewentualną ocenę i podanie innych ciekawych waszym zdaniem propozycji.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
michanow
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Renault Laguna
Silnik: 2.0 16v N7Q 140 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Kwi 2013, 12:51

406 to dobre auto za te pieniądze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...
    Shelby Cobra
    Nazwiska Shelby nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Amerykański kierowca wyścigowy i projektant samochodów dał nam wiele niezwykłych pojazdów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest ...