Peugeot 407 2.0 benz. - kręci szybko i bez oporu, nie odpala

Peugeot 407 2.0 benz. - kręci szybko i bez oporu, nie odpala

28 Paź 2014, 12:15

Siema!

Słuchajcie, mam następujący problem - w samochodzie Peugeot 407 2.0 benzyna (16 zaworów) nie mogę odpalić silnika. Nie stało się to podczas jazdy a przy odpalaniu. Mam wrażenie że rozrusznik kręci kompletnie inaczej niż wcześniej - szybciej i bez oporu. Tak, jakby gdzieś uciekła kompresja, a sądzę że nie jest to możliwe na wszystkich cylindrach w jednym momencie. Na to że wszystkie elementy silnika kręcą się podczas kręcenia rozrusznikiem wskazuje to, że na biegu popuszczając sprzęgło samochód się porusza. Poniżej zamieszczam filmik. Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły?

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Pozdrawiam!
janeksok
Nowicjusz

Auto: Peugeot 407
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Peugeot 407 2.0 benz. - kręci szybko i bez oporu, nie odpala

28 Paź 2014, 13:23

Nie widzę tego filmiku.
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Honda

28 Paź 2014, 13:39

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Pasek rozrządu po uchyleniu osłony wygląda na cały, był zresztą wymieniany kilka tysięcy temu.
janeksok
Nowicjusz

28 Paź 2014, 14:11

No to sprawdzaj co i jak. Może świeca wyskoczyła. Jak dla mnie to chodzi na sucho - brak dopływu paliwa. Ciężka sprawa, żeby kompresja uciekła nagle na wszystkich cylindrach, no chyba że ktoś granat do silnika wrzucił ;)
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika

28 Paź 2014, 14:43

No właśnie - ten przykład z kompresją podałem żeby zobrazować jak to brzmi :-) Ale może być tak że tylko mi się wydaje że kręci szybko, bo nigdy nie było trzeba tego silnika chechłać rozrusznikiem - zawsze palił na dotyk.

Ciśnienie paliwa na listwie jest, paliwo w zbiorniku też.
janeksok
Nowicjusz

28 Paź 2014, 14:49

No to wtryski, świeca, warto podpiąć pod kompa, może pokaże błąd jakiś. Trzeba sprawdzić czy na pewno silnik się rusza odpowiednio, najlepiej nich ktoś kręci a ty to sprawdź.
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP
    Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowego Pojazdu) przyznała kompaktowemu SUV-owi Mokka pięć gwiazdek. A zatem kolejne auto wyprodukowane przez Opla otrzymało od Euro NCAP najwyższą ocenę. ...
    Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...

• Re: Peugeot 407 2.0 benz. - kręci szybko i bez oporu, nie odpala

28 Paź 2014, 15:25

No i problem rozwiązany - nie wiem co dokładnie na ten fakt wpłynęło, ale - spuściłem ciśnienie paliwa z listwy wtryskowej żeby pompa mogła dobić na nowo, zdjąłem listwę cewkofajek żeby sprawdzić czy może faktycznie świeca się nie odkręciła, obruszyłem wszystkie widoczne wtyczki i po chwili chechłania załapał. Pokopcił, ale to była bankowo kwestia przepalenia przelanej mieszanki i teraz gada i odpala normalnie.

Bardzo bardzo dziękuję Ci za odpowiedzi, pomogły mi zlokalizować przyczynę :ok:
    janeksok
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005