Peugeot 407 coupé - stuki/strzelanie przy ruszaniu

12 Gru 2017, 07:43

Mam dość dziwny problem z moim 407. Tak naprawdę dopóki z niego nie wysiadłem i nie dałem się przejechać komu innemu w ogóle tego nie słyszałem (i w dalszym ciągu nie słychać tego w kabinie), a 2 stacje kontroli plus ASO, gdzie przy okazji wymiany tulei zwrotinicy i amortyzatorów o to zapytałem, twierdzi, że nic złego z zawieszeniem czy innymi rzeczami z przodu się nie dzieje. Mianowicie przy rusznaiu słychać dokładnie (spod spodu z przodu, stronę ciężko określić) taki dźwięk jak na nagraniu:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Ktoś ma jakieś pomysły? :?:
xcode
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Peugeot 407 coupé
Silnik: 2.7 HDi 204
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007
  • 12 Gru 2017, 18:11

    Chodzi o te pierwsze trzy cyknięcia na początku nagrania? To terkotanie to trochę jak przegub. Jak dodajesz gazu na luzie nie słychać takich odgłosów? Patrzyłeś też czy przy zapiętym drugim biegu występuja takie objawy?
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    13 Gru 2017, 06:55

    Tak, te trzy metaliczne "cyknięcia" - przeguby sprawdzę jutro jak wrócę z delegacji, choc wydsje mi się ze na dwojce też było to slychac jak sie mocniej ciutke depnie, na trójce nie pamietam. Natomiast na pierwsze wrażenie przeguby zew. zazwyczaj tak głucho strzelają, a to jest wyraźny, metaliczny dźwięk, jakby coś strzelało od naprężeń - może wewnętrzne? Choć nie odczuwam żadnych wibracji czy innych dziwnych hałasów.
    xcode
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Przebieg/rok: 17tys. km
    Auto: Peugeot 407 coupé
    Silnik: 2.7 HDi 204
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sport/Coupe
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2007
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Niesłyszący na drodze
      Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...
      Objaśnienia skrótów motoryzacyjnych
      PPS - Prestige Performance Sedan (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, sedan) PPH - Prestige Performance Hatchback (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, hatchback) ...